Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:16 08.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема въпрос за метанова уредба и разходнови  
Авторazz (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 12:59



Здравейте
При какви обороти е по-добре да се преминава от бензин на метан. Колата ми е с 2.0i с TAP и съм забелязал ,че когато съм напълнил бутилките до горе при всяко преминаване от бензин на метан, колата ми изминава с 20-тина километра по-малко (пробвал съм го не веднъж:при един и същт маршрут поне 10 пъти).Следователно при самото преминаване от бензин на метан се губи доста метан. Нормално ли е това и има ли ниакакъв режим при който преминаването от едно гориво към друго да става без голяма загуба на гориво?



Тема Re: въпрос за метанова уредба и разходнови [re: azz]  
Автор 4oko (лошо момче)
Публикувано07.02.05 08:24



колега 20км. по-малко искаш да кажеш че ако седиш на място и 10 пъти минеш от едното на другото гориво ще похарчиш метан за 200км. та тогава таксиметровите шофери да са ме убили разчекнали и т.н. моля те пак си провери опитно щото на мен ми е слабо въображението да си го представя а иначе от 2000 до 3000 оборота е нормално да е настроен ключа за прехвърляне

без авариен път на всички


Тема Re: въпрос за метанова уредба и разходнови [re: 4oko]  
Авторazz (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 17:30



Значи: зареждам в Варна->паля и заминавам за Бургас->паля и заминавам до Варна и ми свършва газта винаги на едно и също надолнище преди Аспаруховия мост (при положение ,че е празна колата). Когато запаля и е изгася в Варна два пъти и в Бургас също и гаста ми свършва 20-тина километра преди предното място където другпът свършва.
Не в буквалния смисъл при едно палене на двигателя 20 км. загуба ,а при няколко.
Съмнява ме ,че сутрин като е студена при преминаването харчи много (може би има нещо общо с това ,че като запаля и колата е студена държи 1300 оборота)



Тема Re: въпрос за метанова уредба и разход [re: azz]  
Автор 4oko (лошо момче)
Публикувано15.02.05 15:51



ами нарича се смукач колега при теб автоматичен ясно че ще харчи повече на смукач и студена що не скокнеш до сервиза на слави във варна намира се в месност сотира 5 и тел 0888600878 или 052 300638 като стигнеш там му кажи че бойко от софия те праща да ми звънне едно телефоче ей така профилактика да и направиш та ти караш вече десетина месеца и май не си правил и диагностика вобще а софия ти е далече така че мини от там

без авариен път на всички


Тема Re: въпрос за метанова уредба и разходнови [re: 4oko]  
АвторCansel (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 19:51



Пи4, обясни на нас,незнаещите,какъв е автомати4ния смука4 на тази двулитрова инжекционна машинка и какво е общото между "смука4а" на бензин и на метан.Да не си помислиш че се заяждам,не бе! Просто ми стана интересно,пък и се интересуван от метанови уредби...



Тема Re: въпрос за метанова уредба и разходнови [re: Cansel]  
Авторazz (Нерегистриран)
Публикувано16.02.05 19:00



4око е прав. Не знам дали има смукач защото е пълна инжекция но определено има нещо което за мен (не съм сигурен) бачка точно както автоматичен смукач.

4око няма какво да се занимавам тук в Вн. направо ще трябва да доида до София да се направи диагностика но за това ще ти звънна.
За мен метана има един единствен недостатък-> води до престръстяване към карането на автомобила при което човек напълнява (няма движение).



Тема Re: въпрос за метанова уредба и разходнови [re: azz]  
АвторCansel (Нерегистриран)
Публикувано16.02.05 20:25



Това е за Azz: за смукача питах 4око,а не теб
Иначе аз и с LPG-уредба пак "затлъстявам",ама к'во да се прави-манията си е мания.



Тема Re: въпрос за метанова уредба и разходнови [re: Cansel]  
Автор 4oko (лошо момче)
Публикувано17.02.05 08:42



всяка кола независимо каква е ( не съм съвсем сигорен за дизела но по логика и там би трябвало да е така) има система за ограничаване на постъпващия въздух при смесообразуването когато двигателя е студен на ладата се дърпа едно жило и я хващаш за врата тоест гори само бензин е та същото е авт. смукача само дето нищо не пипаш ти а докато датчика не реши пуска по малко въздух следователно двгто харчи до два пъти повече гориво ако ще то да е ползвана мазнина от фритюрник а пък на всички газообразни горива LPG & CNG тази работа и влияе доста негативно особенно на метана който винаги за съжаление ти е малко в колата ! напоследък се замислям дали не мога да си закача едно ремърке с бутилки за ланчата и да пореша проблема с автономноста

без авариен път на всички


Тема Re: въпрос за метанова уредба и разходнови [re: 4oko]  
АвторCansel (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 13:08



Айде, няма да коментирам казаното по-горе за ограничаването на притока на въздух при инцекционите и дизелите,понеже нещо ми е гот тия дни,ама 4око поинтересувай се съвсем малко от принципите на работа на инжекционната система-ще ти бъде от сериозна полза



Тема Re: въпрос за метанова уредба и разходнови [re: Cansel]  
Автор мeтъл Джyмa ((не)познат)
Публикувано17.02.05 19:50



Cansel, защо се заяждаш за неща, които ( не казвам че не разбираш) не си показал, че разбираш. Да, при инжекционите класическия смукач от карбураторните липсва и следователно няма ограничение на въздуха, НО има увеличение на цикловата порция гориво. Е, питам аз това не е ли един по-съвременен смукач? Няма двигател, който да не изисква по-богата смес когато е студен! Особено пък съвременен двигател, който приципно работи с значително по-бедна смес.

Още малко толерантност никога не е излишна



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.