Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:45 11.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: METAN- Mnenia ot realni potrebiteliнови [re: TERMlNATORA]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано19.07.05 15:35



преди около 2 месеца си сложих АГУ - обикновена газ.

И аз бях пред такава дилема и ми костваше много нерви и време да се опраделя от какво точно имам нужда, да направя достатъчно добър икономически анализ и преценка на реалната ситуация.

След проведените разговори с реални собственици на коли с метанови АГУ, реших следното: пропан-бутан

Защото:

- монтажът на газовата бутилка като всички неща са нови ми излезна 385 лева (25 литрова). Да, бутилката е малка, но имам доста музика в и така малкия багажник на моето Пони.

- за метан ми искаха скромните 700-800 лева (за най-малкия възможен вариант), а ако съм искал нещо за по-дълъг пробег (150-200 км градско, хаха), трябвало да се бръкна с 2000 лева..... при положение че каляската, която карам струва не повече от 4000....

- според мен метанът няма да получи такава популярност като обикновената газ, защото той не се транспортира с газовози. Поради тази причина метанстанциите в П-в са 2 и са на Карловско шосе - близо до тръбопровода...

- много трудно мога да предвидя колко км ще трябва да мина, къде да заредя... но при всички случаи рано или късно ще закъсам за метан и трябва да мина на бензин... което вече не ми е приятно

- с 20 литра газ в Пловдив изминавам по 200-210 км. Бих казал доста добре. Поне за мен. На дълъг път неотдавна стигнах и 300 км при средна скорост 90 км/ч. Себестойността ми идва под 6 лв на 100 км. Не знам как на метан на тоя човек му струва 7 лв на 100 при положение, че всички с които приказвах ми говориха за някакви 4 лева??!

- През 5 км извън града има газстанции - голям голям плюс!

- със сигурност в цялата тая работа има и минуси, но за сега поне още не съм ги забелязал. При всички случаи бензин повече да не видя - много взе да ми бърка в джоба с тая цена от 1.85.


Та така, моя скромен съвет като човек който от скоро има такова нещо - взимаш си газова бутилка и забравяш за метана. 40 литра слагай максимум. Повече не ти трябва - така поне няма да си осакатиш багажника. А ако намериш 25 - още по-добре. Само дето по-често ще зареждаш, но не мисля, че това е особен проблем



Тема Re: METAN- Mnenia ot realni potrebiteliнови [re: Cлaв]  
Авторruumen (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 10:44



Миналия семптември сложих метан за 810лв.
Като се качих в колата и ми идеше да ревна.
На уста ми беше да дам 150 лв на майсторите за загубения ден и да си свалят всичко.
Явно всичко се е виждало по физиономията ми щото непрекъснато ме утешаваха "сега като почнеш да зареждаш за по 5 лв......т.н."
Следващите 3 месеца минаха в четене и проучване какво се прави за да върви колата прилично.
В резултат направих аванс процесор който е без недостатъците на фабричните и не дотам фабричните български такива.
Със сигорност е възможно най доброто за мойта кола Р19 1.7м.и. това се потвърди и по късно "имах възможност да експериментирам с тях"
Сега минавам 300км. извън градско
и 200км градско
4.5лв на 100км градско
3лв на 100км извън града.
Разлика между бензин и газ остана но трябва да се вглеждаш за да я откриеш.
На практика жена ми при изкачваниата по магистрала хемус посока Сиофия
"тунелите" не може да открие разлика между бензин и метан.
А и горните цифри са постигнати без никаква идея за икономия.
Вече не мога да си представя че ще имам лична кола без метанова уредба.



Тема Re: METAN- Mnenia ot realni potrebiteliнови [re: ruumen]  
АвторHristo (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 13:28



ruumen:
Може ли да обясниш на хора като мен, по необразованите в тази насока какво точно си направил, че ми стана интересно.. Какви процесори, какви чудесии :)



Тема Re: METAN- Mnenia ot realni potrebiteliнови [re: Hristo]  
Авторruumen (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 16:10



Обяснявал съм вече в темите джет спарк инсайд и в други свързани с аванс процесорите, ТАП и т.н. разрови се. .Ако пак почна да обяснявам ще омръзна на хората дето редовно следят форума.
А и тази тема е за впечатления на реални потребители на метан нека не я спамим.



