Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:45 30.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Проблеми с нова газова уредба  
АвторAKD (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 23:22



Преди няколко дни монтирах нова газова уредба - обикновена с електр. изпарител, електронен ключ с показател на нивото в купето, емулатори за ламбда сонда и инжектори, марка Ланди Ренцо. Колата е Ланчия Дедра 1.8, пълен инжекцион. Все още впечатленията ми са противоречиви ... не съм минал кой знае колко км, но за малкото което съм карал мога да кажа, че съм много доволен как върви на газ ... НО ... имам някои проблемчета, които искам да споделя и да чуя съвет/мнение:

1. След като колата поработи добре на газ, се получават сериозни проблеми след това на бензин, т.е. смятам, че се натрупва лоша статистика в компютъра - свободния ход се стабилизира доста трудно с лашкане нагоре-надолу, паленето на студен двигател става изключително трудно (най-често с форсиране от педала на газта). Както вече споменах, по мое желание бяха монтирани емулаторите, като презумцията ми беше избягване точно на проблеми от този тип с компютъра и статистиката. Не можех да повярвам, че това може да навреди, даже напротив. Въпроса сега е, дали без някой от тези емулатори (може би без този за ламбдата) проблема с лошата статистика няма да се появява??? Или проблема е някъде другаде?

2. Само при работа на газ, след форсиране и отпускане на педала на газта (затваряне на дроселната клапа) се получава едно пукане по аспуховата система при отделяне на изгорелите газове. То е доста силно и дразнещо понякога. На бензин го няма ... Според майстора, това е нормално при работа на газ ... според мен обаче е странно и при мой познати с газови уредби това не се наблюдава. Досега не съм имал и повод да се съмнявам в изправността на гърнетата си. При вас има ли подобен ефект и ако да на какво се дължи?

Благодаря предварително!



Тема Re: Проблеми с нова газова уредбанови [re: AKD]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано15.06.05 09:14



Честито!

1. Нещо емулатора на ламбдата не е както трябва.

2. Пукането е от малко по-богатата смес на газ - изгаря в гърнетата. И при мен е така. Ако настроя така че да не пука колата не иска да върви...




Тема Re: Проблеми с нова газова уредбанови [re: imitev]  
АвторAKD (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 09:45



Благодаря!

1. Да разбирам ли, че смяташ, че без ламбда емулатора проблема няма да съществува или трябва да се търси друг емулатор. Иначе конкретния емулатор (български е) го мерихме и си дава съвсем адекватни стойности.

2. Хм, мисля, че в началото беше настроено на по-бедна смес, после на по-богата и пукането си е все едно ... А възможно ли от малка дупчица по ауспуха или кофти катализатор да се получава (напомням, че на бензин го няма)? И още един въпрос - възможно ли е пукането да е от не добре регулирани клапани?



Тема Re: Проблеми с нова газова уредбанови [re: AKD]  
АвторGT (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 10:27



Колко пари ти излезе цялото удоволствие и къде ти е монтираха, че и аз ще слагам?





Тема Re: Проблеми с нова газова уредбанови [re: GT]  
АвторAKD (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 11:07



560 лв. всичко с торообразна бутилка, монтирана в нишата за резервната гума. Ако е с обикновена цилиндрична бутилка - минус ~40-50 лв., ако ключа не е с показател на нивото в купето - минус ~70 лв. Мястото е сервиза на Ланди Ренцо в Младост.



Тема Re: Проблеми с нова газова уредбанови [re: AKD]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано15.06.05 14:29



1. Не знам - трябва да опиташ.

2. Ако разхода и вървенето са добри - не му обръщай внимание!




Тема Re: Проблеми с нова газова уредбанови [re: imitev]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано15.06.05 15:14



доизгаря ви газта в аспусите а? Е сега малко предварение трябва да се даде ама за някои хора предварението го имат като променлива подобна на размера на скоростния лост колкото завода си го е дал толкова да е само че скоростния лост не се влияе от скороста на изгаряне на горивото ама центровка се влияе(от скороста на изгаряне на горивото) но е много сложно за да го разберат някои от модераторите и за това си карат с центровка за 95



Тема Re: Проблеми с нова газова уредбанови [re: Astra18nz]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано15.06.05 19:05



Ай ся... в мойта градина камъни!





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.