Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:39 25.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Поздравления!нови [re: ruumen]  
АвторVitesse (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 14:10



Румене,за дроселовата клапа на дизела не си прав.Аз говоря за по-старите модели дизели с др. кл. и основното й предназначение е,че чрез вакуума под нея се определя цикловата порция гориво към дюзите.ГНП-а няма механичен(дву или всережимен) регулатор-това е голямо предимство- в този тип двигатели.Екологията при тях е съвсем друга тема. За останалото съм съгласен



Тема Re: Поздравления!нови [re: ruumen]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 09:54



за румен:сместа не е чак кошмарно бедна, може би 0.9-0.95 от идеалното съотношение, сега в кучия студ се дигна разхода на 11/100 градско-
доволен съм , до сега ми дава такъв разход , както ако бях на бензин.
е , не върви като на бензин, ама не може това в онова и душата в рая.
оказа се че аванса зависи и от междуелектродното разтояние на свещите,
правихме една настройка на един приятел с един голф , ама той си е малко
мундар и после му регулирахме свещите и центровката се оказа малко в страни
от предишното място(понеже барахме двама души не разбрах дали се даде повече или по-малко аванс, но не беше там , където беше преди да регулираме свещите),за това според мен индивидуалната центовка е много важна



Тема Re: как се удушва ламятанови [re: дaнчo]  
Автор pugsy (Italiano)
Публикувано07.02.05 23:41



probwah go towa svali 2 litra ot 14 na 12 za 1.4 pak e mnogo,ama e kato prebit kon

почвам да си мисля,че поговорката "купи си фиат да те е яд" е вярна (за типо)


Тема Re: как се удушва ламятанови [re: дaнчo]  
Автор komi (lud po koli)
Публикувано08.02.05 20:28



zdravei! storimi se interesno tova koeto si napisal i reschih da opitam . Nyakoi koito me poznavat znayat che rabotya v serviz s tehnika za diagnostika,centrovki i regolirovki ot posledno pokolenie.kato prochetoh tova koeto si napravil me uchudi che moje da stane bez vsichkite tezi tehniki za hilyadi levove.Ta znachi zakachih opel vektra 1.6mi regolirah i centrovah po moya nachin (s vsichkite si tehniki) napravih edin krag ot 10 km sled tova nastroih po tvoya nachin i pak izminah sastite km.Razlikata e che po tvoya nachin kolata stava bavna i pali trudno t.e. zatyaga dvigatela( kakto e izvestno paleneto s golyam avans) i povischen schum na avansa . taka che ne sam mnogo saglasen s tvoya metod za razhoda ne sporya zastoto kolata ne tragna dobre za da ostavya tvoyata centrovka i regolerovka. Ne se zayajdam ama tehnikata si kazva dumata.Ne se zasyagai!

predi da kajesch neshto se ogledai


Тема Re: как се удушва ламятанови [re: komi]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 20:54



а бе момчета, да не сте ги оставили моторите на първото вдигане на аванса?
то се прави че да може малко да се намали газта- при мене от 4.5 оборота на тройника на 3.5 оборота.от изпарителя се намират максималните обороти ,продилжаваш леко да завиваш докато се усети лек спад на оборотите на празен ходи го оставяш там.
чак след това се прави пак
НАСТРОЙКА НА АВАНСА на 2500 оборота, този път се търсят максималните обороти, а не появата на детонаций, не знам ,при мене само на бензин пали
малко по-трудно, на газ никакви проблеми, нито топла нито студена,върви както преди, разход в студа 11/100 разтояние на свещите 0.6мм форсира се
идеално,мотора стана тих като електродвигател



Тема Данчо?нови [re: дaнчo]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 14:16



Само като ориентир на колко градуса ти е сега делкото?
Заводският ти аванс разбрах, че е 10 гардуса.



Тема Re: Данчо?нови [re: Ивaйлo]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 11:41



не знам,не съм го мерил,само че сега почнах да слагам газ от друга газстанция,
нейната газ гори по-бързо от тази на лукоил ще трябва малко да го намаля,което ще е добре за работата на бензин.на истина колата е по-спъната от преди и ще направя експеримент да я отпуша малко, а центровката да я направя на по- ниски обороти или на празен ход ,щото се оказа че в тези задръствания не я карам на високи обороти.сега разхода ми е под 11/100
като карам предимно на 2-3 из тесни улици и задръствания-такъв ми е маршрута.ще направя малко експерименти и тогава ще пиша какво става и дали има вариант да стане малък разход и прилично вървене или едното е за сметка на другото и къде е компромисния вариант

за коми:не се засягам ,експериментирам и пиша ама май трябва да изгоря две три бутилки газ и тогава да пиша ама на, като бързам все...
иначе на стенд, който има барабани ,така че да стъпят двигателните колела
и да се имитира натоварване на колата и тогава да се регулира-чудесно,ама
не се сещам в пловдив да има такъв
за това карам на пробата и грешката, за сега на разход го докарах, почвам и за вървене



Тема Re: Данчо?нови [re: дaнчo]  
Авторruumen (Нерегистриран)
Публикувано12.02.05 15:42



Имай впред че вероятно имаш центобежен и вакумен регулатор!

Няма лошо че бързаш да пишеш.



Тема Re: Данчо?нови [re: дaнчo]  
Автор komi (lud po koli)
Публикувано12.02.05 20:29



zdravei priyatel!Gledam i cheta po nyakolko pati vsichki tvoi obesneniya i sam gotov da se obzaloja che tova koeto pravisch az go postigam na moite maschinki makar i da nyamat" barabani na dvigatelnite kolela" nai mnogo da otpusna litar nad tova koeto kazvasch no i ste varvi kolata po-dobre a moje i da ya spana kakto ti kazvasch.Povyarvai mi s techenie na vremeto i opita koito sam natrupal naistina e taka nastroikata na kolata mi e nestoto koeto nai-mnogo obicham da pravya

predi da kajesch neshto se ogledai


Тема Re: Данчо?нови [re: komi]  
Автор pugsy (Italiano)
Публикувано12.02.05 21:22



komi ako si ot sofiq kaji v koj serviz raboti6 da ti dokaram edno tipo 1,4 s razhod ot 15/100 gr i izvyngradsko 11/100 da vidi6 kakvo moje6 da napravi6.Za6toto obikolih sumati servizi i ni6to.Dal sym nad 150 leva za centrovki na taq 6ibana gaz i se si har4i

почвам да си мисля,че поговорката "купи си фиат да те е яд" е вярна (за типо)



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.