Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:02 07.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема с ВРС изключали от скорост , гасне.нови  
Авторkъpи (Нерегистриран)
Публикувано08.05.05 13:29



от скоро съм с газ но вече ми започнаха проблемите .
колата е Р 19 1,8 ми. на бензин си работи добре - без проблеми с оборотите . но на газ с / В Р С / нещо не е както трябва. на место си държи около 850 об. наема се добре,върви добре,но при скорост около 50 км. и повече изключа ли от скорост оборотите рязко спадат до такова ниво ,че мотора гасне . забелязах,че ако реша да спра за да видя какъв е проблема , и натисна спирачката , обототите се стабилезират чак в момента в които калата е почти спряла .
на изпарителя има три въртока с който сигорно се правят настройките ,но като незнам, с кой, и как какво се променя, реших да ви попитам - знаещите .

какъв ми е проблема ,и как да го реша ????
е, кой желае,да каже.

благодаря!!!



Тема Re: с ВРС изключали от скорост , гасне.нови [re: kъpи]  
Автор 4oko (лошо момче)
Публикувано08.05.05 14:13



не пипай настройките а мини в сервиза където са я сложили и им кажи да сменят позицията на изпарителя ( да го завъртят на 90*) защо те или знаят или смени сервиза

без авариен път на всички


Тема Re: с ВРС изключали от скорост , гасне.нови [re: 4oko]  
Авторkъpи (Нерегистриран)
Публикувано08.05.05 20:03



в момента изпаретеля е монтиран по оста на колата, /посока движението /. ако правилно съм разбрал , трябва да се завърти напречно /по оста на мотора/. да ме изеняваш , но се чудя с какво ще ми помогне това ?
питам, защото с триста зора му намериха място под капака. и, ако трябва да се завърти незнам къде ще се слага .



Тема Re: с ВРС изключали от скорост , гасне.нови [re: kъpи]  
Автор***** (Нерегистриран)
Публикувано08.05.05 20:44



махни въздуховода от въздушния филтър до предната част на колата



Тема Re: с ВРС изключали от скорост , гасне.нови [re: *****]  
Авторmitko (Нерегистриран)
Публикувано08.05.05 20:54



Махни ваздуховода отпред на маската и го заварти на страна.Самата въздушна струя ти гаси колата!Успех!



Тема Re: с ВРС изключали от скорост , гасне.нови [re: kъpи]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано08.05.05 21:06



Колко километра направи с този изпарител ?

Ако си минал 100-200 км - стискай зъби докато станат поне 500-600 и върви да ти направят реглаж. Това е необходимо за да улегнат мембраните на изпарителя...

Ако не - От къде взема въздух колата ти? Отпред под маската ???

Ако е така - въздуха се набива насила във въздуховода и затова гасне.

Или намери начин да преместиш въздуха да смуче някъде на завет, или сложи някаква преграда пред отвора да му пази завет...

Или обърни внимание на газаджиите които са я монтирали на проблема да си оправят бакиите!




Тема Re: с ВРС изключали от скорост , гасне. [re: imitev]  
Автор PRlNCE ZANDOR (vodoun)
Публикувано09.05.05 09:00



Махни въздуховода ако смуче отпред от маската, това е технологична недомислица дори на самия производител, напъно ненужно е. Единственя положителен ефект е че смуче с по-студен въздух от там.

АЗО


Тема Re: с ВРС изключали от скорост , гасне.нови [re: PRlNCE ZANDOR]  
Автор Dodo155 ()
Публикувано09.05.05 20:55



Е тогава не е недвусмислица Никъде не се захранва сместа с топъл въздух. Защо тогава се охлаждат смукателните колектори и карбураторите?

На ГАЗ се бъзика оттам, защото в движение се набива много въздух и обеднява сместта, в следствие на което мотора губи обороти и гасне.



Тема това е единствения проблемнови [re: kъpи]  
Авторицo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 20:59



така че не се отчайвай. като и свикнеш и няма да гасне.



Тема Re: с ВРС изключали от скорост , гасне.нови [re: Dodo155]  
Авторkъpи (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 21:37



благодаря на всички ваз отзовалисе на молбата ми за помощ .

направих това за което ме посъветвахте. откачих маркуча от стойката на маската и с друго парче / криво на 90гр./ го удължих и вдигнах зад левия фар. сега, за малкото време в което я покарах,оборотите се държът добре .

благодаря!!!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.