Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:33 17.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Данчо?нови [re: pugsy]  
Автор komi (lud po koli)
Публикувано13.02.05 20:24



ste te razocharovam no ne sam ot sofiya a i nemoga da ti kaja zaradi tova che ste zvuchi kato reklama.ako iskosch svarji se po ICQ

predi da kajesch neshto se ogledai


Тема Re: Данчо?нови [re: komi]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 11:50



така момчета,пиша пак без да съм изгорил нужните 2-3 бутилки газ и да съобщя за резултатите :
за аванса-оказа се че трябва да го бутна още напред, но това го установих опитно:разхлабвам леко делкото, качвам се на талигата и имитирам "бегущие
барабаны" карам400-500 метра , слизам въртя в + или - и пак в каруцата,така достигам до положението когато карам на 2-ра с около 2000 оборота равномерно и подам рязко газ колата превърта гуми, казвам "тук ще бъде
българия" и стягам,та относно убития кон , съживи се
тогава си върнах старата настойка на гаста, описана в началото как се прави-
бях я отворил малко че да върви, ама се получи така че като я карам равномерно на втора с 1000 об и подам рязко газ, колата след 1500 дръпва здраво , аслед 2300 все едно съм включил турбо,просто не мога да си позная колата, ама аз набегнах на раздел икономия, счуваше ми се газта доизгаря в кюнеца, абе сега върви пак доста добре, друго , с по-големия аванс става изключително чувствителна на отварянето на тройника.
предполагам че разхода ще ми се запази нисък, заради това че газта е отворена на същата позиция когато го засичах , но не вървеше така.
та искам да чуя доводи защо опитното определяня на аванса е по-лошо от това да съвпадна два белега и да предполагам че там е най-добре, айде , за гаста може би газанализатор да звучи добре, ама и нея я докарах на ухо и педал за гаста.
другите коли за които писах ги прави моя приятел , аз помагах и гледах , ама ми се стори че даваше много аванас , като подминаваше максималните обороти и го оставяше там , където почват да падат, за това аз го оставих на максимални обороти , ама се оказа малко.(това на2000 об)
докато правих пробите се опитах да разбера къде приблизително е аванса,
оказа се малко преди ГМТ, ма това като въртя вала на рака и не е точно,
на тез коли центровката се прави в на запален мотор.
искам да кажа , че тези настройки ги правих с исправен вакумен и центобежен
регулатор и разтояние на свещите 0.6 мм.
на бензин му идва повече , ама сега 95% е на газ , другото на бензин,
лятото 99.99% на газ, е, на кое гориво да я направя?
не съм от софия, ама ми се искаше от" любов към спорта"на една и съща
кола да си поиграем с коми ,за по една две седмици да каже човека как е на разход и вървене



Тема Re: Данчо?нови [re: дaнчo]  
Авторruumen (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 16:52



Точно с този див ентусиазъм и аз настройвах колата си.
Разликата е че бях на 3 скорост газ доламарината от 2000 до 4000
спирачка превключване на безин ( при мен става веднага)
По този начин сравнявах вървенето газ/ бензин
слизам отварям капака и променям настройката на аванс процесора. + или _
След което повтарям процедурата.
Докато се скапах и реших че съм се доближил достатъчно до бензиновото вървене.
Мисля си че все пак със съответните уреди колата ще може да се истиска по вече. Чисто психологически ще се успокои човек че от това по добро няма и може би най важното производителноста с уреди е по голяма отколкото с ентусиазъм.
Пак да кажа с уреди не съм я гледал но определено имам желание.



Тема Re: Данчо?нови [re: ruumen]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 18:10



е, за пройзводителноста си прав , за да я настрой ми трябваха около
два часа и половина, ама си мисля че това е индивидуален поход за конкретната кола ,но ако се занимавам професионално с настройки
ша трябва да умирам от глад-кой ще се похвали че на елкон само с него са се занимавали толкова време
сега да си изгоря няколко бутилки с газ, да кажа за резултатите и ако
има не вярващи ( по нивомера не ми дава по-голям разход ама нека да
заредя 1-2 пъти за по-точно мерене ) ша пусна темата :има ли доброволец ?



Тема Re: Данчо?нови [re: дaнчo]  
Автор komi (lud po koli)
Публикувано14.02.05 19:24



abe chovek da znaesch che sam golyam kibretliya i palya barzo.Razbiram entusiazama ti no nerazbiram zasto gubisch tolkova vreme nervi i pari a vsichko tova moje da stane za 8-10lv i za maksimum 30 min. Nose zapalih nai veche stoto iskam da ti dokaja che tova koeto prtavisch i tova koeto pravya az e pochti edno i sasto .Gazanalizatorat mi meri gaz benzin i metan taka che moga da te nastroya na kakvoto poiskasch. a moga da ti dam edin savet kak az gi probvam razlikite m/u gaz i benzin.Izbiram edin dalag bair zasilvam i zastoporyavam na 4 ili 5 skorost i prevklyucvham tu na gaz tu na benzin s postoyanna skorost i razlikata se vijda. kaji mi kolta ti kakav model e kubici kone uredbata kakvae i kak iskasch da ya nastroisch da varvi mnogo da e mnogo ikonomichna ili nyakakv sreden variant i ste ti kaja kakvo da napravisch ako li ne to ostava i da se vidim i da ya nastroim tazi kola.AZ sasto otdelyam po polvin den za nastroiki za klienti kato teb.
pischi ako iskasch da svarschim nesto sastestveno.

predi da kajesch neshto se ogledai


Тема Re: Данчо?нови [re: komi]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 12:37



понеже захванах темата и не искам да оставя впечатление че само се хваля и
съм безгрешен....
голямото дване на аванса го правих при студ поне -5-:-8градуса беше и ела да видиш ко стана като се стопли-не пали лесно,хълца,загрява яко,всички симптоми че трябва нов реглаж.
този път взех един стробоскоп почвам проби,ама си оправих системата за топъл
въздух първо.това че да избегна голямо температурно влияние на околния въздух,после почнах проби(обороти около 800-900, изваден вакум
по каталог трябва да е 10 градуса)пробвах на 10;15;20градуса, все нещо не ми хареса,тогава айде пак на ухо(2000 оборота,аванс до детонаций,връщам до изчистване на звука) и колата пак"кърти павета"
слагам стробоскопа че да го видя кой е тоз аванс- 12-13 градуса........
първи наблюдения -пали от раз,върви добре като загрее
за разхода - след като изгоря 1-2 бутилки газ
за коми: както каза,едно също правим ама аз и да имам стобоскоп, като не знам
какъв е ъгъла....колата е типо1.4 кабуратор
не знаех че студения и топлия въздух оказват чак толкова голямо влияние за настойките
това за сега, ако не съм станал досаден ша пиша и за разхода по нататък



Тема Re: Данчо?нови [re: дaнчo]  
Автор komi (lud po koli)
Публикувано18.02.05 06:54



razlikata e che az rabotya s struboskob dosta ot davna i to s razlichni vidove i s opita koito sam dobil tiya nesta se hvastat mnogo barzo i to namysto bez da se nalaga da izgaryasch 1-2 butilki.V kraina smetka saglasen li si che vsichki tiya maschini za diagnostika i regolirovka sa ot polza? Ako li ne to az te kanya da doidesch i da vidisch za kakvo stava duma.

predi da kajesch neshto se ogledai



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.