Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:06 07.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Проблеми при студено палене и работа на газ???нови  
Автор keith (novobran4o)
Публикувано10.06.05 21:53



Колата ми е KADETT 13NB преди около 2 000 км. правих частичен ремонт на двг. понеже беше прегоряла гарнитурата на главата и оттам надуваше охладителната система и това доведе до повреждане на изпаритела, който и без това вече доближаваше пробег от 80 000 км. без ремонти по него. (забравих да спомена, че изпаритела е LOVATO AUTOMATIC) Та прибегнах до смяна на пълен комплект мембрани, гумички на клапанчета, перфектно почистване на изпаритела и обратно монтиране на колата. Регулирах я доколкото можах, но ми останаха два проблема:
1. неравномерност на празен ход при загрял мотор;
2. много нестабилна работа на двг. студен старт и затруднено палена на студено. Ако не поддържам оборотите на двг. над 1500 със смукача (ръчен) двг. просто гасне, а над 1500 оборотите непрекъснато се менят и двг. се тресе доста. Това продължава до загряването на двг. окло 70 градуса и после нестабилността е много по - слабо изразена.
Онзи ден ходих в един уж много реномиран газ сервиз на диагностика, но диагностика отсече - трйбжа да се разглоби изпаритела и да се регулират вилките! И аз викам оки направете каквото е необходимо за да оправиме работата. Свалиха го те и почнаха да го човъркат нещо, монтираха го и отново я регулираха, като след реглажа диагностика каза, че не ми работел единий повдигач в двигатела и затова работата на ниски обороти е нестабилана и той ще я остави да работи на 1200 оборота за да не ме дразнело едвам се стърпях да не се захила, но изкарах колата и се прибрах. На следващия ден пала колата и същата работа, но и нещо ново от дупчицата в горния край на изпаритела леко понамирисва на неизгоряла газ колата работи по зле отколкото преди "ремонта" (забравих да спомена, че колата си бачка идеално на бензин) като загря се пооправи но в задръстванията си заграява повече, защото работи на 1200 оборота. Днеска отивам пак и казвам за проблемите и те я бъзнаха малко, казаха, че е нормално оттам да мирише ма газ и че аз не знам как да пала колата сутрин, че сигурно изпаритела загртява бавно и още други простотии, но днеска не се спомена нищо за палвия повдигач, който ту работи, ту не работи :)))) име отпратиха пак. Сега пак я палих студена и промяна няма. Молбата ми е ако някой е имал подобен проблем да сподели, защото така в града се кара адски трудно пък и давам колата и на приятелката ми и на нея и е доста трудно да я кара така. Просто не знам какво да правя вече?



Тема Re: Проблеми при студено палене и работа на газ???нови [re: keith]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано11.06.05 01:58



Като улегнат мембраните след още 300-400 км се заеми с реглажа собственоръчно. Аз електрическо ловато не съм регулирал но все някой ще ти каже кое как трябва да бъде направено...




Тема Re: Проблеми при студено палене и работа на газ???нови [re: imitev]  
Автор keith (novobran4o)
Публикувано11.06.05 02:10



Егати улягането когато го монтираха си заработи перфектно още от самото начало. Изпаритела не е електрическия модел, а вакуумния (LOVATO AUTOMATIC). Утре я подгонвам към Елена и ще и мина 600 км пък да видим явно няма никакъв смисъл да се ходи по "майстори"



Тема Re: Проблеми при студено палене и работа на газ??? [re: keith]  
Авторkeith (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 18:08



След още 600 км каране на колата ефект в/у работата на газ НЯМА При карнто забелязах, че когато пусна колата да върви без газ на 4 та и другите скорости се получава придърпване. Друго, което забелязах е, че когато карам със всока скорст и изключа от скорост вместо оборотите да падат като беше преди (от обедняване на сместа поради влизането на въздух под налягане предполагам) сега обортите стигат 1500, което ме навежда на мисълта, че сместа на празен ход е много богата???? Какво е вашето мнение и евентуално да ме посъветвате как да реша проблема. Благодаря предварително.



Тема Re: Проблеми при студено палене и работа на газ???нови [re: keith]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано14.06.05 19:52



Намали газта от пластмасовия винт на изпарителя - примерно на 1/4 оборот и покарай да видиш как ще е... ако има нужда намали още..




Тема Re: Проблеми при студено палене и работа на газ???нови [re: imitev]  
Авторkeith (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 21:04



Не е от това:(((( пробвал съм го явно си има някакакъв проблем в изпаритела, ама като гледам никой освен тебе не помага.



Тема Re: Проблеми при студено палене и работа на газ???нови [re: keith]  
Автор21O8 (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 22:36



Какви стойности показва за CO2 ; CH; O2 и CO газанализатора на празен ход и на средни обороти в момента при работа на газ?



Тема Re: Проблеми при студено палене и работа на газ???нови [re: 21O8]  
Автор keith (novobran4o)
Публикувано16.06.05 00:21



Ммммммммммм труден въпрос на който не мога да дам отговор, но ако показанията не са били в норми би трябвало в сервиза да забелажат това На газ анализатора видях, че има само една стрелка и нищо повече ако не се лъжа показанията бяха само за СО.



Тема Re: Проблеми при студено палене и работа на газ???нови [re: keith]  
Авторkeith (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 11:31



Колеги, моя проблем си остана, а гледам, че нещо няма активност на постовете???? Моля помагайте, че работата е сериозна. Вече приемам и съвети за добър сервиз с София, кедето ще се справят с проблема.



Тема Re: Проблеми при студено палене и работа на газ???нови [re: keith]  
Автор JohnFound (asm32 developer)
Публикувано19.06.05 21:09



Добре, хайде да опитаме, ама и ти трябва да участваш.

1. От изпарителя не трябва да мирише на газ, изобщо. Ако някой ти каже такова нещо, удари го с нещо тежко по главата. Ако мириса се е появил след ремонта на "майсторите", по-добре е да го отвориш и да го почистиш пак - може да има боклуче на плоскост където лягат мембраните. Заедно с това виж какво са огъвали идиотите и си го върни в предишното положение.

2. По принцип, оборотите на празен ход трябва да се регулират с отделен винт, който пуска постоянно (малко) количество газ само когато двигателя работи. При тебе трябва да има някакъв клапан, който да се задейства от вакуума - провери го внимателно. Провери също и цялата система със вакуума, ако вакуума не е постоянен или има утечки, ефекта ще е точно непостоянство на оборотите.

3. Първо трябва да стабилизираш работата на празен ход и чак след това да настройваш количеството газ.

За съжаление опита ми е само с електрически изпарители, та подробностите на вакуумните малко ми се губи.

Успех

<P ID=&quot;edit&quot;><FONT class=&quot;small&quot;><EM>Редактирано от JohnFound на 19.06.05 21:41.</EM></FONT></P>

Редактирано от JohnFound на 19.06.05 21:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.