Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 07.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема нужда от съвет-метанова уредбанови  
АвторAлekc (Нерегистриран)
Публикувано05.04.05 20:16



отскоро имам кола с метанова уредба и наистина почти нищо не разбирам от нея.
Фиат Брава 1,4; 99 год, уредбата е Ланди-Ренцо има 3 бутилки - общо 84 литра, пълнят се с около 13,5 кг за 11 лв. С това минавам ок. 160 км в София и ок. 280 км. извънградско.
Момчетата на станцията и таксиметровите шофьори, които съм питал твърдят, че с това количество трябва да мина около 220 км в града. Затова искам да отида в някой читав сервиз където да направят диагностика.
Молбата ми е да ми дадете съвет за това. Четох темата на Crassidd, и очаквам инфо от него, но ако някой друг може да помогне - предварително му благодаря!



Тема Re: нужда от съвет-метанова уредбанови [re: Aлekc]  
Авторzaek (Нерегистриран)
Публикувано05.04.05 21:12



Това, което казваш направо ме хвърли в размисъл :)
Ако наистина за 11 лв минаваш 160 км в града това прави почти 7 ст/км. Това е все едно караш на пропан. Пък и колата ти е сравнително нова, и сравнително малка. По мое мнение трябва да харчи точно два пъти по-малко. За сравнение - аз карам Пежо 405, 1,8 и разходът ми рядко минава 4ст/км.
Каква е уредбата - конвенционална, или инжекторна. Ако е конвенционална, трябва да имаш тайминг и ламбда контролер. Желателно е също така тези "дрънкулки да работят :) Помня че първата кола на Crassidd имаше проблем като твоя, и като я разгледахме се оказа че не работи нито тайминга, нито контролера.



Тема Re: нужда от съвет-метанова уредба [re: Aлekc]  
Авторivo_999 (Нерегистриран)
Публикувано06.04.05 08:14



www.lrezzo.hit.bg




Тема Re: нужда от съвет-метанова уредбанови [re: ivo_999]  
АвторNovak (Нерегистриран)
Публикувано06.04.05 13:35



Адреса е
http://lrenzo.hit.bg



Тема Re: нужда от съвет-метанова уредбанови [re: zaek]  
АвторAлekc (Нерегистриран)
Публикувано06.04.05 15:37



инжекторна е и има ламбда-контролер, който работи
но не знам какво е тайминг.. :-(



Тема Re: нужда от съвет-метанова уредбанови [re: Novak]  
АвторAлekc (Нерегистриран)
Публикувано06.04.05 16:05



благодаря,
видях адресите на двата сервиза в София,
сигурно ще ги проверя и двата. Впрочем - какво ви е мнението за тях?



Тема заек - още едно уточнение...нови [re: zaek]  
АвторAлekc (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 12:49



...всъщност по отношение не самата уредба не знам дали е инжекторна или конвенционална, сигурен съм само че има ламбда-контролер (казват че работи)...
от написаното от теб разбирам, че "си разгледал уредбата на Crassidd..."- ако наистина се занимаваш с това, пиши да идвам при теб..
поздрави



Тема Re: нужда от съвет-метанова уредбанови [re: Aлekc]  
Автор3aek (Нерегистриран)
Публикувано09.04.05 19:08



Ако питаш мен отиди в Левски. Там са по-добре оборудвани, и са повече хора. Пича в Младост е практик - самоук. Справя се, но при възникване на непознат проблем запецва.



Тема Re: нужда от съвет-метанова уредбанови [re: 3aek]  
Авторico (Нерегистриран)
Публикувано09.04.05 19:28



Карам SIERRA 2.0 V6 на метан зареждам за 3 лв иминавам 60 км градско този пробег добър ли е ?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.