Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:33 30.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Vitesse]  
Автор Spellbound (непознат )
Публикувано01.04.05 08:48



Да, точно такава е за каквато говориш, газов инжекцион с впръскване на газообразна фаза. Аз също се поразрових в нета , но не намерих нищо. Ще се радвам да кажеш ако намериш някакво инфо.
А за изпарителя дали не може евентуално да се смени с друг пак за газов инжекцион със същото налягане?
Поздрави!



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Spellbound]  
АвторVitesse (Нерегистриран)
Публикувано02.04.05 20:29



Работата е в стойността на това налягане-ако го знаем сетне е "лесно".
Или ремонтираш твоя и го настройваш на такова налягане или търсиш изпарител с подобни параметри,евентуална настройка на налягането му и сменяш с твоя.
Да,ама колко е налягането...
Всъщност има вариант да измериш твоето и да пробваш постепенно да го понижаваш и така веднага ще отчетеш дали имаш промяна към по-добро или обратно в качеството на сместта.Но това е крайния случай.Нека поровим малко тук-там за Колтек-а,пък дано изкочи нещо



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Spellbound]  
АвторVitesse (Нерегистриран)
Публикувано03.04.05 01:12



Виж тука" http://www.necam.nl/english/Products/products.html " и кажи има ли нещо общо с твоята газова от посочените два модела системи за газ.Най-вече първата?
Друго засега не виждам...



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Vitesse]  
Автор Spellbound (непознат )
Публикувано03.04.05 22:01



Моята е точно първата (многоточкова газова инжекция).
Тези почивни дни се хванах и разглобих изпарителя за да го почистя и разгледам. Хубавото е че всичко изглеждаше наред и разбрах, че този изпарител не е само един "необслужваем" блок , а всъщност има две винтчета за настроика на виско и ниско налягане. След като го сглобих се заиграх с тях. Успях да настроя сместта и в същото време да мога да вдигам обороти на натоварен двигател. Принудителния празен ход също се "появи" т.е. сега колата вече спира притока на гориво когато не подавам газ (почти 0 волта на ламбдата).

Забелязах също, че от маркуча, който отива в разпределителя изпуска газ СЪСКА когато го дръппна леко . Оправих и него. След което минах 150 км от Ловеч до София и не мога да повярвам, разхода е абсолютно същия 11/100 ! НО! За белязах като ми наливаха газ, че от колонката се чу едно много странно бум, при първото натискане на ръчката на пистолета, изведнъж отчете 1.37 литра и след малко се чу онзи специфичен звук от маркуча. Та не знам дали не са ме излъгали с литър, литър и половина. Плюс това карах с около 130 - 140км/ч. Дано да имам грешка в измерванията, а иначе ще се опитам да донаглася всичко.

На изпарителя има две винтчета, едно за налягането на първата степен и едно - на втората. Има пробка на която може да се измери налягането на първата, така че ако намеря инфо за това колко е ще мога да го настроя, а след това и второто така че колата да работи добре.

Поздрави!
И благодаря за помощта.



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Spellbound]  
Автор Spellbound (непознат )
Публикувано08.04.05 19:29



Засякох разход и няма никаква промяна ,a не разбирам защо при положение, че съм запушил дупка от която излизаше газ!!!!!!!!
Ще се мъча от болтчетата!



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Spellbound]  
АвторVitesse (Нерегистриран)
Публикувано09.04.05 00:02



Помни-колата ти гори не колкото лева сипеш,а колкото литра ти сипе "настроената" газ-колонка.Първо пробвай от някоя друга газстанция. Знаеш ли,в града ми има 5 газстанции и колкото и икономично да карам Рено 1.7 моно ми дава 8-9 на сто извънградско през последните 2-3 седмици.Преди 3 дни сипах на една магистрална газст.,покарах по магистралата ок.100 км и останалите 400 ги навъртях в какви ли не пътища с яка "ръчка"-даде ми 7.6 на сто разход зверско каране. Сипах от града ми газ и веднага на другия ден закова 9 на сто извън града спокойно каране.Аре сега кажи как да ти дам "акъл" кое не е в ред на колата ти,като е напълно възможно и ти да си в моята ситуация

И все пак кажи какви са показанията на ламбда-сондата в този момент,след дейностите по газовата. Има един тънък момент с 0.8-те волта: сондата отчита само определен диапазон на качеството на сместа.Когато сместта стане да речем 3 пъти по-богата,ламбдата ще продължи да показва максималната си стoйност 0,8 V(зависи от двигателя и сондата-може да е и 0.90 V).Дано ме разбираш,но най-важното е да отчетеш колко бързо се променят стойностите на ламбда напрежението мин-макс, и така вече ще знаеш колко е превишена максималната стойност на диапазона ,отчитан от сондата(ако въобще е превишена).
Също опитай с винтовете да понижиш горната граница на напрежението колкото е възможно,но да не е за сметка на честотата на пулсациите.
Най-добре пиши за показанията на сондата.Пък да видим...



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Vitesse]  
Автор Spellbound (непознат )
Публикувано11.04.05 15:37



По въпроса с наливането на "настроена" колонка. От 3-4 месеца наливам от колонки из цяла България и разхода се озменя с не повече от 0.5л (не знам как става). Така че не е от колонката .
В момента газовата е настроена така че леко да се спъва на високи обороти, а показанията на сондта да се изменят бързо от бедна към богата (с период около 2 сек.), т.е. мяма изчакване на богата смес преди да започне да мени бедна-богата. Знам че сондата отчита само бедна или богата смес без да дава инфо колко бедна(богата). За сега нямам много точни измервания на разхода, но е паднал само с около литър т.е. 15.2л/100 при много леко каране.

Иска ми се да разбера колко трябва да е налягането във първо ниво на изпарителя, разбрах, че то е стандартно за всеки изпарител.

Ще пиша пак след като имам резултати.

Поздрави!



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Spellbound]  
Автор Spellbound (непознат )
Публикувано12.04.05 22:56



Dnes zasqkoh razhod- ot 15.2 predniq pyt sega beshe 18.



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Spellbound]  
АвторVitesse (Нерегистриран)
Публикувано13.04.05 00:22



Трудно ми е да си представя как въобще ще върви колата ти с такъв разход ако цялото това количество газ минава през цилиндрите и бива засичано от ламбда сондата по описания от теб начин(добри показания за кислорода).
Потърси проблема в диаметрална посока-изтичане на газ, механично триене в механизмите след двигателя и т.н...



Тема Re: Koltec, ili hodene po mykiteнови [re: Vitesse]  
Автор Spellbound (непознат )
Публикувано14.04.05 15:50



Посъветваха ме да си сменя изпарителя с италианси. Дали това ще реши проблема т.е. дали прооблема е там и до колко сигурно може да бъде това?
Евентуално какъв изпарител е добър и за колко пари?

Друго нещо което искам да направя е да проверя за течове на газ. Чух че има такива устройства за търсене на течове. Някои знае ли къде имат такова и колко пари ще искат за проверка.

Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.