Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:56 15.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Мондео 1,6 -> газ, но не за 1800лв.нови  
Автор brock (Mondeo 1.6 16V)
Публикувано13.04.05 11:11



Привет на всички газаджии /каращи на газ/

След поредния скок на бензина, за мене отново на дневен ред излезе въпроса за поставяне на АГУ на мойто мондео с пластмасови колектори /1,6 16V - 94г./

Вече съм задавал някой и друг въпрос тука и съответно съм получавал компетентни отговори. Сега вече си мисля за нещо конкретно, та реших отново да попитам.
Значи за мене отпадат следните два варианта: 1. Газов инжекцион с цени от 1500 до 1800лв. - много пари са това за мене и за пробега, който навъртам.
2. АГУ на метан - има много плюсове, но за мене минусите са повече.

Та си мисля за нормална газова /мисля, че се води второ поколение/ с моторче за определяне на количеството на газта, което влиза в двигателя /мисля, че се казваше ламбда-контрол/, електронен ключ, бутилка във формата на резервна гума /мисля, че имаше два варианта за обем - по-голяма и по-малка/, клапани на всмукателните пластмасови колектори за предпазването им при евентуален бек-файър, и другото вие ще кажете
Та ме интересува колко ще струва такова нещо? - дали ще се вместя в бюджет от около 500лв.?
С какъв изпарител - вакуумен или електрически и каква марка.
Марка на електронния ключ
И не на последно място, сервиз за монтаж в София

PS - малко объркано стана, но и аз съм объркан

Мерси предварително за помощтта

Редактирано от brock на 13.04.05 11:22.



Тема Re: Мондео 1,6 -> газ, но не за 1800лв. [re: brock]  
Авторaзo (Нерегистриран)
Публикувано13.04.05 16:37



Такаа, добре си се насочил но ще знаеш че абсолютно навасякъде ще тръгнат да те разубеждават да си слгаш такава уредба, че за какво ти е само пари да даваш - абе общо взето трудни за убеждаване са нашите майстори газослагачи.
Иначе 500лева за съжаление не стигат, къде ли не звънях, все около 900-950 лева искат.



Тема Re: Мондео 1,6 -> газ, но не за 1800лв.нови [re: aзo]  
Автор brock (Mondeo 1.6 16V)
Публикувано13.04.05 17:09



а аз си мислех че към 500-600лв. ще ме оправят

Ти за ква кола си се интересувал? И за каква уредба по-точно?

Редактирано от brock на 13.04.05 17:10.



Тема Re: Мондео 1,6 -> газ, но не за 1800лв.нови [re: brock]  
Авторamatjora (Нерегистриран)
Публикувано13.04.05 17:14



За инжекция уредбите са около 500 лева.
Обаче ако искаш и ламбда - контрол и някои други екстрички си отива700 - 800 лева и за формата на бутилката се доплащат около 50 лева
Прави си сметката.



Тема Re: Мондео 1,6 -> газ, но не за 1800лв.нови [re: amatjora]  
Автор brock (Mondeo 1.6 16V)
Публикувано13.04.05 17:25



Ми, това се опитвам в момента - да си направя сметката, за да знам колко ще излезне. Но се надявах на по-конкретни отговори, необходими модули, марка, цени и т.н.



Тема Re: Мондео 1,6 -> газ, но не за 1800лв.нови [re: brock]  
АвторMoндeo (Нерегистриран)
Публикувано13.04.05 18:32



Ако държиш на колата си и на удоволствието да караш слагай си газов инжекцион. Тук във форума мисля, че бях чел, че ГИГ 4 пасва идеално на мондео и струва около 1350лв. с бутилка за резервната гума. Иначе аз карам на метан с BRC и предпазен клапан заради пластмасовите колектори. Пробвах няколко пъти да слагам аванс коректор но безуспешно и тъй като смятам да я продавам тази година не ми е икономически изгодно. Проблемите с аванс коректорите бяха, че ми спираше оборотомера, а и те много загряваха. Чоко каза, че има за мондео и ми беше дал цена около 160-170 лв. Ламбда контрол-а е около 170-300лв и така се приближаваш към цената на ГИГ-а, който ги има включени тези неща. При мен се губи доста мощност на метан, но за това пък икономията е добра. А и си имам "турбо" копче (за превключване между метан и бензин)



Тема Re: Мондео 1,6 -> газ, но не за 1800лв.нови [re: Moндeo]  
Авторaзo (Нерегистриран)
Публикувано13.04.05 23:47



Да, съвсем сериозно слагай газова инжекция, и гиг3 е много добър, дори прекалено, 1100 лева е , в крайна сметка ще ги избиеш, защото компромиса уредба с ламбда контрол просто въобще не е евтин.



Тема Re: Мондео 1,6 -> газ, но не за 1800лв.нови [re: aзo]  
Автор 4oko (лошо момче)
Публикувано14.04.05 00:09



виж пич не знам колко караш но за форда не си играй а слагай или гиг или друга пълна инжекция а ако просто искаш сам да си замажеш очите и да повисиш при колегите с куп проблеми слагай някаква агу но нека да ти сложат от малките предпазни клапи на самите колектори така може да се върже на 500лв обаче няма кой да ти даде гаранция за колекторите а те сруват поне колкото разликата от 500 до 1000 а недай Боже да си замине дебитомера той е колкото гига целия ако ме послушаш вземи заем и слагай веднъж ама както трябва а метан трябва да караш много и да дадеш много пари за агу за да има смисъл все пак не е идеята да сложиш в багажника парите за 10г. бензин напред имам предвид едно мамче от днес която карала на ден около 15км. и сложи метанов секуент за 2400лв, за да и е по евтино ама на родила син на някъв дето не се прибира в бг. и само парички снася и ето я вече кара фокус на 1000км с метан за 2.50лв на 100км. и бутилка от 40л. ще и стига за две седмици!?!

без авариен път на всички


Тема Re: Мондео 1,6 -> газ, но не за 1800лв.нови [re: brock]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 11:36



момчета,направи ми впечатление че който иска да слага уредба някой го е убедил че ламда контола е манна небесна.
до сега нямам наблюдения да се е получила някаква невероятна разлика със или без такова чудо,виж да се бара аванса дава по-голяма икономия и колата върви повече, без значение дали по електронен път или с въртене на делко
така че повече от 500лв за агу са'' моней фор нотинг''



Тема Аз имам Мондео 1,8 на газнови [re: дaнчo]  
Автор d15OO (Cвинчo)
Публикувано15.04.05 11:05



Газовата е съвсем обикновенна, бутилката е тип резервна гума, имам лабда-контрол, стъпков електромотор, и стоп клапан. 110 000км има навъртяни на газ и няма грижи. Единственото е, че ако при смяна на въздушен филтър трябва да си намериш добри мастери за да ти я регулират. Защото представителите на моята иредба са пълни нещастници, като видял пластмасови колектори ти казват, че не искат да я правят.
Това е от мен.

И сред дивите кучета има мишояди
Mondeo '94 1.8 115Hp



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.