Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:42 17.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема сигурно задавам тъп въпроснови  
Автор magnet (лято)
Публикувано20.06.05 23:49



по-точно въпросите са няколко
карам опел кадет 1,6i на бензин
предлагат ми да купя газово устройство от един катастрофирал опел точно като моя за 150 лв.
налага се да реша до утре, а нямам никаква готовност да го сторя, имам нужда от допълнителна информация.
като минуси ми се сруват следните точки
1. много мирише - имам прекалено силно обоняние и това наистина може да е проблем
2. заема доста място в и без това неголемия ми багажник
3. чувала съм, че през зимата може да ми създава проблеми - какви точно нямам идея, но съм разведена и возя в колата децата си и не мога да разчитам на мъж, който да дотича като имам ядове
4. колко всъщност по-малко пари ще ми струва едно ходене до бургас например на газ отколкото на бензин - нали на газ колата харчи повече, а колко повече също нямам представа
5. колко начесто са газ-станциите, тази бутилка е 20 литрова - няма ли да трябва да я зарежда твърде начесто при дълъг път?

оооох, помогнете ми да преценя как да постъпя???
и последно - колко долу-горе пари е нормално да ми струва монтажа на цялото това чудо???
Благодаря!



Тема Re: сигурно задавам тъп въпроснови [re: magnet]  
Автор XЮPCT (8364)
Публикувано21.06.05 01:02



Такааа за 150лв не е оферта която да не може да се изпусне. Купуваш АГУ-то и после има монтаж - а той струва колкото те оценят. Грубо общо 200лв.
1. Не мирише - евентуално при зареждане.
2. Мястото е според зависи.
3. Може да имаш ядове, но като си палиш на бензин нямаш проблеми.
4. С около 15тина лева по-малко в едната посока.
5. Газстанции под път и над път.

Сложи си газова, но не тази. Нова с монтажа е около 350 лева. И се избива за мах 5000 км при тези цени в момента.



Тема Re: сигурно задавам тъп въпроснови [re: XЮPCT]  
Автор magnet (лято)
Публикувано21.06.05 08:43



благодаря много за отговора!
сега говорих с човека - каза, че я е взел преди година и малко за 400лв.
колата ми също не е първа младост и ако става дума за нова газова сигурно няма да й се случи.
изминавам средно 10000км годишно.



Тема Re: сигурно задавам тъп въпроснови [re: magnet]  
Автор PRlNCE ZANDOR (vodoun)
Публикувано21.06.05 14:47



Много си ми интересна скъпа, караш си старата количка, не и сменяш нищо - почти съм сигурен, изпада ти газова, ама ти ей така не се занимаваш, след това и нова няма да и сложиш и така за тези 10000 на бензин спрямо газ ще си си купила точно още една такава стара кочинка, но това няма значение, кво ти пука.

АЗО


Тема Re: сигурно задавам тъп въпрос [re: PRlNCE ZANDOR]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано21.06.05 15:22



Ти па сигурно караш чисто нова кола на газ.
Много правилно си е задала въпросите. Жената не иска проблеми защото неможе да се бори с тях. Тук трябваше да и помогнеш с обяснение че няма да има проблеми с газовата и да си я слага или ще има да не го прави. В доста случай изгубените нерви може да са повече от спестените пари.
Като цяло колата е подходяща на газ, но разбира се за да няма проблеми е добре да се сложи нова уредба или първо да се ремонтира добре старата. Ако това е непостижимо условие си карай на бензин.

SW Explorer



Тема Re: сигурно задавам тъп въпроснови [re: NlKJAMa]  
Автор PRlNCE ZANDOR (vodoun)
Публикувано21.06.05 16:19



Съжалявам, честно казано снощи и написах много пълен и изчерпателен отговор, но не беше от нас и изнтернета се сбъгна в последния момент.
А днес забелязвам че на нея нещо не и се занимава. А между другото и препоръчвам да вземе уредбата на старо, ще и я сложат за около 80-100 лева и да направи пълна профилактика на изпарителя.

АЗО


Тема Re: сигурно задавам тъп въпроснови [re: PRlNCE ZANDOR]  
Автор magnet (лято)
Публикувано21.06.05 23:43



възпитано подминавам горното ти мнение))) и ти отговарям само на това.
не става въпрос, че не ми се занимава, а че трябва да взема решение без да съм достатъчно информирана.
никаква идея си нямам от плюсовете и минусите на газовите уредби.
нито от поддръжката им.
какво значи да си направя профилактика на изпарителя?

п.п. карам такава кола, каквато съм си купила.на този етап не мога да поддържам нова, колкото и да ми се иска(((



Тема Re: сигурно задавам тъп въпроснови [re: NlKJAMa]  
Автор magnet (лято)
Публикувано21.06.05 23:48



как да ремонтирам добре старата?
тя е читава. просто колата, на която е в момента отива за старо желязо(((

благодаря за отзивите.
май се навих да я взема.



Тема Re: сигурно задавам тъп въпроснови [re: magnet]  
Автор stanko (непознат )
Публикувано22.06.05 09:24



Умно момиче ми се струваш. Така че направи си сама сметката разхода на гориво си го сметни по цената. За газта сложи завишение 20% и сметни по цената на газта за годишния ти пробег и ще видиш. ТУК СЕ ПИШЕ ЗА МНОГО И РАЗЛИЧНИ ПРОБЛЕМИ,НО ТОВА ДАВА ГРЕШНО ВПЕЧАТЛЕНЕ ЗА ГАЗТА КАТО ГОРИВО.



Тема Re: сигурно задавам тъп въпрос [re: magnet]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано22.06.05 11:58



Насочи усилията си към намирането на коректен и добър газаджия. Той ще прецени какво трябва или не да се ремонтира.

SW Explorer




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.