Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 28.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Сонда - Ловатонови  
АвтордЖиryли (Нерегистриран)
Публикувано27.01.05 18:25



Абе да питам познавачите тук. Значи тъпата сонда, вече няколко пъти ми заяжда след като напълня бутилката и показва постоянно пълно - съответно не мога да зареждам. Отварях я - гледам там разни пружинки и други джаджки ...
Само за пояснение - зареждал съм винаги до изключване на клапана, за препълване - случи се само веднъж за 3 год. (по вина на момчето на газстацията). Дайте идея, какво да я правя в смисъл да стане както си беше оригинално?



Тема Re: Сонда - Ловатонови [re: дЖиryли]  
АвторVitesse (Нерегистриран)
Публикувано27.01.05 18:50



Ако не се лъжа механизма с джаджите е със зъбна двойка-проверил ли си дали не заяждат тези зъбчета,като накланяш цялата система под ъгъл? Тия колела са за нивомера,но ако засичат поплавъка няма да може да се върне обратно и ще си стой в положение "пълно" и отсичащия клапан няма да пуска газ. Виж много внимателно и този клапан заедно със задвижващия му механизъм и гледай хубаво!



Тема Re: Сонда - Ловатонови [re: Vitesse]  
АвтордЖиryли (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 13:41



Ами зъбната предавка, като че ли не заяжда. Интересно е че застава в положение пълно само като я напълня (т.е. докато чукне клапана). Ако я пълня по-малко, примерно малко преди да изключи клапана - всичко е нормално и поплавъка си се движи и отчита както трябва, а и нямам проблем със зареждането на газ тогава.



Тема Re: Сонда - Ловатонови [re: дЖиryли]  
АвторVitesse (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 13:55



Значи клапана заяжда!



Тема Re: Сонда - Ловатонови [re: Vitesse]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано28.01.05 14:48



При мен точно клапана заяждаше, гумичката се беше закъсала и заяжда - смених я и сега всичко е на 6 по зареждането



Тема Re: Сонда - Ловатонови [re: Любитeл]  
АвтордЖиryли (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 08:51



... а продават ли се такива гумички като резервна част?



Тема Re: Сонда - Ловатонови [re: дЖиryли]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано31.01.05 10:48



Да, но не питай къде, щото майстора ми се оправи....
Предполагам във всяка газаджииница ще има



Тема Re: Сонда - Ловато [re: дЖиryли]  
АвторToshe (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 16:43



Всичките дават този дефект гумичката се набива в леглото и се къса и почва да заяжда, ако само я смениш след време пак дава този дефект трябва да се зенкерова леглото, защото почти винаги има остър ръб, защото технологично е тъпо направна матрицата с която ги шприцоват жабарите



Тема Re: Сонда - Ловатонови [re: Toshe]  
АвтордЖиryли (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 09:03



Мерси, ще го имам предвид при следващото заяждне



Тема Re: Сонда - Ловатонови [re: дЖиryли]  
Автор Red Jetta (>100 кг,<2м)
Публикувано03.02.05 10:23



джигулка, и при мен есента се получи този проблем.
първия път отворих, извадих механизма и накривих сондата в посока да отчита по-малко. очаквах след като не стига до положение пълно да не се стига до блокиране.
след време пак при пълнене до горе се повтори същия проблем. отворих, извадих системата и отстраних поплавъка. възстанових клапанчето и вече няма проблеми при пълненето.
такова решаване на проблема обаче крие своите рискове. вече трябва ти да си следиш да не препълваш бутилката.
.............................
лично аз мисля преди лятото да търся начин да възсановя системата за да не напрявя БУМ-М-М. някакъв газаджия ми казваше, че трябва да се смени цялата система - около 50-60 лв.

Save water: drink BEER!!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.