Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:11 26.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Тема Интересно питане за газова и Пунто  
Автор Tarambuka35OO (ентусиаст)
Публикувано04.07.05 13:59



Та значи, Фиат Пунто с двигател 1.2, ако е MPI(пълна инжекция) е 75к.с.
да, обаче същият мотор, но моно-инжекция (1.2 SPI) e 60к.с.

Та питането ми е, ако на 1.2 MPI сложа обикновена газова, с изпарителче, колко ще бъде мощността на този мотор при работа на газ? 55коня?



Тема Re: Интересно питане за газова и Пунтонови [re: Tarambuka35OO]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано04.07.05 15:53



Газта няма нищо общо с мощността на двигателя.

75 кс са си 75 кс не само поради типа инжекцион, но и поради газоразпределение, степен на сгъстяване и т.н.

И недей смята че като си сложиш АГУ на мотор 60 кс той автоматично става 55 кс.

И царува мнението че на коли под 100 кс не трябва да се слага АГУ защото нямало да вървят. Аз карам 1,4 кадет (както знаеш) 60 кс на газ и колицата си върви доста прилично за 60те си добичета...




Тема а-ха!нови [re: imitev]  
Автор Tarambuka35OO (ентусиаст)
Публикувано05.07.05 17:59



дано е както казваш



Тема Re: Интересно питане за газова и Пунтонови [re: imitev]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано05.07.05 23:13



що? може и да е прав - то има хора , дето като сложат газовата и като "я стиснат за гушата" от 75 падат на 40 к.с. дори, само за да пестят. то може пестене, ама с мярка да е. Досега не съм имал проблем с вървеж на моя кола на газ, на 99% от мощността на работа на бензин са ми били все. (не казвам, че вървят по-добре отколкото на бензин, но ако го кажа - няма да излъжа с много)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.