Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:48 20.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема гърми?нови  
АвторTS (Нерегистриран)
Публикувано03.03.05 20:54



смених испарител и започна яко да гърми, колата е пълен инжекцион, добре че няма дебитомер, но все пак. въпроса ми е защо пълната инжекция най-много гърми, а имам и карбураторна кола от вече от 7 год. не е гръмнала досега.
Бедна смес - гори по-бавно .... и нататък моля някой от знаещите да обясни. 10х



Тема Re: гърми?нови [re: TS]  
Авторludix (Нерегистриран)
Публикувано03.03.05 23:05



napulno normalno e da gurmi 6tom e pulen injekcion,ne se pritesnqvai.



Тема Re: гърми?нови [re: TS]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано03.03.05 23:30



Напълно е вероятно новия изпарител да ти осигурява обеднена горивна смес и от там......БУМ



Тема Re: гърми?нови [re: Шkoдa]  
АвторVitesse (Нерегистриран)
Публикувано03.03.05 23:50



Човека май питаше за6то многоточковите инжекции гърмят по-често от карбураторните модели.Дайте да избистрим темата-със сигурност е важна за много хора със "гърмящи" зверчета. Идеи?



Тема Re: гърми?нови [re: TS]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано04.03.05 12:54



Абе колега, аз не съм спец по газовите, напълно нормално е ако нещо не е наред по системата да гърми, ама е напълно ненормално да нямаш дебитомер на инжекционната система!!! Аз съм също с многоточков инжекцион, ама до сега да чукна на дърво гърмежи не е имало!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: гърми?нови [re: Ascona83]  
АвторVitesse (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 13:15



Значи викаш ненормално е да няма дебитомер,а? Инжекциите май също не са ти много "присърце"! Особено тия с MAP или TPS(а може и двете)
Недей обърква допълнително човека с тия мнения за дебитомерите...



Тема Re: гърми?нови [re: Vitesse]  
Авторlongman (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 14:39



И на мен ми гърми-Ауди 100 2.0 16V,механична инжекция.Някой може ли да ми помогне със съвет-от какво може да е.От скоро го прави.Свещи ли да сменям,кабели ли,въздушен филтър ли,що ли.



Тема Re: гърми?нови [re: Vitesse]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано04.03.05 16:58



Колега аз само да питам, тия датчици за позициата на дроселовата клапа и разликата в налягането между околоната среда и смукателния колектор, а може и двата, все пак не са ли един вид дебитомери, даващи информация колко въздух влиза в системата? Или различните начини на измерване на едно и също нещо не е нещото и е друго по различно?

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: гърми? [re: Ascona83]  
АвторVitesse (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 18:02



Ами за датчиците можем да си говорим доста.Разбира се,че и MAP-сензора и TPS-a са нужни за да се пресметне количеството постъпващ въздух в цилиндрите на двигателя.САМО ЧЕ и двата датчика са едната част,забележи-едната, която компа ползва за да пресметне това количество.Тоест за да се знае колко въздух постъпва в цилиндрите се прави връзка с оборотите на коляновия вал.Без тези обороти показанието на MAP и на TPS(уточнявам- когато той се ползва като БАЗОВ датчик,щото има и други варианти) е еднакво за различен дебит на въздуха.Тогава те не са преки разходомери на въздух,схващаш.За разлика от Vane airflow-VAF senzor,който е основната пречка при поставянето на газова уредба. За MAF-сензорите с нагреваем елемент няма да споменавам,че ще заприличам на учител,пък нещо не ми допада.VAF си мери директно колко въздух влиза в ДВГ-то. Сега само не питай защо някои системи с VAF имат и TPS,че става интересно.

Няма смисъл да тревожиш човека с излишни диагнози(нема разходомер и т.н.)-да се върнем на неговия въпрос с гърменето...



Тема Re: гърми?нови [re: Vitesse]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано04.03.05 18:47



Мерси за инфото колега, не съм толкова бос, освен това когато не знам питам, не ме е срам. Абсолютно съм съгласен с всичко казано от теб. А на колегата защо му гърми иедя намям.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.