Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 20.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Тема пак аз.....нови  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано13.06.05 18:01



Привет пак,

Известно време тук ще Ви питам по някой и друг въпрос, но няма как.
Нов съм в клуба.. а и бутилката е от съвсем скоро, така че има въпроси, които следват определен ред.

1. Защо с една газ двигателят работи при 800 оборота, при друг с 1000?

2. Защо като взимам завой с почти пълна бутилка, колата се опитва да изгасне? Нищо не разбирам...

3. За Хюндай Пони 1.5 карбуратор разход на дълъг път от около 8-9 литра и 11-12 в града нормално ли е? Или трябва да ходя при тия, които са ми слагали бутилката и да се оплаквам?



Тема Re: пак аз.....нови [re: Cлaв]  
Автор PRlNCE ZANDOR (vodoun)
Публикувано13.06.05 18:06



Само бутилката ли ти е нова?
Разхода ми се струва малко висок!
Как ти е поставен изпарителя от гледна точка на движението и от гледна точка на охладителна (затоплителна в случая) система?

АЗО


Тема Re: пак аз.....нови [re: PRlNCE ZANDOR]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано13.06.05 22:32



Всичко е ново......

и аз си мисля, че е висок разходът, но нищо повече не мога да ти кажа за изпаритеря и как е поставен



Тема Re: пак аз..... [re: Cлaв]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 15:01



Е, не си ли го виждал поне изпарителя, дали е надлъжно или напречно на посоката на движение сложен (трябва да е надлъжно)?

Иначе за различната газ - ами така е - идва от различни места, с различно качество, различно съотношение пропан/бутан. Номерът е да си харесаш някоя газостанция и само там да зареждаш. Но при смяна на сезоните когато се променя съотношението пропан/бутан винаги има период в който попадаш на различни смески.



Тема Re: пак аз.....нови [re: koko]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано14.06.05 17:29



...... значи не съм разбрал правилно въпроса

надлъжно е сложен по посока на движението.. защо? това важно ли е?



Тема Re: пак аз.....нови [re: Cлaв]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 19:22



Значи е добре сложен. Понякога за по-лесно ги слагат напречно, но в такъв случай при рязко спиране или тръгване, от инерцията си мембраната се помества напред/назад което променя подаването на газ (пуска за кратко повече или по-малко от нужното).
Обикновено се усеща при по-рязко спиране при изключена от скорост кола - гасне.

При теб може би се получава нещо подобно при много рязко завиване, заради странично действащите инерционни сили. Освен да опиташ да обогатиш/обедниш леко сместа на празен ход, може да изчезне проблема.



Тема Re: пак аз.....нови [re: koko]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано17.06.05 13:58



Полезна информация. Благодаря ти.

Полека-полека и ще влезна в час с газовите уредби.

В крайна сметка обаче се разбра защо ми дава 13 литра разход на дълъг път колата. Оня маркуч, който после се разклонява на два има някаква врътка, която незнайно защо е била развита. В следствие на това, колата ми се е "задавяла" в истинския смисъл.. а от там и високият разход.

Днес бях до София. С 20 литра изминах 250 км, т.е. заредих на ОМВ, която е преди Пазарджик.. и имах още гориво поне за 20 км. Мисля, че разходът е много добър.. поне за мен. Средно идва 6 лева на 100 км



Тема Re: пак аз.....нови [re: Cлaв]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано17.06.05 20:49



8л/100км е доста поносим разход смятам и аз. или малко по-малко, но това няма значение все пак са +/- 20стотинки






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.