Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:11 02.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Troinika na gazovataнови  
Авторpeshehodec (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 19:12



Niakoi moje li da mi obqsni za kakvo sluji i kak raboti troinika koito izliza ot reduktora i vliza v vsmukatelnia kolektor. Ima edin vint za regulirane - a na nakoi sa 2 vinta - za kakvo slujat ?



Тема Re: Troinika na gazovataнови [re: peshehodec]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано02.07.05 10:07



Регулира дебита на газта през тройника, от там максималната скорост и ускорението.




Тема Re: Troinika na gazovataнови [re: imitev]  
Автор 4oko (лошо момче)
Публикувано02.07.05 19:00



и давенето на високи обороти всъшност прост ламбда контрол

без авариен път на всички


Тема Re: Troinika na gazovata [re: 4oko]  
Авторsilent (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 08:29



Какво имаш в предвид за давенето на високи обороти.........
Аз имам от скоро газова уредба Ренцо Ланиди и в града не мога да се оплача обаче скоро пътувах извън София и си беше жива мъка пътуването когато трябва да изпреварва..........бавно набира като подам повече газ колата все едно спира и трябва да отпусна малко и после пак така ............а като ходих на настройка човека на газ анализатора каза че е добре. Разхода също е съвсем приличен.......Ако сложа ламбда контрол ще отпадне ли този проблем......



Тема Re: Troinika na gazovataнови [re: silent]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 10:01



като настъпеш рязко и колата се чуди,значи бедна смес,а на газ анализ
е нормално уредите да покажат че е добре, защото се тества на празен ход
и с не натоварен двигател,ако малко си отвиеш тройника,колата ще тръгне
по-добре,но може да ти се повиши разхода,абе без да храниш коня,неще да върви,ако сложиш ламда контрол се очакава да подава малко газ когато не трябва и повече когато настъпеш педала,разлика в разхода не повече от1литър на 100км и 200лв по да олекнеш и винаги в багажника стария тройник ,че ако се преебе джаджата да може да се прибереш.....



Тема Re: Troinika na gazovataнови [re: дaнчo]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано04.07.05 11:03



Щом се забива при подаване на много гориво и после тръгва значи е богата сместа, ако не стига газ - ще бучи без да ускорява...




Тема Re: Troinika na gazovataнови [re: peshehodec]  
Автор JohnFound (asm32 developer)
Публикувано04.07.05 11:53



Хм, и на мене не ми е много ясно как работят тези винтове, но имам някои съображения:

1. Смесителя създава вакуум, толкова по-голям, колкото по-голям е дебита на въздуха през него (ефект на вентури). Ако приемем, че зависимостта на вакуума от дебита на въздуха е права линия (колкото повече въздух, толкова повече вакуум), то наклона и може да се променя или чрез промяна на смесителя, което е много трудно, или чрез промяна на сечението на маркуча (винтовете на тройника).
2. Изпарителя пък се управлява от вакуума (отново да приемем че е линейно) и наклона на неговата зависимост се настройва от винта на пружинката на втората степен на редуктора - тоест, колко газ да пуска при даден вакуум.

3. От 1 и 2 излиза, че от взаимната настойка на редуктора и дроселите на тройника зависи как ще се изменя състава на сместа при различни обороти на двигателя - при нарастване на натоварването сместта може да се обогатява, да се обеднява или да остава постоянна.
Предполагам, че правилно би било леко да се обеднява или да остава постоянна, и че това може да се постигне само с настройка при натоварване а не при празен ход.

Знам, че такова обяснение не е никак прецизно, но освен разни емпирични правила, не съм намерил досега точно обяснение на явленията в газовата инсталация, така че мога само да предполагам какво всъщност става.

Поздрави.



Тема Re: Troinika na gazovataнови [re: peshehodec]  
Автор21O8 (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 14:43



Механический (для фиксированной настройки) дозатор газотопливной системы является вспомогательным элементом, предназначенным для регулировки качества газовоздушныой топливной смеси в сравнительно узких пределах (для подстройки). Использование механического дозатора для устранения последствий ошибок в конструкции смесителя не всегда эффективно.



Тема Re: Troinika na gazovataнови [re: imitev]  
Авторsilent (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 19:46



Колата ми е 1,8моно Пасат.........Изпарителят е Ланди Ренцо Е81 електрически.......От това което си написал стигам до извода че не й стига газ, защото като натисна рязко педала на газта- само бучи и не ускорява и трябва да отпусна малко педала за да почне да ускорява.........Прочетох всичко което си написал тук http://autogas.hit.bg/ и най вече методиката ти на настройване. И искам да я изпробвам още повече че нямам проблем с макс. скорост- 150км вдига може би и повече но оня ден беше мокро и не посмях повече да пробвам. Тихите обороти са железни. Обаче като тръгна да изпреварвама все едно прицеп влача. Същото е и при нанагорнище, просто там където на бензин излизам със 150 на газ го докарвам до 100км и омалява та омалява.
По твоята методика стигнах до извода че трябва при това положение да направя това "2. Определяне на динамиката.
Повечето изпарители (Ренцо Ланди, БРЦ и др.) имат винт за определяне на качеството на сместа при средни и високи обороти. Завиваш го на 1-2 оборота. Тръгваш да караш пак но този път се вълнуваме от ускорението. Най-осезателна разлика има на 3та и 4та предавки. Даваш газ на 4та примерно от 80 и се стремиш да запомниш как ускорява. След това развиваш винта за качество на 1/2 оборот и пак пробваш. Би трябвало да ускорява по-бързо и по-добре. Правиш така докато спре да се усеща разлика. След това връщаш 1/2 оборот. "

Обаче къде по дяволите да го търся този винт
Имам един винт на челото на изпарителя който регулира тихите обороти. и едни винт с една контра гайка който стърчи от релето в центъра на изпарителя. Друго нещо за регулиране не виждам. Обясни ми по някакъв начин къде е този винт за качеството на сместа при средни и високи обороти. Ако ти е по удобно ми го кажи и по номера на въпросния винт на чертежа на този изпарител който си дал в твоята страница. Ще ти бъда много благодарен за помоща.



Тема Re: Да добавя самонови [re: silent]  
Авторsilent (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 19:52



не съм променял ъгъла на запалване. Дали може да е толкова спъната при конкретната ситуация от него. Доколкото знам при рязко натоварване на двигателя ъгъла на запалване автоматично се коригира към по малко предварение от вакумния регулатор или в случая при мен от компютъра. Така че мисля не би следвало да е от него проблема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.