Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:28 25.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Спортен филтър и газ  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано02.04.05 08:44



Момчета,направих си сам спортен филтър-от обикновен,но намерих начин да махна кутията.И на бензин колата има голямо подобрение въвъ вървежа.На газ обаче не можем да я нагласим-глъхне,забива муцуна,не може да се развърти.Както загрее добре мотора,нещата се оправаят малко,но тогава при даване на газ много"мисли",преди да се развърти.Мисля,че му е бедна сместа.но не можахме да я нагласим добре.Колата е карб.Дайте някакви идеи?Чудя се дали изпарителя ми не се нуждае от ремонт?



Тема Re: Спортен филтър и газнови [re: Ивaн]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано02.04.05 10:02



Тц! Проблема не ти е в изпарителя, не го закачай! Съпротивлението на спортните въздушни филтри е изключително малко и ако плочката ти не е правилно подбрана, просто нямаш необходимото засмукване.....
Аз карам със спортен филтър, който е конус с дължина 30 см и нямам проблем...



Тема Re: Спортен филтър и газнови [re: Шkoдa]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано02.04.05 17:47



Благодаря,Шкода.Имам карб. с щуцери,ще пробвам с него.Моя филтър също е около 30 см.,но е цилиндър.



Тема Re: Спортен филтър и газнови [re: Ивaн]  
АвторVitesse (Нерегистриран)
Публикувано02.04.05 20:20



Ванка,кажи каква е колата,ако не те затруднявам
Интересно ми е разликата със спортния и нормалния филтър каква е във вървенето и мощността при ускорение.А,кажи също старичък ли беше "оригиналния" филтър?
Че се вихрят едни спорове тук-там



Тема Re: Спортен филтър и газнови [re: Vitesse]  
Авторf16 (Нерегистриран)
Публикувано03.04.05 00:44



Опитай да развиеш малкоповече винтовете за сместа, понеже съпротивлението на филтъра е малко ако не се оправи сигурно е плочката



Тема Re: Спортен филтър и газнови [re: f16]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 18:47



Колата е Москвич Алеко.Направи ми впечатление колко е мощен,когато смуче въздух директно карбуратора,без филтър.Взех обикновен филтър за Алеко/той е цилиндър/и изработих 2 плочи с форма на кръг-горна и долна.На горната заварих тръба Ф70 мм.Съединих ги с дълга шпилка,а посредата сложих филтъра.Т.е. сега смуче с цялата повърхност на цилиндъра,а изхода не е Ф45, а Ф70.
На бензин никога не е развъртал повече от 4500-4 800 оборота.Сега с лекота на всяка предавка стига 6 000,а работи леко и поддържа 5000.На пътя е самолет.Бтв. колектора ми също е полиран.
Разхода ми на бензин от 10 стана 20,така че не успях да открия топлата вода ))).Сега искам да я накарам да работи на газ,за да видя разхода там.Мисля,че ще е към 15,което ме устройва,ако запази вървежа.



Тема Re: Спортен филтър и газнови [re: Ивaн]  
АвторVitesse (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 20:54



Готов съм иначе да ти докажа как може да развиеш и 6000 min-1 със най-обикновения филтър,предназначен за тази колца.
Някои ми казват ,че мразя сп. филтри.Що ли така?



Тема Re: Спортен филтър и газнови [re: Ивaн]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано04.04.05 21:26



По мое скромно мнение разходът ти на газ няма да е 15 а към 25 л/100 км, ако на бензин си го докарал до 20 л/100км.

VOLVO FOR LIFE


Тема Re: Спортен филтър и газнови [re: Vitesse]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 22:04



Витез,2 пъти обясних,че филтъра не е спортен,а обикновен без кутия.А мнения като"мога да докажа ако искам,ма сега не искам" казват "аз съм един дървен философ и знам как да се направи всичко,но досега нищо не съм направил".



Тема Re: Спортен филтър и газнови [re: Ивaн]  
АвторVitesse (Нерегистриран)
Публикувано05.04.05 01:00



Иван,виж сега.Именно с такава марка автомобил ми лепнаха прякора и точно със спортния бъркаш. Горе си писал "направих си спортен филтър"- е аре кажи сега как да го разбирам,това,че "филтъра не е спортен"---> ХЕМ МЕ БОЛИ,ХЕМ МЕ СЪРБИ , А???

Не можела да ти вдигне повече от 4800 на бензин-сигурно от завода излиза така и ти кво си викаш- чакай да оправим нещата-като ме позаболи крачето-режем го и няма да ме боли повече.

Ей затова не ти прави чест,Иване,че с предимствата на един тунинг-способ компенсираш донякъде проявата на съвсем явен проблем по двигателя на Джога.

Карай си "с лекота" на 5000 мин-1 Москвето,давай му жега и не слушай "дървени философи".Това е корава машина,какво са 5-6000 оборота за него.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.