Тема Re: METAN- Mnenia ot realni potrebiteliнови [re: Kra_si]  
Автор yas (непознат )
Публикувано21.07.05 11:43



Ето как стоят нещата при мен с метана.
Карам Рено Меган 1.6i 1996. Вече месец и половина съм на метан. Сложих уредба BRC с 2 бутилки по 30л. Общо тежат 55кг. В тях теоритично се събират 10 кг метан. На прктика най-много засега съм успял да събера 9 и малко. Имам монтиран фабричен TAP. Разликата между метан и бензин е трудно доловима. Последния пример относно разхода:
Xодих до Бургас. Успях да стиган до там със зареждане в Пловдив. В Бургас метан за съжаление ми свърши. Върнах се през Варна. Там успях да сложа
8.6 кг метан за 7.30 лв. Успях да мина 270 км до Севлиево, при скорост около 90 км/час. Разхода излиза някъде около 3 лв.
На градско разхода е горе долу около 4.5/100 км.
Доволен съм много от метан, въпреки неудобствата които се споменават.
И не на последно място, това едно доста екологично гориво и спомага за намляване на замърсяването. За мен това е важен аргумент.



Тема Re: METAN- Mnenia ot realni potrebiteliнови [re: yas]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано21.07.05 12:44



а ако трябва да пътуваш от Пловдив до Видин, например....

как ще направиш разчет на разхода и съответните зареждания? Според мен рано или късно ще трябва да преминеш на бензин.. и голяма част от парите, които си икономисал, да отидат пак по предназначение

За да заредиш в Пловдив, трябва да влезнеш в града. Отбивката от магистралата до първата метанстанция не е много - може би 5-6 км, но пак е неудобство. Все си мисля, че е по-добре да спреш на пътя, вместо да се отбиваш встрани.

И все пак. Какво мислиш по първия ми въпрос?!



Тема Re: METAN- Mnenia ot realni potrebiteliнови [re: Cлaв]  
Автор fiat brava (непознат )
Публикувано21.07.05 12:57



Тръгваш от Пловдив, зареждаш в София след това във Враца. До Видин и обратно до Монтана на метан, от Монтана до Враца на бензин и пак на метан до Пловдив. От Монтана до Враца 40 км. Смятай сам.



Тема Re: METAN- Mnenia ot realni potrebiteliнови [re: fiat brava]  
Авторruumen (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 13:47



Спомням си че когато мъдрувах дали да слагам метан. Се съобразявах с най вероятните маршути.
Реших че ще използвам метана в 70% от пътя и при положение че е 3 пъти по евтино сега май е 5 пъти. Това ме устройва.
На практика използването е над 95%.
Зимата до -20 си паля на метан. Без риск по спецификация е така.
Инжектора не беше мирисал бензин 3 месеца.
Установих че е започнало да му се отразява при рязко натискане на
газта първо забива нос и тогава хуква.
Започнах да карам на бензин само за профилактика с метан в бутилките.



Тема Re: METAN- Mnenia ot realni potrebiteliнови [re: Cлaв]  
Автор yas (непознат )
Публикувано21.07.05 13:57



Съгласен съм че основния недостатък на метана е слабо развитата зарядна мрежа. Относно маршрута Пловдив -Видин колегата "fiat barava" е дал отговор на въпроса. Въпроса е че за мен основния ми пробег е в града (София). С тези бутилки зареждам на 3-4 дена. Това ме устройва. Много хора ме съвтваха да не си слагам метан, да сложа пропан-бутан. Но в крайна сметка пропан-бутан е петролен продукт, а аз искам алтернатива различна от петрола.
Между другото съвсем скоро ще пробвам маршрута София-Видин и ще видя дали ше изкарам само на метан.



Тема Metan- kakva uredba ?нови [re: ruumen]  
Автор donnicky34 (непознат )
Публикувано22.07.05 12:04



Zdraveite,
Sled dosta chetene vse pak ne razbrah kakuw tip uredba da si sloja.Hodih na dve mesta kudeto slagat takiwa uredbi,na ednoto mi kazwat che triabva da si sloja za okolo 1500 lv ( 2x40litra) - Карборатор / Инжекцион, a na drugo mi kazwat che shte mi izleze 2500 lv ( 2x40 litra ) - Точков Инжекцион . Kolata mi e Opel Vectra 1,8 16V 97 god. - pulna injekcia dwigatel - X18XE . Interesuvam se kakva to4no triabva da sloja, dali ako sloja za 1500 lv shte imam problemi s kolata (niakoi kazwat che stiala da gurmi i etc ), kakvi sa plusovete i kakvi sa minusite. Chetoh syshto che ste triabva da si podsilvam zadnicata, tova viarno li e naistina.Ste mi padne li moshnostta ili niama da se useshta chak tolkowa.
Blagodaria vi predvaritelno.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.