Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:18 24.09.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Тема jetspark + газов инжекцион ?нови  
АвторZbinyek (Нерегистриран)
Публикувано13.07.05 22:59



хора кажете има ли файда от джетспарк при модерна газова уредба (газов инжекцион като GIG или brc-sequent или stargas-polaris)?
не се ли коригира подаването на искрата чрез обратната връзка през ламбда сондата?
някой ще ме осветли ли:)



Тема Re: jetspark + газов инжекцион ? [re: Zbinyek]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано14.07.05 11:01



газовите не коригират аванса.

Но дори и да коригира - това не се базира на ламбдата.



Тема Re: jetspark + газов инжекцион ?нови [re: Bad_Dog]  
АвторZbinyek (Нерегистриран)
Публикувано14.07.05 11:07



за газовите добре, но ако оригиналното ECU прави това по електронен път, следейки ламбда, детонационен и други датчици, то газова която използва директно управлението на оригиналното ECU би трябвало много лесно да може да се справя с този проблем?
Говоря единственно за съвременните автомобили, пълна инжекция, датчици и т.н.
--
въпроса си остава открит, мисля, дано се намесат запознати !



Тема Re: jetspark + газов инжекцион ?нови [re: Zbinyek]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано14.07.05 12:59



Авансът зависи най-общо от обороти и натоварване (и се намалява ако има детонации - но това е по-скоро изключение, което при нормална работа не би трябвало да го има). Ламбдата се използва за корекция на отварянето на инжекторите - не на аванса.
Докато при газовите е лесно да работят на базата информацията от инжекторите - там колите са повече или по-малко еднакви - запалването обаче е друга губерня. Там почти всяка марка си има собствена концепция, различно управление и е трудно създаването на система, която да работи на повечето коли. И т.н.



Тема Re: jetspark + газов инжекцион ?нови [re: Bad_Dog]  
Автор 4oko (лошо момче)
Публикувано14.07.05 20:01



за другите агу не съм сигорен но в BRCто има вграден авансатор "ариесBRC" отговарящ на пикап на AEB тоест всички двубобинни запалвания се коригират с него друг вапрос е дали сервизите го връзват както малка тайна е че и ламбда коректора не винаги е активен а и други по-сложни настройки също не се пускат и тн така че имайте в предвид че ако колата не е 1/1 с работата на бензин нещо не е както трябва ако разбира се инжекциона е нещо читаво не моноблок примерно

без авариен път на всички


Тема Re: jetspark + газов инжекцион ?нови [re: 4oko]  
Автор PRlNCE ZANDOR (vodoun)
Публикувано14.07.05 20:23



Дтачиците основно влияят на смесообразуването, дори даима съвсем ново поколение газова със комп който взима информация директно от централни комп на колата, то ако няма самата газова аванс процесор колата няма да регулира сама момента на запалване така както е за газ.
Значи има нужда от ТАП дори при газови инжекциони, макар силно да ме съмнява една сериозна фирма кояти произвежад инажекциони за 1500 лева да не помисли за предварение. Има някой хора който нареждат предварението на последно място, но като го направите като хората ще разберете че не е така, аз коригирах моето само с въртене на делкото и имаше сериозен ефект, та камо ли ако си сложите ТАП.

АЗО


Тема Re: jetspark + газов инжекцион ?нови [re: PRlNCE ZANDOR]  
Автор 4oko (лошо момче)
Публикувано14.07.05 20:27



абе човек вътре в компа (чентралината) има вграден малко е мястото за да ти кача мануалето за настойки ако ти е интересно и това ще направя ама някой модератор ще ме набие

без авариен път на всички


Тема ти газаджия ли си?нови [re: 4oko]  
Автор PRlNCE ZANDOR (vodoun)
Публикувано14.07.05 22:35



?

АЗО


Тема Добре! за една е ясно!нови [re: 4oko]  
АвторZbinyek (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 10:40



значи дотук се изясни, че в BRC (предполагам sequent) има вграден авансатор, и джетспарк не е необходим.

някой да има инфо за другите добри инжекциони - ГИГ-4, СтарГаз-Поларис ?



Тема Re: Добре! за една е ясно!нови [re: Zbinyek]  
Автор Tarambuka35OO (ентусиаст)
Публикувано18.07.05 10:56



ии, я кажете верно, че и мен ме интересува това! Наскоро прочетох за тия TAP-ове, а ще слагам ГИГ, та ... дали ще ми трябва?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.