Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 01.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Мирише на газ  
АвторSando (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 14:43



Преди месец в Аутодикс на Руй планина ми направиха ремонт на изпарителя-Vialle и ми смениха ламбда сондата.Но след това започна да мирише на газ,като работи колата,проблем,който преди нямах.Провериха за течове-оказа се,че нямаА и разходът не мога да кажа,че ми е паднал,а би трябвало,според мен!Също работата на празен ход на газ нещо не ми харесва.А с тези смени би трябвало всичко да е ОК!Някакви съвети и мнения,най-вече относно мириса на газ?



Тема Re: Мирише на газнови [re: Sando]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано19.04.05 17:19



Каъв ремонт ти направиха на изпарителя там? Смяна на мембраните ли? По принцип възможно е нещо да не е паснало напълно и оттам да идва проблема. Опиши какво точно са пипали, а и според мен си си в правото да изискваш те да отсранят проблема, защото се е появил след тяхната намеса. Тормози ги докрай!

VOLVO FOR LIFE


Тема Re: Мирише на газнови [re: Sando]  
АвторJeep (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 20:49



По всяка вероятност,богата смес,непълно изгаряне.Оттам и висок разход.Необходима е проверка на настройката.



Тема Re: Мирише на газнови [re: Jeep]  
АвторCaндo (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 18:26



Ами правиха ми смяна на мембрани-пълен комплект и някакви клапанчета вътре.Въобще явно е някакъв стандартен комплект за ремонт на изпарителя,защото си беше в найлоново пликче всичко,което се сменя,а и аз ги помолих да сложат във въпросното пликче всичко "старо" след смяната,за да видя за какво става въпрос и имаше мембрани плюс някакви други джаджи!
А за настройката-нали на тези АГУ тя се прави от Комп-а,а обогатеността на сместа се регулира от ламбда-сондата,ако не се лъжа.Та аз сменях и ламбда сонда също така.Защото преди този ремонт ми провериха сместа на газ-анализатор и казаха,че е доста богата,а след смяната на сондата я гледахме пак и беше добре.Аз също присъствах.



Тема Re: Мирише на газнови [re: Caндo]  
АвторParis (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 11:57



Smeniaj izparitelia s BRC 96leva...bez da se zanimavash s smiana na membrani...100000km garancia...pali na studeno nikakvi griji...naj dobroto v gazovite uredbi...



Тема Re: Мирише на газнови [re: Paris]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано21.04.05 15:54



Това със смяната на изпарителя с нов и то някакво си калпаво BRC въобще не е решение. Виали са водеща фирма и правят нещата изключително добре, друг е въпроса, че тук майстора се е поизложил и нещо е оклепал.

Всеки едни обаче, който ми каже, че трябва да се смени изпарителя го подминавам с пренебрежение и с подигравателна усмивка. Не може заради едно копче, да се пришива нов балтон!

VOLVO FOR LIFE


Тема Re: Мирише на газнови [re: VOLVO 44O GLT]  
АвторCaндo (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 21:03



Абсолютно споделям това мнение!Само че все още търся отговор в какво може да се крие причината за тази миризма



Тема Re: Мирише на газнови [re: Caндo]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано22.04.05 01:01



Ако ремонтът е правен наскор, може още мембраните да не са олегнали и да не са се сработили и на моменти сместта да е прекалено богата, вследствие н акоето да се усеща лека миризма на неизгоряла газ. Можеш ли да локализираш откъде идва миризмата? Откъм двигателния отсек или през ауспуха? МНого вероятно е също и да не са стегнали като хората щуцерите на тръбичките които влизат в изпарителя или в клапана. Опитай се да установиш откъде идва миризмата. Освен това миризмата има ли я и при неработещ двигател или се появява само при работещ? ОПитай да дадеш само на контакт, без да въртиш и провери дали има миризма.

VOLVO FOR LIFE


Тема Re: Мирише на газнови [re: VOLVO 44O GLT]  
АвторCaндo (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 13:14



Миризмата се появява само при работещ двигател,и то откъм ауспуха.Не е от към предния капак.Като се даде на контакт,няма мирис.А и ремонта е правен наскоро,да!Мислиш ли,че може мембраните да не са олегнали?И горе-долу след колко навъртяни км. става това олягане?



Тема Re: Мирише на газнови [re: Caндo]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано22.04.05 13:59



Зависи какви са сложили (предполагам са български). Значи след около 1000 км пак се прави контролен реглажи нещата си идват по местата.

VOLVO FOR LIFE



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.