Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:30 11.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Чета тук за разходите и реших да питам  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано06.01.05 16:18



Голф 2-ка 1.6 ми гори през лятото 11.2 на градско.
Зимата ми качва и до 12
нормално ли е ? газовата уредба е на към 5000км

на бензин ми харчеше 9.5 на сто някъде.

и най-интересното е ,че като пускам парното разходът е по-голям, не знам защо е така не разбирам почти нищо?

The One You Love To Hate


Тема Re: Чета тук за разходите и реших да питамнови [re: the_dude_78™]  
Авторev (Нерегистриран)
Публикувано15.01.05 13:15



ако няма разлика в мощност между газ и бензин не е много ненормално. Газта просто не е толкова калорична



Тема Re: Чета тук за разходите и реших да питамнови [re: the_dude_78™]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано15.01.05 15:16



Ами аз бих казал , че е нормално.
Въпреки , че може би има възможност да се свали половин литър от разхода на газ.
Освен това ние като казваме градско - това нищо не означава!
Градското в София няма нищо общо с градското в някое малко градче например.
Ако в София ти гори 11 , в малкото градче ще ти гори 13!

За парното - нормално е да ти гори малко повече , когато пуснеш парното , защото:
1. Вентилатора , консумира електроенергия , която създава съпротивителен момент в генератора , който същност е съпротива на двигателя!
Ама това е много малко да знаеш - на практика е без значение , защото перката консумира по-малко от фаровете да речем.
Така че това не го приемай че ще дигне разхода ти!
2. Когато караш градско колата ту е студена , ту започва да загрява , ту загрее , ту пак изтине!
Разхода е толкова по-голям , колкото повече е карането в незагряло състояние.
А когато тръгнеш и караш 20 минути , и да речем че на 10-тата минута колата е загряла , то през първите 10 минути разхода ти е бил голям!
Ако обаче си пуснал парното , колата няма да загрява 10 минути , а вече 15 минути и от там вече през първите 15 минути разхода ще ти е голям.
От тук следва , че когато парното работи , разхода ще ти е по-голям.

Но това е само в градски условия , когато колата се кара извесътно време , след това почива , след това пак се кара и т.н.

Когато колата се кара по продължително , то тя е загряла и карането е при загряло полужение - тогава парното е без значение!



Тема Re: Чета тук за разходите и реших да питамнови [re: elektromer]  
Автор -TACHO- (член)
Публикувано15.01.05 18:21



"Ако в София ти гори 11 , в малкото градче ще ти гори 13!"

Колега с това не съм съгласен, едва ли в някое градче ще ти се наложи да стоиш 15 мин. на един светофар или пък да караш от Плиска до Орлов мост на първа скорост.
МОже би искаше да кажеш обратното.





Тема Re: Чета тук за разходите и реших да питамнови [re: -TACHO-]  
Авторvoltmer (Нерегистриран)
Публикувано15.01.05 22:56



kolegata elektromer sigurno e imal v predvid 4e v malkiq grad se nalaga po-4esto uskorqvane i spirane ot po-kysite ulici v sravnenie s tezi v Sofia i zatova razhoda ti se vdiga, ot po-neravnomernoto karane.



Тема Re: Чета тук за разходите и реших да питамнови [re: the_dude_78™]  
Авторampermer (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 20:26



Не колеги ! Колегата има предвид, че в малкото градче си караш колата все студена и почти никога не влиза в нормален режим! А относно разхода, аз имам Ауди 1.6 и ми харчи на градско средно 10-10.5 газ през зимата след последната диагностика в сервиз "ЮВЕ" !!! Ако проявяваш интерес мога да ти дам координати на сервиза. Чао и на добър път на всички !!!



Тема Re: Чета тук за разходите и реших да питамнови [re: ampermer]  
Автор AstraGT (ентусиаст)
Публикувано17.01.05 09:46



emi pusnimi edni kordinati na belejka za da ne izglejda kato reklama da go vidia i az tozi serviz. A i kakvo imash v predvid sled poslednata centrovka 10-10.5. Predi tova kolko ti goreshe?



Тема Re: Чета тук за разходите и реших да питамнови [re: AstraGT]  
Авторampermer (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 19:23



Имам предвид 10 -10.5 /преди това достигаше и до 11.5 пред зимата/като се набуташ в 17.30 часа на "Булбанк", иначе по периферията достигаше преди да стане студено до 8.6. На извънградско Пловдив - Пампорово - Пловдив -8.0-8.2. По магистралата при 120-140 км/ч 8.9 - 9.2. Сервиза е на Симеоновско шосе посока околовръстното вляво непосредствено преди да започнат посолствата на ъгъла. В момента визитката не е в мене, но утре ще ти дам и телефона защото понякога се записва час.



Тема мириз на газ=лоша настройканови [re: ampermer]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано17.01.05 21:16



абе вярно ли е ,че щом се усеща мириз на газ то газовата уредба значи не е настроена добре, мернах го в една от другите теми?

ако е така, в какъв сервиз да ида да ми я донастроят?

The One You Love To Hate


Тема Re: Чета тук за разходите и реших да питамнови [re: ampermer]  
Автор AstraGT (ентусиаст)
Публикувано18.01.05 12:10



Имаш в предвид посока от центъра ли?
Ако да след светофара на Зоо-то ли се пада?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.