Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:49 16.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Настройка на газ!Кога?????нови  
Авторk_r_a_s_k_o (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 20:22



Здравейте!
Интересува ме кога трябва да се настрои газовата, когато въздушния филтър е чисто нов или когато покарам малко, да е леко замърсен?
Колата е Рено21 1.7 пълна инжекция, ако има някво значение.:)



Тема Re: Настройка на газ!Кога?????нови [re: k_r_a_s_k_o]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано13.06.05 22:17



Като си сменяш филтъра - е най-добре да си го правиш пред газаджиите дори , не че има опасност да не запали, но промяната е драстична понякога като пропускане на въздух през филтъра. И то не само заради мръсотията , която си насъбрал, а и поради различната марка на филтрите понякога.
реглаж на газта си правя при смяна на филтъра, а и при смяна на сезоните - разликата в температурата променя обема на окислителя, който влиза в двигателя и съответно трябва да се промени и количеството на горивото.
Дано съм ти бил полезен!





Тема Re: Настройка на газ!Кога????? [re: BlondNigger]  
Авторk_r_a_s_k_o (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 00:09



Благодаря!
Информацията е доста полезна.
Сега ако още някой даде още едно две мнения ще съм му благодарен.
Не че не вярвам на колегата, просто за по голяма сигурност и достоверност на информацията.:)



Тема Re: Настройка на газ!Кога?????нови [re: k_r_a_s_k_o]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 14:52



Според мен е по-добре да се настрои горе-долу на средата на "живота" на филтъра. Така има шанс да не се налага да се пипа настройката изобщо повече.
Добре е да купуваш винаги филтри от една и съща марка.
Ако се настрои веднага след слагане на нов филтър, ще се получи прекалено голяма разлика спрямо необходимата настройка при стар филтър.



Тема Re: Настройка на газ!Кога?????нови [re: koko]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано14.06.05 18:40



O да - имах приятелче, което си смени въздушния филтър на примерата на 45000км и караше и на газ и според него колата нямаше никакви проблеми и си вървеше прилично.
Има и такива хора.
Аз не съм от тях!





Тема Re: Настройка на газ!Кога?????нови [re: BlondNigger]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 19:17



Става и така както е направил приятеля ти, но трябва да се донастройва като за остарелия изпарител, и после пак - като за новия.

Между другото с остаряването на филтъра, колата започва да върви по-добре на газ, защото изпарителя започва да пуска повече газ и приготвя по-богата смес, така че ако приятеля ти не е държал много на икономичното каране, или ако по принцип настройката му е била прекалено "бедна" е напълно възможно да е бил по-доволен от вървенето със стар филтър.

Въпрос на вкус - или сменяш филтър често и не пипаш настройките, или сменяш рядко и донастройваш. Първия вариант излиза по-изгоден за хората които не могат сами да си настройват уредбите, а втория - за тези които могат.



Тема Re: Настройка на газ!Кога?????нови [re: BlondNigger]  
Авторvortx (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 13:31



A sam li go nastroivash ili na gaz analizator... i znaesh li idealnite stoinosti kogato e na analizator?



Тема Re: Настройка на газ!Кога?????нови [re: k_r_a_s_k_o]  
Автор PRR (Stranen)
Публикувано21.12.05 14:43



Най-добре при смяна на филтъра - той оказва голямо влияние в/у настройките.
Принципно за 10ооо км настройките много малко се променят (1/4 до 1/2 оборот на тройника и толкова за празния ход). Поне при мен е толкова ...
Повечеко влияние оказва външната температура. Та не е лошо и настройка според сезона (ако не съвпада със смяната на филтъра)..
Поздрави



Тема Re: Настройка на газ!Кога?????нови [re: k_r_a_s_k_o]  
Автор JohnFound (asm32 developer)
Публикувано22.12.05 08:59



Според мене функцията на филтъра е да филтрира въздуха, а не да влияе на настройката на газовата уредба. Разбира се, в реалният живот никога не е така, но тук:


съм описал какво трябва да се направи за да се премахне влиянието на въздушния филтър върху настройката на газовата уредба.
След тази преработка няма да има нужда да се сменя филтъра толкова често и да се пренастройва постоянно уредбата.
Разбира се, със замърсяването на филтъра (голямо замърсяване) мощността на колата ще пада, но разхода няма да се вдига и сместта ще си остава оптимална.



Тема Re: Настройка на газ!Кога?????нови [re: JohnFound]  
Автор PRR (Stranen)
Публикувано22.12.05 11:28



Е как става така че хем филтъра мръсен, хем разхода същия!?!??!
Мен и на бензин като ми се позапуши филтъра се качва разхода та камо ли на газ...
А филтъра се сменя не само защото се качва разхода, а защото просто се запушва и двигателя не му стига въздух, съответно мощност, кпд пада и т.н.
Поздрави




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.