Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:15 19.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Към спецовете, за делкото при работа на газ...нови  
Автор Шeмeт (Манияк:))
Публикувано29.04.05 10:28



Имам питане към вас, при работещ двигател на бензин при стабилни обороти правя проверка дали работи по-прецизно като си сложа ръката на ауспуха на 5см разтояние и чувам и усещам дали има равномерно изпускане като е "ррррррммррррррррмм" което е добре а като превключа на газ е "рммм бръм пук ръмм пук пук бръм" доста неравномерно изкарване на газовете въпреки че на оборотомера ми показва стабилни обороти и не се тресе.
Та въпросното делко в колко мм да го врътна и в каква посока ако това е проблема и ако е друго какво да настройвам

Карам ВАЗ 2103 1500сс с нова газова уредба ланди Рензо електрически и е монтирана с долна плочка на карба а самия карб е чисто нов и не е пробиван миналата седмица ми я монтираха да знаете,иначе върви супер но това неравномерно изпускване на газовете при газ? все пак знаете че газта е високооктанов?

100x Благодаря!


Редактирано от Шeмeт на 29.04.05 10:33.



Тема Re: Към спецовете, за делкото при работа на газ...нови [re: Шeмeт]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано29.04.05 12:48



Работи добре?
Разхода е добър?
Не загрява?
Върви като самолет ?


НЕ ПИПАЙ!




Тема Re: Към спецовете, за делкото при работа на газ...нови [re: imitev]  
АвторШeмeт (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 16:17



Ще те послушам а и без това имам ръчен октан коректор и с него мога безопасно да му дам + мъничко докато спрат припукванията както ме посъветваха без да развалям ажните настройки:)



Тема Re: Към спецовете, за делкото при работа на газ...нови [re: imitev]  
Автор Adjudant Gerber (невменяем)
Публикувано29.04.05 19:24



В отговор на:

Не загрява?



Интересно ми стана. По какъв начин газовата уредба може да стане причина за прекомерно загряване на двигателя? От чиста любознателност е въпроса.





Тема Re: Към спецовете, за делкото при работа на газ...нови [re: Шeмeт]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано29.04.05 22:54



Това припукване в ауспуха обикновено е от неравномерна работа на свещите. Свещи, които работят перфектно на бензин не винаги успяват да направят това на газ. Причината е в по-бавното горене, по-лошото смесообразуване и нуждата от стабилна искра. Това съвсем не означава, че трябва да ги изхвърлиш! Или поне не веднага....



Тема Re: Към спецовете, за делкото при работа на газ... [re: Adjudant Gerber]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано30.04.05 10:56



Може да грее от бедна смес. Тя както е известно гори с по-висока температура и може да причини прегаряне на изп. клапани.





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.