Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:42 27.09.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Газов инжекцион II  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 08:36



Здравейте отново,
след 1 месец разпитване (без да получа удовлетворяващи отговори а и кой ли ги очаква от хората монтиращи газови инжекциони) се роди следното питане:
Някой знае ли, колко струва газовият инжектор и кой ги внася?
Идеята е следната. Компютъра на колата подава сигнал към инжекторите за бензин с които указва колко време и какво количество бензин да бъде впръскано. Ако този сигнал се хване и преработи в сигнал за газовият инжектор какво се получава?!
Надявам се да стане интересна тема.



Тема Re: Газов инжекцион II [re: diver]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано20.05.05 09:11



Получава се Landi Renzo Omegas, GIG 4 или някой от другите модерни газови инжекциони




Тема Re: Газов инжекцион II [re: diver]  
Автор dano1 (непознат )
Публикувано20.05.05 10:31



Колега не се чуди а отиди и си постави Газов инжекцион на Стар газ с българската електроника аз го имам на колата си Вектра Б 2,0л 16 в. и съм много доволен.Разлика в вървенето за мен почти няма в горенето също .Монтираха ми е в Пловдив защото майсторите там са дости добри и опитни имат над 200 коли с такъв газов инжекцион от тях половината са таксита имат вече по 100 000 км с газта познавам някои момчета от тях всеки е доволен .Колегата който ти е писал за българската електроника е прав лесно се поддържа и отремонтира за разлика от италиянската която почти не подлежи на ремонт , а ако подлежи ценат е няколко пъти по висока / говорим за след гаранционно обслужване/.

Така , че не се чуди а монтирай незнам в София майсторите но тези в Пловдив ще те свършат работа казах ти имат опит .



Тема Re: Газов инжекцион II [re: diver]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано20.05.05 11:43



Честно казано преди около година написах малко АСМ дето прави точно това, но като стигнах до правене на джаджата се мърдосах нещо. Аз мисля да направя малко тестове с течна газ - щом холандците са го направили - значи може...



Тема идеята на поста в друга....:( [re: diver]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 19:43



един ме разбра и то погрешно...:(



Тема Re: идеята на поста в друга....:( [re: diver]  
Авторmiko (Нерегистриран)
Публикувано21.05.05 09:39



Polarisa e s diuzi Matrix koito ne stavat za ni6o i vsi4ki italianski firmi gi izhvarliha ot upotreba,taka 4e izvodae va6.




Тема Re: Газов инжекцион II [re: imitev]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 10:10



Да, само дето цената ще е наполовина наполовина;)



Тема Re: Газов инжекцион II [re: Bad_Dog]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 10:20



На кое викаш течен газ? Щото на някой от газовите инжекциони пишеше, че бачка с пропан-бутан и метан.



Тема Re: Газов инжекцион II [re: diver]  
Авторceco (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 12:22



Takova givotno nema!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Газов инжекцион IIнови [re: diver]  
АвторJeep (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 19:16



Идеята на DIVER е осъществима на теория,но са необходими хора с добри познания за газ и електроника.За да контролира и газта,трябва да се коригира програмата,тъй-като количеството въздух за изгаряне на един килограм бензин и газ ,е различно.Променят се и други параметри.Всичко това налага компетентна намеса.При нашето занаятчийско ниво,идеята е приложима само от отделни ентусиасти.
Газовата фракция е силно зависима от собствената и температура,затова има газови инжекциони,които работят с течна фаза.За целта има помпа която осигурява нлягане около 2 Атм.Всичко това оскъпява системата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.