Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:19 29.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема АГУ за Пежо 306 - 1996г. - пластмасов колекторнови  
АвторElias (Нерегистриран)
Публикувано12.05.05 17:19



Здравейте,

Карам Пежо 306,1996 г. и ми се иска да му сложа газ. Обаче ми казаха, че при тоя модел с пластмасови колекторни тръби има риск от спукването им при евентуална детонация и се налагат допълнителни клапи, които обаче не гарантират нищо...

Познавате ли проблема, какъв е рискът и ще ме посъветвате ли да слагам АГУ?
Интересувам се също и от качествени места, където могат да ми я монтират в София!

БЛАГОДАРЯ!!!



Тема Re: АГУ за Пежо 306 - 1996г. - пластмасов колекторнови [re: Elias]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано12.05.05 20:51



Вариантът е газов инжекцион. Тогава не гърми в колекторите...

По-долу има теми с цени и места за монтаж...




Тема Re: АГУ за Пежо 306 - 1996г. - пластмасов колекторнови [re: Elias]  
АвторElias (Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 12:03



Благодаря, знам за инжекционите но те ми се струват скъпи с оглед стойността на втомобила ми.

Кажете за за възможностите и рисковете на обикновената уредба в моя случай.

И да слагам ли или не....

Пак благодаря!!!



Тема Re: АГУ за Пежо 306 - 1996г. - пластмасов колекторнови [re: Elias]  
Автор Genius! ()
Публикувано13.05.05 12:43



Какво общо има цената на автомобила? Аз го взех за 2800 и сложих газ за 1277... Като му е ниска цената на автомобила -- дай да го прецакаме, така ли? Ако искаш като се возиш на такси питай таксиджиите какво мислят по въпроса за пълен инжекцион (особено с пластмасови колектори) и газова уредба с плочка (те поне имат доста километри и споделени мнениа от колеги)... И като стана въпрос за таксита -- не попаднах на нито едно, което да кара на бензин. Това по повод заслужава ли си да се слага газова.

Хайде, със здраве и безаварийно.



Тема Re: АГУ за Пежо 306 - 1996г. - пластмасов колекторнови [re: Elias]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано13.05.05 12:55



Ако ти кажа че няма проблеми да сложиш обикновено АГУ. Ти си сложиш и ти цъфнат колекторите - после кого ще обвиняваш за финансовите загуби ??? Мен - един фантом от клуб АГУ ???

Щом си с пласмасов колектор по-добре дай 500-600 лв отгоре на конвенционалната газова и си карай спокойно. Парите ще ги избиеш от сигурността и икономията на газ...

С клапи, без клапи - ако почне да гърми нищо няма да те спаси от разцепване.

Ако пък си монтираш обикновена АГУ, нека поне да е с ламбда контрол - сподели опит за да знаем




Тема Re: АГУ за Пежо 306 - 1996г. - пластмасов колекторнови [re: imitev]  
Автор3aek (Нерегистриран)
Публикувано14.05.05 09:11



Elias , не ги слушай тези тук. Аз карам вече 40000 км на метан. С пластмасов колектор съм, и вярно че гърми понякога, но не ме страх за колектора. Много е важно да се изберат местата за клапите - така че да не предизвикват напрежение в материала. Ако местата не са подбрани добре клапите дори увеличават опасността от разцепване. И един съвет от човек, който никога не се е занимавал с АГУ - клапите за газова уредба не са много добри. Сложи водопроводни - те са по-бързодействащи, по лезно се монтитат, и са неколкократно по-ефтини.



Тема Re: АГУ за Пежо 306 - 1996г. - пластмасов колекторнови [re: 3aek]  
АвторElias (Нерегистриран)
Публикувано15.05.05 15:33



Благодаря на Заек!

Ако има някой друг с подобен опит, моля да го сподели!



Тема Re: АГУ за Пежо 306 - 1996г. - пластмасов колекторнови [re: Elias]  
АвторElias (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 19:13



Някой друг да каже нещо по въпроса???



Тема Re: АГУ за Пежо 306 - 1996г. - пластмасов колекторнови [re: Elias]  
АвторSlavy (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 20:20



Имам същия проблем със Citroen Xantia 1.8i 8v и пласмасови колектори. От 10-тин дена чета по нета всякаква информация по този въпрос. В същото време разпитвам и по сервизите. По-голямата част от сервизитер като чуят за пласмасови колектори, отказват. Сигурно имат основание, но пък голяма част от новия внос на пласмасовите Xanti-и идват от Европа с вече монтирани такива обикновенни, конвенционални АГУ. Натъкнах се на двама майстори които не ги е страх и казват че, този модел е с малки колектори и вероятността е минимална да се пръснат. Необходимо е просто да се постави една или две предпазни клапи. Във форума на Ситроен, колеги споделят проблемите свързани с гърмежите в колектора и пишат че им се пръска пласмасовата тръба, която се свързва колектора, а не самия колектор и че цената й е 35 лв. в магазина.
Стигам до извода че риска не е голям.
Но вече пропан-бутан не е единствената алтернатива на бензиновите мотори. Имам чувството че идва времето на метановите уредби.
Ще помисля още малко, но ако се рискува то да се рискува с почти 4 пъти по евтино гориво мисля че е по добре.



Тема Re: АГУ за Пежо 306 - 1996г. - пластмасов колекторнови [re: 3aek]  
Авторcompone (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 11:52



Заек, къде си монтирал газовата си? Интересувам се от монтаж на метаново АГУ, явно твоите хора са намерили компромиса цена-качество. Моята Ксантия също е с пластмаси.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.