Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:21 24.09.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема METAN?нови  
Автор TERMlNATORA (непознат )
Публикувано22.05.05 23:05



Bih iskal da pomolia da me posuvetvate!6te kopuvam edna 124ka MB 2.3 dvigatel i iskam da sloga metanova uredba !Na benzin tazi mashinka harchi veroiatno 13-14 , niakoi da ima predstava kak gorte dolu shte e na metan.I oshte -prosledih nazad temata dokolkoto moga i vupprosa e -Ima li oshte opashki?
-Kolko struva metan uredba za monoingekcion.
-Bagagnika e goliam ama kolioo shte e goliama taia butilka?
-Izobshto kolko izliza ...
pomagaite na laicite be hora i te sa hora

terminatora-likvidira na miasto
www.terminators.hit.bg



Тема Re: METAN?нови [re: TERMlNATORA]  
Автор:-))) (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 13:34



:-)))



Тема Re: METAN?нови [re: TERMlNATORA]  
АвторPower_Exhaust (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 13:39



Здравей човече,
само да ти изясня ,че няма Мерцедес с моноинжекция всичко е или карбуратор или пълен инжекцион в случая на тази 124ка инжекциона е BOSCH KE-JETRONIC Инжекцион с механично командване на инжекторите и микропроцесорно управление на налягането на горивната помпа.
За разхода на метан се смята много лесно умножаваш разхода който ти дава на бензин по 0.45 лева и получаваш левовата стойност на 100км пробег при работа на Метан (CNG)
Метан уредбата ако е с 100 литрова (Аналог на 27 литра бензин) бутилка олекотена на фирмата Фабер. със смесител , редуктор, клапани монтаж и ТАП + труд излиза около 1500 лева.
За големината на бутилката не мога да ти дам размери за съжаление на този въпрос може да ти отговори "Чоко" ,също и за опашките нищо не знам защото не съм от София.

Поздрави !



Тема Re: METAN?нови [re: Power_Exhaust]  
Авторterminatora (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 23:20



Bosch KE -jetronic ama do 1992 godina....
be ne sum mnogo naiasno naistina koe kakvo e ama inache karam dobre

A inache purvoto mnenie po temata toest ( :) ) me ubi!Tova mai znacheshe -DA MOGESH DA CHAKASH LI KAKVO LI:)?


terminatora likvidira na misto
www.terminators.hit.bg



Тема Re: METAN?нови [re: terminatora]  
Автор 4oko (лошо момче)
Публикувано24.05.05 23:20



колега така на компа освен да те залея с безмислена информация от типа: шишетата биват с диаметър от 190 до 400мм и дължина от 620 до 1700мм като...... и други бла бла дрънни една жица или се разходи до офиса щото ако си решил да караш около станцията мерчо няма да схване че си му сложил бутилки но ако имаш на сърце 500км извън сф. трудно ще си вадиш и резервната гума само за пример ти давам моята кочинка ( след належаща автомивка пак ще стане сладурчето на батко ) та с 96л воден обем бутилки или си представи един голям стар бойлер ланчата с дву литрово моторче и среден харч 11/100км бензин бърррр ( ужас добре че не и работи бензиновата помпа така де ) та пълниме ги тез 96л. с около 15/17кг. метан по 0.81лв ( ако питаш що има разлика от 2 кила щото е различна температурата и кат згъваш нещо 200 пъти и това оказва влиание ) та с около 12/13 лв и добре направена кола си минавам кротко 340км. или като побеснял 220км. зависи в къв амин съм ако като сега настроението след ен почивни дни ми е лежерно леко все още с не отстранен напълно градус и привкус на агънце багънце а пред очите ми са едни мънички абитуриентки ба.. мамо може и до 360км. да ги докарам ама по принцип не карам пил а от утре съм на работа и като ми пламне тиквата и тези две три коли на станцията ще ми се иска да прескоча аре с здраве че имам да изтрезнявам

без авариен път на всички


Тема Re: METAN?нови [re: 4oko]  
Авторterminatora (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 23:04



a kolko vreme se redish obiknovenno za da napulnish toia star boiler ?
to nema losho v 124 i dva takiva shte vkaram v bagagnika i pak shte ima miasto za magareto na diado...........


terminatora likvidira na miasto
www.terminators.hit.bg



Тема Re: METAN?нови [re: terminatora]  
Авторkrasidd (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 09:30



1-5 min-v Sofiq
v provansa ne znam



Тема Re: METAN?нови [re: krasidd]  
Авторamatjora (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 12:49



В София по 5 минути. Обаче извън часовете от 6 - 9 сутрин и 6-7 вечер. Тогава се сменят тахитата и става колона. Вчера 40 минути между 18.30 и 19.30.
В Севлиево два пъти миналата седмица - нема никой



Тема Re: METAN? [re: TERMlNATORA]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 12:52



Кажете къде са станциите в Пловдив?



Тема Re: METAN?нови [re: terminatora]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано26.05.05 13:08



124 2.3 от годината, която казваш е само с KE-Jetronic. Не спори с Power_Exhaust той ги знае тези неща. След това са с пластмасови колектори вече, но моноинжекция не е имало.

Преди да сложиш две бутилки си провери цената на задното окачване :))).




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.