Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:30 20.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Lambda control+advance processor=injection???нови  
Авторc (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 13:11



Здравейте!
Интересува ме дали ако се монтира газова уредба с ламбда контрол на сместа+електроника за корекция на ъгъла на запалване, параметрите на колата, като разход на гориво, динамика, ускорение, макс. скорост ще се доближат до тези на автомобил с газов инжекцион?
...колата е WV Polo 1.6i 1998g....
С други думи - коя уредба е по-подходяща - ламбда контрол+корекция на ъгъла или газов инжекцион?
Имайки впредвид двойната разлика в цената, заслужава ли си човек да скача на инжекцион, ако ламбда контрола+коректора на ъгъла подобряват доста нещата спрямо "стандартната" уредба?
И още нещо - как стои въпросът с "гъмежите" при стандартната уредба, ламбда контрола и инжекциона?
Благодаря!



Тема Re: Lambda control+advance processor=injection???нови [re: c]  
Автор Genius! ()
Публикувано09.06.05 13:37



Ами не знам как стои въпроса с гърмежите и именно за да не ми се налага да разбера се метнах на инжекцион . Газовата ми излезе колкото половината кола, ама нали имаше една такава приказка: "Не съм чак толкова богат, че да си позволя да купувам евтини неща." Или нещо от сорта.

Хайде, със здраве.

P.S. Така като я гледаш моята е '87. И въпреки това не пестих за газовата (е не съвсем де -- сложих руски ГИГ, който е на 2/3 от цената на италианските (и за който съм писал вече, ама хайде пак да се похваля, че съм много доволен )). Дали за една или за 2 години -- все ще се изплати.

Редактирано от Genius! на 09.06.05 13:45.



Тема Re: Lambda control+advance processor=injection???нови [re: Genius!]  
Авторc (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 13:48



Понеже и аз спазвам максимата за скъпото и евтиното, та затова питам не за обикновенна уредба....
Само дето ме е страх да не налетя на "псевдо" майстори, затова тъся впечатления от хора, които вече са минали по моя път...
Та какви са ти впечатленията от инжекциона?



Тема Re: Lambda control+advance processor=injection???нови [re: c]  
Автор 4oko (лошо момче)
Публикувано09.06.05 13:58



за съжаление максимата си важи с пълна сила ако някой има желание да сложи агу и да забрави то секвенционалната (газов инжекцион) уредба е единствения изход иначе има условности като колата да е в пълна изправност и тн. така че прежали 1100/1800лв. и действай

без авариен път на всички


Тема Re: Lambda control+advance processor=injection???нови [re: 4oko]  
Авторs (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 14:16



1100-те сам ги прежалил, но искам да ги дам на правилния човек, който ще си свърши както трябва работата, т.е. интересува ме и мястото където могат да ми монтират уредбата като хората....някъде в централна България, между Плевен и Ст. Загора....



Тема Re: Lambda control+advance processor=injection???нови [re: c]  
Автор Genius! ()
Публикувано09.06.05 14:29



Ами върви като на бензин колата, харчи ми около 10/100 градско, паля задължително на бензин и тя после неусетно си минава на газ, ако или когато е загряла. Това ми дава грубо още около 1/100 бензин към този разход. Но майстора беше категоричен, че ако паля на газ когато е топла колата ще забравя да карам на бензин, което било опасно за бензиновите инжектори. Не трябвало да остават дълго време без да работят.

Друго какво да кажа? Бензин не знам колко харчи защото след като сипах 2 пъти за по 50лв. при първа възможност сложих газова (предишната кола ми беше дизел и преживях истински шок от цената на бензина !!!)

Ако нещо съм пропуснал -- питай.



Тема Re: Lambda control+advance processor=injection???нови [re: Genius!]  
Авторc (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 14:34



Къде ти монтираха уредбата?
С какви впечатления си от майсторите?
...руско ми звучи малко ...хм...вярно че си доволен, ама ...
аз съм по-навит на Стар Газ с бг електроника.....



Тема Re: Lambda control+advance processor=injection???нови [re: c]  
Автор Genius! ()
Публикувано09.06.05 14:53



Виж това:





Тема Re: Lambda control+advance processor=injection???нови [re: Genius!]  
Автор PRlNCE ZANDOR (vodoun)
Публикувано09.06.05 18:31



може да се напрви много добре, но по принцип процесора си е необходим и за газовите инжекциони, незнам дали го слагат, а това че колата ти е с газ инжекцион не отменя въпроса със запалването.
Проблема е че за газова с ламбда искат колкото за газов инжекцион тарикатите, номера е да си намериш отделно ламбда контрол, но къде и за колко аз незнам.

АЗО


Тема Re: Lambda control+advance processor=injection??? [re: PRlNCE ZANDOR]  
Автор NlKJAMa ()
Публикувано09.06.05 19:21



http://www.eurogas.hit.bg/web/pages/4asti.htm

Ламбда контрол система 200 кинта т.е. далеч от цената на газова инжекция. При това не се налага да купуваш емулатор да лъжеш компютъра т.е. реалната надценка е по-малко от 200 лева.

SW Explorer



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.