Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:13 27.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Koltec, ili hodene po mykite  
Автор Spellbound (непознат )
Публикувано29.03.05 17:42



Здравейте!
Купих си кола преди около 4-5 месеца със монтирана уредба Колтек (VG392), това е газов инжекцион с ламбда контрол. Разхода беше малко височък и на бензин и газ, като на газ беше доста сериозен. След като смених ламбда сонда на бензин нещата се оправиха, но на на газ нямаше промяна. В момента ми гори 7/100 бензин и 11.5 на газ извънградско при еднакви условия. След като ми откзаха на 5-6 сервиза (включително и на Руй планина 3 и в Горубляне при Пламен) реших сам да разбера какъв е проблема . С надеждата че тук ще получа някаква помощ.

Значи колата върви добре на газ, единствената забележка е едно много особено придърпване под 2500 оборота на принудителен парзен ход (ту намаля ту не чак толкова). Сложих един волтметър на ламбдата и гледах показанието. докато карам. Забелязах че когато колта е в един и същ режим показанието на ламбдата е нормално (колебае се между 0.65в и 0.15в) същото като на бензин, обаче винаги след промяна на режима (и след това стабилизиране) нарежението остава 0.8в за горе долу едно и също време всеки път, различно при различните обороти, (около 20 сек.), пада бавно до 0.7 и след това пак се нормализира. Понякога, по-рядко задържа на 0.1 и пак така се оправя. Друго нещо което забелязах е че сместта остава богата и на принудителен празен ход, но се оправя след време.

Мисля си че моторчето на разпределителя заяжда и докато отвои или затвори задържа лоша смес, а когато вече си е на мястото малкия ход необходим за да гони ламбдата не е такъв проблем.

Смятам да отворя разпределителя и да го почистя , смажа и измеря намотките на стъпковото моторче. Вярно ли е че после трябва да се препрограмира?!

Ако някой има друга идея, предложение или знае нещо повече нека пише.

Дали ще имам проблем със сглабянето после?

Нови са ми:
въздушен филтър
свещи
капачка и палец на делкото
всичко с такива каквити трябва
Колата е СААБ 900 '95 2.0 без турбо

Много се надявам някой да помогне.

Поздрави и благодаря предварително.



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Spellbound]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано29.03.05 18:54



Не мога да ти помогна, ама при тези цени на бензина от 1.50+ и газ 0.76 пак имаш кяр. А там дето ти монтираха уредбата какво казват, нямат ли идея?

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Ascona83]  
Автор Spellbound (непознат )
Публикувано29.03.05 22:25



Аз я купих със сложена уредба. А слагат ли някъде такижа уредби?



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Spellbound]  
Авторaзo (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 23:33



Може да стана досаден че го раздавам този телефон, но ще ти дам един тел , на едно място където е сервиз, но има и диагностики. Диагностицика е много печен. Един приятел имаше уредба с ламбда контрол, стъпков мотор и т.н. и този човек му я вкара в деиствие. 0898 202 909 - това е номера на шефа му.



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Spellbound]  
АвторVitesse (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 00:41



Трудно бих ти помогнал в тази ситуация,но ще ти кажа,че и аз имам ламбда-контрол(но на нормална уредба) и преди да я оправя се държеше по същия начин.При мен проблема беше във високото налягане,държащо се от изпарителя-ламбдата не можеше да компенсира това покачване на налягането,съответно и на дебита за единица време и обогатяването на сместа се наблюдаваше най-вече в неустановените режими.Съветвам те да се насочиш към наляганията в системата.Ако я опишеш по подробно може да се измисли нещо...



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Vitesse]  
Автор Spellbound (непознат )
Публикувано30.03.05 23:24



Точно за този вариант си мислех днеска, че сместта е богата като цяло а ламбда контрола успява да я нагоди , но късно. Вероятно точно за това се получава задържане на богата смес.
За какво по-точно искаш да оптиша по-подробно?
Изпарителя е една "тенджера" към която ходят само маркучи (кабели - не ,освен за газовия клапана), включително и вакуум. Още не съм го отварял още и не знам какво има вътре, но точно това смятам да направя в почивните дни. Никога не съм отварял изпарител, но тъй като никъде не пожелаха да го сторят.... Ако имаш някакви съвети - давай. От какво ще имам нужда и за какво да внимавам?

Иначе разпределителя си е стъпково моторче и до колкото разбрах - плунжер свързан към него. Към рапределителя отва един маркуч от изпарителя и 4 - от него до дюзите, към които не отива нищо друго (кабели например), т.е. не се управляват от ЕКУ-то.

По въпроса с налягането, ясно че то се регулира от изпарителя, но каква по точно може да е причината за повишаването му? Дали просто мръсотия или мембраните са за смяна (така като гледам датите тук там - газовата е слагана преди поне 7 години и не вярвам нещо да е пипано)? Дали може да се сложат български или някакви други мембрани? Разбирам че части за Колтек явно не се намират.

Благодаря за отговора. Ще се радвам пак да пишеш.

П.С. какво ще рече нормална уредба? Без разпределител?

Редактирано от Spellbound на 30.03.05 23:26.



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Spellbound]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 10:27



не е болка за умиралка,един чисто нов изпарител е най-много 110-130лв



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: дaнчo]  
Автор Spellbound (непознат )
Публикувано31.03.05 16:02



Ясно, а дали е от изпарителя или не?
Налягането което трябва да осигури изпарителя стандартно ли е? Защото ако не е тогава варианта за смяна с друг отпада, плюс това няма къде да пренастроят уредбата за друго налягане.



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Spellbound]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано31.03.05 17:08



Ако уредбата е тип "газов инжекцион" не може да се сложи обикновен изпарител, така мисля и не май не греша...

VOLVO FOR LIFE


Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Spellbound]  
АвторVitesse (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 00:20



Под нормална уредба имам предвид с плочка или щуцер,работеща на аспирационен принцип.Твоята казваш че е инжекционна(и впръсква газова фаза гориво,ако не се лъжа),затова е с разпределител. Лошото е че не съм се занимавал практически с газови инжекциони,а с Колтек и теоретически.Сигурно е обаче че не можеш да смениш изпарителя с обикновен за 110-120 лв,това е "кофтито".Все ми се струва ,че може да се направи твоят иначе.
Без да ми е ясна системата не бих се наел с някакви по-сериозни съвети.Ще потърся из нета и ако намеря ще пиша задължително

Ако някой знае стойностите на наляганията тук-там да хвърли малко светлина по темата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.