Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:10 24.10.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Тема Гасне...нови  
Автор straight_m (непознат )
Публикувано01.07.05 16:46



Здравейте,
Скоро ми монтираха газова.Обаче се появиха някои проблеми.При скорост над 40-50 км,ако изключа от скорост колата гасне на газ.Обясняват ми че този проблем го има при много от колите с газова,и че е нормално.Так ли е наистина?Може ли да се отстрани този проблем?
Ще съм благодарен ако някой ми препоръча изпитан,сервиз в Пловдив кадето да отида.
Иначе колата е:Опел "Астра" 95г,-екотек 1.6 16v.
Газовата:Изпарител- Ренцо Ланди,с необходимите емулатор и ламбда контрол.



Тема Re: Гасне...нови [re: straight_m]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано01.07.05 18:10



Да, "нормално" за всеки автомобил, който продължава да си взима въздуха от "фунията" - обърни го да си взима въздух някъде зад фара, на завет и би трябвало да не гаси!



Тема Re: Гасне...нови [re: Шkoдa]  
Авторstraight_m (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 10:24



Благодаря на Шкода за съвета.Това ще го направя още този WE.

Искам да попитам и още нещо:След като сложих газовата "чек контрол"-лампата
(оная жълтата на таблото) отврвме-навреме светва и сама си гасне(за интервали от по 5-10 мин.).Това става при над 2 000-2 5000 оборота.Този "проблем" го има само на газ.
Говорих с приятел по този въпрос - при него положението е същото.
Това че светва тази лампа(на газ) нормално ли е?



Тема Re: Гасне...нови [re: straight_m]  
АвторDodo155 (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 11:01



Не е нормално да свети тази лампа, но в случая може да се каже, че е нормално.
Шашка се ламбдата, затова ти присветва. Това се получава и на бензин, не само на ГАЗ.
Карай си спокойно:)



Тема Re: Гасне...нови [re: Шkoдa]  
Автор Great Blondino (godlike)
Публикувано07.07.05 12:49



И аз съм с газова от 4-5 дни и имах абсолютно същия проблем. Тъй като е прекалено сгъчкано м/у фара и кутията на филтъра и няма как да го обърна на завет го удължих с един въздухопровод, който свършва м/у радиатора и мотора (горе-долу на завет). Малко по-добре е така, но пак ми изгасна като освободих от скорост при 80тина км/ч. Естествено крайния вариянт да отида в сервиз остава, но ако имате някаква идея как да си го реша този проблем сам ще съм ви благодарен? Чух, че можело да се запуши изцяло входа преди филтъра и да "взима въздух откъм двигателя", но не ми е много ясно какво значи това?
Колата е Астра 1.6mi, 93г, уредбата - Ловато.

*ignorance is bliss*


Тема Re: Гасне... [re: straight_m]  
Автор idas (непознат )
Публикувано10.07.05 01:33



сложи си така наречения landaemulator струва 25 лв. и лампата няма да ти светне.Когато си на газ ланда сондата ти не работи и затова ти светва лампата.Би трябвало да ти свети само на газ преди да си го сложил.

Редактирано от idas на 10.07.05 01:34.



Тема Re: Гасне...нови [re: idas]  
Автор XЮPCT (8364)
Публикувано10.07.05 04:53



Кажи къде да ми го сложат за 25 лева. Може и на лично..



Тема Re: Гасне...нови [re: straight_m]  
Автор XЮPCT (8364)
Публикувано10.07.05 05:01



Това е на всяка Астра.
Аз моя съм го решил така: Махаш гумата и запушваш дупката на решетката. Там си държа парцала с който си трия щеката на маслото.
На старата кола бях забол една чашка за еднократна употреба добре надупчена за да взима въздух.
Като имаш емулатор не трябва да ти свети "check engine".




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.