Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:40 30.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Тема КАКВА ГАЗОВА УРЕДБА ДА СЛОЖА НА АУДИ 100 16V 2,0нови  
АвторSWSS (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 07:54



Колеги имам Ауди 100 16 винтила 2,0куб, с механичен инжекцион,1993 год, тръгнах да слагам газова уредба,но ми казаха че нещо там не можело да се синхронизира и че щяла да гърми, един познат има същото със някаква газова уредба със директно впръскване и компютър,
Сега не знам какво да правя от една страна не искам колата да се скапе от друга цената на бензина стана солена
Моля Ви кажете каква уредба да сложа и къде, аз съм от Русе но ще се вдигна и ще отида стига хората да стават и да сложат уредбата както трябва



Тема Re: КАКВА ГАЗОВА УРЕДБА ДА СЛОЖА НА АУДИ 100 16V 2нови [re: SWSS]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано26.06.05 09:38



Колега, всичко зависи от това колко я караш колата и колко още смяташ да я караш. Ако и правиш до 10 000 км на година... не си заслужава почти да й слагаш газ. Верно е това за гърменето на газта при тези автомобили с такъв двигател и също като теб съм чувал , че е добре да се сложи газов инжекцион, който е по-скъп, но за сметка на това нямаш ядове с гърмежи на газ , а и разхода е почти идентичен с разхода на бензин.
много лесно можеш да си направиш сметката дали ти е изгодно да си поставиш скъпа газова уредба - трябва да пресметнеш колко лева би изхарчил ако я караш на бензин за 10000км и колко ако я караш на газ. след това извади от сумата дадена за бензин сумата дадена за газ и решавай.
Аз съм твърдо за газовата уредба, но всеки знае себе си и възможностите си. Имам познат, който си сложи газов инжекцион на Соната за 4000лв, защото ако не го поставеше в сервиз на хюндай щеше да му отпадне гаранцията. Иначе можеше да го постави и на половин цена.
Мисли мъдро и решавай! Успех!!!



Тема Re: КАКВА ГАЗОВА УРЕДБА ДА СЛОЖА НА АУДИ 100 16V 2нови [re: BlondNigger]  
Автор PRlNCE ZANDOR (vodoun)
Публикувано27.06.05 11:05



Сега, слагаш обикновена уредба, идваш до София и отиваш в магазина на Дианабад например и си купуваш един ламбда контрол за 200 лева и имаш вече почти пълна гаранцияче проблеми няма да имаш.

АЗО


Тема Re: КАКВА ГАЗОВА УРЕДБА ДА СЛОЖА НА АУДИ 100 16V 2нови [re: BlondNigger]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано27.06.05 12:13



Кога си е сложил твоя познат тази газова?
Хюндай признаваха само Виале нали?



Тема Re: КАКВА ГАЗОВА УРЕДБА ДА СЛОЖА НА АУДИ 100 16V 2нови [re: boxer]  
Авторswss (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 19:27



така е купил колата с италиански газов инжекцион



Тема Re: КАКВА ГАЗОВА УРЕДБА ДА СЛОЖА НА АУДИ 100 16V 2нови [re: boxer]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано27.06.05 20:03



не знам каква марка е уредбата на хюндай-я. сложи я преди около 3 или 4 години. като го видя ще го питам ако ти е важно.



Тема Re: КАКВА ГАЗОВА УРЕДБА ДА СЛОЖА НА АУДИ 100 16V 2,0 [re: SWSS]  
АвторAudi Fanatic (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 01:03



Колега,аз имам ауди като твойто:2.0 16в DOCH 94-та.
Та ако двигателя ти е същия-не можеш да да сложиш газова уредба.
1)Инжекцията е механична и газовия инжекцион няма да ти свърши работа,защото за него трябва ел.инжекция с компщтър,апък ние нямаме такава;)Обикновенна газова няма да стане защото риска от детонация е огромен,никакви сонди не вършат работа,ще ти изпляска двигателя!!!
Приятел със същото ауди рискива и на 2рия ден му гръмна.Но неговото мисля че имаше дебитумер,който гръмна-960лв.!Съветвам те да не рискуваш,това е много хубав мотор и не си заслужава риска.Тези неща не си ги измисля аз.Аз също обикалях за газова(в пловдив).Гаражните газаджии ми сваляха звезди от небето и ме убеждаваха че газова може да се сложи.В няколко реномирани и специализирани сервиза в коит отидах директно ми отказваха да ми слагат газова.Като заключение-Агу е несъвместита с този двигател,за съжаление.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.