Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:16 28.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ще има ли ефект?нови  
АвторШaшнaт (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 20:29



Наканих се да мина на газ, обаче колегата, като разбра за намеренията ми, каза да не се надявам на някакви икономии, тъй като карам само и изкрючително градско.
Та въпроса ми е, дали това е истина - има ли смъсъл да слагам газова уредба, след като се движа изключително из града. Ако колегата беше прав, такситата вероятно нямаше да са всички на газ, нали въртят предимно из града? Наистина ли при градско каране ефективността от АГУ от икономическа гледна точка се приравнява към бензина?



Тема Re: Ще има ли ефект?нови [re: Шaшнaт]  
АвторJeep (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 20:43



Градско или не,прибави към разхода на бензин мах.20% повече газ и си направи сам сметката.



Тема Re: Ще има ли ефект?нови [re: Шaшнaт]  
Автормитю (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 21:47



Аман от каруцари.Шашнат,това са елементарни сметки,или колегата ти е не е в ред,или ти си толкова шофьор.Цяла България слага АГУ,само той слуша колегата си.Ами слушай си го.Само едно ме притеснява тази огромна разлика в цените.Просто не мога да си го обесня.



Тема Re: Ще има ли ефект?нови [re: митю]  
Автор -TACHO- (несериозен)
Публикувано11.07.05 22:13



Ми скоро като вдигнат газта и бензина падне щото никой не го купува, ще ти стане ясно за какво иде реч.



Тема Re: Ще има ли ефект?нови [re: -TACHO-]  
Автормитю (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 22:57



Такова чудо не си спомнам в новата история на БГ.Да падне цената на бензина,по скоро газта ще го стигне,но кога ще бъде денят"Х"петролните акули знаят.Просто ние сме цаци.



Тема Re: Ще има ли ефект?нови [re: Шaшнaт]  
Автор StaniK (eksperimentator)
Публикувано12.07.05 09:15



Не е важно дали караш само градско или само извънградско. Въпроса е в това колко караш. Ако това са над 10 000 годишно и при тази ценова разлика газовата уредба ще ти донесе сериозна икономия.

Astra 1.4 Club



Тема Re: Ще има ли ефект? [re: StaniK]  
Авторdudulia (Нерегистриран)
Публикувано13.07.05 02:38



ne moga da razbera sto za nekompetentni izkazvania sa tezi,che benzinovite akuli znaeli koga ste se vdigen gazta i tem podobni prikazki.Gledai kakvo stava na zapad i si pravi izvodite.Cenata na gazta v ciala evropa e pochti 50 % po niska ot cenata na benzina.Drug e vaprosat za danucite,kogato karash na gaz!Vse pak niama da ima promiana v cenata na gazta,spored men,a i da ima to tia nikoga niama da stigne benzina!



Тема Re: Ще има ли ефект?нови [re: dudulia]  
АвторMarea (Нерегистриран)
Публикувано13.07.05 03:38



"Drug e vaprosat za danucite,kogato karash na gaz!"

Какви са данъците за газифицираните коли?
По-ниски или по-високи?
Струва ми се логично да е първото (по екологични причини), но знае ли човек...?



Тема Re: Ще има ли ефект?нови [re: Marea]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано13.07.05 10:22



Ако ще има по-ниски данъци трябва да са само за коли с газови инжекциони или с ламбда контрол системи. Иначе изхвърлянето на неизгоряла газ в атмосферата не мисля че е екологично чисто.

SW Explorer


Тема Re: Ще има ли ефект?нови [re: Marea]  
Автор PRR (Stranen)
Публикувано13.07.05 17:54



Niama razlika. Edinstweno che minawash dwa pati na pregled - wednav na benzin (normalen GTP) i posle na gazta....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.