Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:43 22.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Рено Мгеан 1.6i - ГАЗнови  
АвторФaнaтиk (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 16:04



Може ли да се сложи газ на този автомобил, възникват ли проблеми в последствие? чувал съм че ако е с пластмасови колектори при детонация се трошат а са доста скъпи! ако някой има инфо да сподели.

10х



Тема Re: Рено Мгеан 1.6i - ГАЗнови [re: Фaнaтиk]  
Автор Genius! ()
Публикувано02.06.05 13:18



Ако сложиш газов инжекцион няма как да има детонации.
Единствения може би минус е цената.
Но... всеки да си прави сам сметката.



Тема Re: Рено Мгеан 1.6i - ГАЗнови [re: Genius!]  
Автор -TACHO- (ентусиаст)
Публикувано02.06.05 19:57



Само, 4е тоя мотор май е моно и не ти трябва газов инжекцион, най-обикновен ел. изпарител ще ти свър6и идеална работа.



Тема Re: Рено Мгеан 1.6i - ГАЗнови [re: -TACHO-]  
АвторФaнaтиk (Нерегистриран)
Публикувано02.06.05 20:30



Ако си прочел правилно топика пише i а не mi, просто е немислимо да си сложа газов инжекцион за 1300-1800 лв. на кола която струва 4500. Просто не е рентабилно.



Тема Re: Рено Мгеан 1.6i - ГАЗнови [re: Фaнaтиk]  
Автор -TACHO- (ентусиаст)
Публикувано02.06.05 20:33



какъв ти е номера на мотора?



Тема Re: Рено Мгеан 1.6i - ГАЗнови [re: -TACHO-]  
АвторФaнaтиk (Нерегистриран)
Публикувано02.06.05 22:17



Още нямам кола, аз и за това така разпитвам като слепец, точно това ми е идеята да си взема такава метален колектор за да мога спокойно да си сложа газ, имаш ли някаква идея как мога да разбера нещо по каталог ли и аз не знам? за сега съм виждал Купе меган без клима 96 с метален, но не знам дали и другите модификаций са такива



Тема Re: Рено Мгеан 1.6i - ГАЗнови [re: Фaнaтиk]  
Автор Genius! ()
Публикувано03.06.05 11:37



Ами не знам.. аз си сложих газов инжекцион за близо 1300 лв. на кола, която взех за 2800 лв. (BMW-то на картинката).. Като си сметнах от един гърмеж какво може да ми изгърми и започна да ми се струва рентабилно (имам предвид онова, дето мери дебита на въздуха, казаха ми, че струва кам 300-400 лв.). Да не говорим за динамиката на колата и други разни по-незначителни неща.



Тема Re: Рено Мгеан 1.6i - ГАЗ [re: Genius!]  
АвторФaнaтиk (Нерегистриран)
Публикувано03.06.05 13:35



Е има всякакви хора, то и аз съм виждал тунинг на трабант за 20000 лв. ама не мисля че си заслужава.



Тема Re: Рено Мгеан 1.6i - ГАЗнови [re: Фaнaтиk]  
Автор -TACHO- (ентусиаст)
Публикувано03.06.05 16:21



http://www.geocities.com/alperegelenler/arb008s.jpg
Предполагам става въпрос за този мотор К7М - 1,6 Енерджи, 90 к.с.
е както сам виждаш колекторите не са пластмасови, освен това и ЕКУ-то на Рената по принцип не трупа грешки при работа на газ, така че няма да ти трябва допълнителна електроника като ламбда-контрол, емулатори и т.н., та слагай смело обикновенна АГУ и си свиркай. Познавам приятел, който е с обикновен ел. изпарител на 1,7 мулти и няма никакви проблеми.
Дано съм ти помогнал в избора!



Тема Re: Рено Мгеан 1.6i - ГАЗнови [re: -TACHO-]  
АвторФaнaтиk (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 18:07



Мерси, много ;-) като сложа ще се похваля




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.