Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:30 11.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Мондео 1,6 -> газ, но не за 1800лв.нови [re: brock]  
Автор Moxy_78O (Попай моряка)
Публикувано21.04.05 11:31



Аз вчера си монтирах газовата уредба и до тук съм дал малко под 300 лв. за всичко. Бутилката и сондата са ми ICOM втора употреба за 110 лв., като бутилката е тороидална (за резервна гума) с вместимост 48л. Изпарителят ми е Ловато, също втора употреба за 90 лв. Смесителната плочка, кихалката, газовият клапан, тройникът, пълначката и медните тръбички са нови, но цените им са толкова надути, че направо ме заболя главата, ама нали вече се бях хванал на хорото Моите колекторни тръби са метални, така че клапани там не съм монтирал, а и ламбда контрол нямам. Вярно, че аз и за електрическата част нищо не съм си купувал, та сега си правя сам схемата с релетата, затова още не съм карал колата на газ, ама нали уж и аз искам хем да ми е евтино, хем да ми е хубаво



Тема Re: Мондео 1,6 -> газ, но не за 1800лв.нови [re: Moxy_78O]  
АвторVitesse (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 13:42



Какъв е тоя изпарител Ловато за 90 лева?
Преди 2 месеца сложих на MB 190 за 60 лева.И от 3 години си е толкова цената на втора ръка с 1 година гаранция и моннаж(плюс настройка).
Ама търсенето като е голямо...



Тема Мондео 1,6 -> газ, но не за 1800лв.нови [re: Moxy_78O]  
Автор d15OO (Cвинчo)
Публикувано21.04.05 15:42



За Мондеото задължително трябва лабда-контрол, стъпков електромотор(който дозира газта), и стоп-клапан за да няма БУМ на колекторите. За съжаление точно тези детайлчета са най-скъпите . В събота си говорих с един от най-добрите газаджии в БГ и по неговите обяснения излезна, че газовия инжекцион е на асолютно същия принцип.
Както също ми каза, че риска да гръмнат колекторите при Газов инжекцион е същия както при мен,по простата причина, че това което пази да няма гърмежи е този стоп-клапан, който спира притока на газ при превкючване и при гасене на газ. Това е поповод изказването погоре на един Типичен газаджия.
Брок бих те посъветвал да отскочиш на почивка в Италия и по между другото да ти бацнат една газова:)))
Може и на 26 април за Милан - ПСВ


И сред дивите кучета има мишояди
Mondeo '94 1.8 115Hp


Тема Re: Мондео 1,6 -> газ, но не за 1800лв.нови [re: d15OO]  
АвторSharp (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 17:38



Ами и аз горе-долу мисля- газовия инжекцион е престараване.Всичко се свежда до предпазните клапани на колектора.Преди 7 месеца колата ми започна изведнъж да гърми на газ,а на бензин едвам я прибрах вкъщи.Смених два кабела за свещите(от тях беше) и се уверих,че клапанчетата са си свършили работата перфектно-всичко беше ОК.Иначе с изключен ламбда-контрол не е гърмяла от преобедняване,не че не е желателно да се постави.



Тема Re: Мондео 1,6 -> газ, но не за 1800лв.нови [re: Moндeo]  
Авторruumen (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 15:58



Мондео искаш ли да пробваме да сложим от мойте аванс процесори.
Дай меил или пиши на rumen_roev@yahoo.com



Тема Re: Мондео 1,6 -> газ, но не за 1800лв.нови [re: d15OO]  
Автор Dodo155 ()
Публикувано22.04.05 21:22



А какво представлява този СТОП клапан? Къде се свързва и къде прекъсва газта?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.