Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:29 28.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема предварение при газнови  
Авторrsn (Нерегистриран)
Публикувано07.09.04 10:36



бихте ли, ме насочили към отговора на въпроса ...колко е предварението при работа на колата на газ ..обоснован теоретичен анализ, обективна обратна връзка.Някой срещал ли е литература ,публикации по въпроса ,благодаря



Тема Re: предварение при газнови [re: rsn]  
Авторastra1.8nz (Нерегистриран)
Публикувано07.09.04 12:38



predvarenieto na gas se dava zashtoto gas-ta e s po visoko 4islo na oktana i ot tam gori po bavno. a za da moje da izgarq napylno trqbva da se zapali po rano ot benzina. a kolko trqbva da e predvarenieto na gas zavisi ot avtomobili i ot modela da dvg. primer moia motor na astrata 1.8 ima 10gradusa predvarenie na benzin a na gas moje dase uveli4i do tolkova do kolkoto se polu4i nai dobro uskorenie i do tolkova 4e da pali zashtoto ako e mnogo predvarenieto moje da ne pali lesno.
dano da si razbral neshto.



Тема Re: предварение при газнови [re: rsn]  
Автор2V6 (Нерегистриран)
Публикувано07.09.04 17:03



Сложи си JetSpark и не се мъчи с теория!



Тема Re: предварение при газнови [re: 2V6]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 01:48



Ако колата позволява ръчна корекция на ъгъла на изпреварването, няма много файда от jetspark и подобните нему.
А знанията никога не вредят. Всеки може да си купи нещо готово и да го ползва като черна кутия. По интересно е да разбереш нещата.



Тема Re: предварение при газнови [re: KOKO]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано09.09.04 10:44



Ами не е съвсем така, например, моята кола позволява корекция.
Да кажем: крогирал съм с 5 градуса, но тази корекция остава постоянна (5 градуса) от 1000 до 5000 оборота. Jetspark прави корекция 7 градуса (примерно) при 1000, после смъква плавно (5 градуса при 2500) и почти 0 при 4000+.
Е, дали има файда от тази черна кутийка?

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: предварение при газнови [re: KOKO]  
Автор2V6 (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 12:39



От 12 години карам на газ на двигатели с въртене на делкото. При увеличаване на ъгъла на предварението двигателя работи по-добре на ниски обороти и особено на празен ход, но пали по-трудно и на високи обороти започва да "чука аванса". От 1 година съм добавил и метан, където без увеличаване на аванса колата ускорява около 2-пъти по-бавно. При "добро" завъртане на делкото започва да върви много по-добре, а сутрин да пали много по-трудно.
В един западен сайт за реклама на "Timing advance processor" беше описано че за оптимална работа на пропан-бутан ъгъла трябва да се увеличи с 10 градуса, а за метан с 13 градуса.
В крайна сметка колко трябва да бъде не би могло да се обоснове теоретично, при положение че дори при работа на бензин всеки двигател има различен аванс.
Aнализите не се правят теоретично, а практически, т.е. за да се разбере колко трябва да бъде аванса на газ трябва да се направи изследване на съответния двигател.
Едно е ясно - аванса трябва да се увеличи, както посочва astra1.8nz заради по-бавното горене на газта, ама като си врътнеш делкото на газ и после трябва да го върнеш за бензин, а представи си ако имаш три горива!


Повече информация:







Тема Re: предварение при газнови [re: 2V6]  
АвторMoндeo (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 13:50



Интересна дискусия се заформи тук и реших и аз да се включа макар, че знанията са ми ограничени. От друга страна натрупах малко опит и ще го споделя.
Имам вече два неуспешни опита да монтирам аванс коректор на Мондео. Първия път пробвах с Jetspark. Коректора проработи и през малкото време което го карах колата беше забележимо по-мощна. За съжаление със слагането на Jetspark спря да работи оборотомера, а и самото устройство яко загряваше и Jethro каза че е по-добре да го махнем.
Втория път се опитаха в един сервиз да ми сложат A.E.B. Biwolf, но с него изобщо не проработи.

Сега съм решил да си монтирам втори датчик на маховика на Мондеото който да подава сигнала по-рано от оригиналния. Превключването ще става с реле. Датчика вече си го купих от една морга. Ако някой има мнение по въпроса или по-добро предложение съм готов да го изслушам. Датчика работи на магнитен принцип (магнит закачен на маховика минава пред датчика и се индуцира слабо напрежение, което служи за сигнал).

Що се отнася до градусите според Jethro те са +9 и +12 съответно за LPG и CNG. Разбира се не са постоянни а зависят от оборотите.

При автомобилите с делко също не е постоянно предварението а се изменя, обикновенно с вакуумно коригиране, така че със завъртане се получава. Само дето после трябва да се зарежда бензин 99+



Тема Re: предварение при газ [re: Moндeo]  
Автор 2V6 (непознат )
Публикувано09.09.04 17:07



Корекция по вакуум има на всеки двигател, дори когато датчика е на маховика или някъде другаде. Има датчик за вакуум който подава сигнал към компютъра в твоя случай.
Ако го направиш с реле ще трябва да помислиш и за закъснение на включването на допълнителния датчик при палене на газ!



Тема Re: предварение при газ [re: Moндeo]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 22:44



При моя моско фабричният аванс е 10градуса, аз съм добавил още десет или малко повече, по скоро 11. Стават 21. И чукане на аванс няма и на 92бензин. Малко по-трудно върви само. Тя и фабрично е за 86 така че повечко аванс съм добавил.
Осовно аванса зависи за какъв октан е настроена колата какъв е съставът на сместа и колко е температурата на въздуха. Ако се кара с по-бедна смес гори по-бавно и може малко повечко аванс да се даде. Зимата като сложат и малко пропан към бутана и температурата е по-ниска също може повече аванс.
Вашите на колко ги настройвате?
При студен мотор по-малък аванс ли се дава от на горещ?



Тема Re: предварение при газ [re: Ивaйлo]  
Авторkorc (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 23:34



Ъгъла на изпреварването при стандартно делко се променя от 0 градуса при 0 оборота до 10 градуса при 1000 оборота ( и остава толкова до MAX)- това се определя от центробежния регулатор. Разбира се това решение за високите обороти е далече от оптимума но е евтино решение, затова се използва масово. Лесно можем да намерим по добра характеристика - даваите




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.