Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:31 30.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Vitesse]  
Автор Spellbound (непознат )
Публикувано16.04.05 19:42



Здравейте!
Разбира се че имам желание, тука май ми е последна надежда .

Та на въпроса. Всички измервания се правят в движение , имам мултицет на таблото и той там си седи.
Периода на пулсациите, така на око е около секунда, секунда и половина. Проблема е че не винаги започват веднага. Мога да наглася наляганията така че след смяна на режима (смяна на обороти или натоварване) да седи известно време на богата или бедна смес (от 3-4 сек. до над минута, в зависимост от конкретен режим и налягания на изпарителя) Успявал съм да наглася сравнително бързо да започва да пулсира и да вдига нормално обороти (доста трудно се постига), или да държи дълго на богата/бедна смес и да не вдига никви обороти (3-4 хил.), или да държи дълго и да вдига оборти ОК (постига се най-лесно).
При всички настройки колата върви нормално освен на високи обороти когато не стига газ.

В какви граници варира налягането на първа степен при различните изпарители? Поне мога да го наглася да е в някакви нормални.



Благодаря много за помощта, надявам се да има резултат в крайна сметка.
Страшно много искам "8-8.5 литра на сто нормално каране"!

п.с. Наистина ли никой не знае колко трябва да е налягането на първа степен на този изпарител (Koltec-necam VG392)?



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Spellbound]  
Автор Spellbound (непознат )
Публикувано22.04.05 20:17



Май ще е с нов изпарител! Кажете някой подобен на друга марка (БРЦ, Ловато). Трябва да еържи около 15. атмосфери на изхода.



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Spellbound]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано22.04.05 20:28



15 е много високо налягане и се съмнявам да е толкова. Май става въпрос за 1,5 атм.

VOLVO FOR LIFE


Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: VOLVO 44O GLT]  
Автор Spellbound (непознат )
Публикувано22.04.05 21:37



Да 1.5. атм. Грешката е моя.



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Spellbound]  
Автор TORUK (непознат )
Публикувано05.05.05 14:54



МОЯТ ПРОБЛЕМ Е СЪС СЪЩИЯ МОДЕЛ АГУ, НО НА CITROEN XANTIA1.8 16v И Е ПО РАЗЛИЧЕН.ДО 2500 ОБ.ПРИ ПОДАВАНЕ НА ГАЗ ДВИГАТЕЛЯТ ПРИДЪРПВА, ДАЖЕ НЯКОИ ПЪТ ИЗКЛЮЧВА ОТ ГАЗ И МИНАВА НА БЕНЗИН.ПРОЧЕТОХ ЦЯЛАТА КОРЕСПОНДЕЦИЯ ДО МОМЕНТА.БИХТЕ ЛИ ОТГОВОРИЛИ МОЯТ ПРОБЛЕМ И ДАЛИ СТЕ ПОПАДАЛИ НА НЕГО ПРИ ОПИТИТЕ ВИ ЗА РЕГУЛИРАНЕ НА РЕДУКТОРА.А РАЗХОДА НА ГАЗ Е11-12 НА БЕНЗИН 7.



Тема Сериозен съвет.нови [re: TORUK]  
Автор PRlNCE ZANDOR (vodoun)
Публикувано05.05.05 19:34



Сменяй мембрани, с тези стари мембрани никога няма да я докараш до супер състояние. Иначе ако няма мембрани при това посочено горе изходно налягане могат да работят според мен и други "нашенски" марки.
Дал съм горе под името азо един телефон на който ще се постараят да ти направят много добра диагностика и настройка.

АЗО


Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Spellbound]  
АвторOB1 (Нерегистриран)
Публикувано12.05.05 11:24



Здравейте!
Аз също имам Koltec и също имам проблеми. Преди около 4г. смених мембраните на изпарителя. Смени ми ги един пич дето явно си разбираше от работата. От него разбрах, че налягането на изхода на изпарителя (който е повече редуктор и по малко изпарител) трябва да е точно 1bar. Този човек ми носи изпарителя (след като му смениха мембраните) в някаква лаборатория на БАН за да го настроят. И си работеше супер когато го сложиха.
Сега обаче пак имам проблем, но мисля че не е в изпарителя. Колата изобщо не иска да мине на газ, а ако успее гасне на празен ход. Имате ли идея какво може да е?



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Spellbound]  
АвторГaзззз (Нерегистриран)
Публикувано24.06.09 19:40



Здрасти

Би ли помогал с малко информация за АГУ Колтек Koltec-Necam

в кой сервиз я регулираш/ремонтираш и въобще каквото ти се е наложило да правиш по холандската газова Колтек

ако искаш можеш да се регистрираш във форума и да споделиш впечатления за Сервизи или газаджии
форума за колеги каращо на АГУ Колтек Koltec-Necam е: http://kolteclpg.8forum.net/forum.htm

Мерси



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Spellbound]  
Авторslavi (Нерегистриран)
Публикувано03.11.09 22:02



п



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: slavi]  
Авторslavi (Нерегистриран)
Публикувано03.11.09 22:12



Здравей,Spellbound аз имам същия проблем като твоя,ще те помоля да ми кажеш как реши своя?Спешно е,ще чакам да ми отговориш на моя имейл slaviganev63@abv.bg ще почерпя






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.