Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:21 11.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема кво напрайх с големия разход  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано25.12.04 13:19



здравейте,като хвана студа,като се разгоря таз кола-отиде на около14 на100
градско и се хлъцнах.колата е фиат типо1.4 карбуратор.пробвах различни настройки, нов въздушен филтър,свещи,газ от различни газстанций,резултата е 13 на 100 най добро постижение.после оправих и въздухопровода за топъл
въздух и о чудо с 10лв минах 98км(10лв=11.10литра) и газта не беше свършила-предполагам че
явно топлия въздух си свърши работата.не съм свършил новата газ , обаче
бързам да споделя наблюденията си, иначе колата през лятото си харчеше
м/у9.5-10.5 на 100 според зависи...



Тема Re: кво напрайх с големия разходнови [re: дaнчo]  
Автор lvo lll (Ag008)
Публикувано25.12.04 13:43



как ти беше преди въздуховода?
и беше ли ти нагласена добре горивната смес преди да пуснеш топлия въздух?

"Чрез огъня природата се възобновява изцяло!"


Тема interesnuнови [re: lvo lll]  
Авторgergi (Нерегистриран)
Публикувано27.12.04 13:41



означава ли това 4е през зимата е добре газта да се загрява? за6ото на мен ми махнаха тръбата за топъл въздух към филтъра при една от многото настройки :)))
колата е голф 2 с ел.карб.



Тема Re: interesnuнови [re: gergi]  
Автор AstraGT (член)
Публикувано27.12.04 14:47



i pri men e mahnata ...!?!?



Тема Re: interesnuнови [re: gergi]  
Автор komi (lud po koli)
Публикувано27.12.04 21:06



ako kolata se dviji v povecheto vreme studena e dobre da se sloji trabata za topal vazduh ,no ako v povecheto vreme se dviji topla togava tryabva d se mahne na 100%

predi da kajesch neshto se ogledai


Тема Re: interesnu [re: komi]  
Авторruumen (Нерегистриран)
Публикувано28.12.04 10:19



Значи трябва да се сложи тръбата а пък после клапана за топъл студен вуздух
(при мен е автоматичен) ще се грижи за останалото.



Тема Re: interesnu [re: ruumen]  
Автор komi (lud po koli)
Публикувано28.12.04 19:53



stiga da raboti dobre klapata

predi da kajesch neshto se ogledai


Тема Re: interesnu [re: komi]  
Авторruumen (Нерегистриран)
Публикувано29.12.04 09:16



Ако не работи ще не се направи да работи.Явно подхода на повечето майстори е един дефект да се компенсира с друг внесен от него.
На мен най ми е криво че ми откачиха тръбата която нагнетява въздух.
От радиатора до филтъра имаше тръба. Идеята е че при висока скорост това работи като компресор и се подобрява пълненето на цилиндрите.
Махнаха я защото двигателя ще гасне като се пусне по инерция.
Какъв е начина според теб хем двигателя да не гасне хем тръбата да си е там.



Тема Re: interesnu [re: ruumen]  
Автор мeтъл Джyмa ((не)познат)
Публикувано29.12.04 23:04



"...Махнаха я защото двигателя ще гасне като се пусне по инерция.
Какъв е начина според теб хем двигателя да не гасне хем тръбата да си е там."

Ами не е трудно. Има два начина:
1) Купуваш си изпарител за турбо автомобили ;-)
2) Преправяш си твоя като за турбо. Разликата е само в това от къде изпарителя взема информация за атмосферното налягане. При изпарителите за атмосферни двигатели задния обем на втория редуцил вентил е свързан с атмосферата с отвор в капака (на моето Марини това са 3 отвора с диаметър 6 мм). Аз запуших тези отвори и вместо тях сложих щуцер с диаметър 14мм (по голям е още по-добре особено ако ти е по-дълъг маркуча, в противен случай поради съпротивлението му мембраната ще придобие инертност и при рязко ускорение ще глъхне (бедна смес), а при отнемане на газта ще гърми в ауспуха (богата смес), но това е само за кратко) и маркуч, чийто втори край изведох отпред, до сами въздуховода. Целта на занятието е това повишено налягане да противодейства на повишеното налягане от другата страна на мембраната и да не позволява обедняването (и дори пълното прекратяване подаването на газ). Така съм вече почти 2 години и резултата е понижаване на разхода с 1,5л/100 (13,5-14->12-12,5), но при мен ситуацията е точно обратната. С Фолксваген Транспортер съм (това е за тези, които ще кажат, че ми е голям разхода ;-0) и изпарителя е така монтиран, че гореспоменатите отвори са точно на пътя на въздушния поток и при висока скорост обогатяваше сместа (принудителен празен ход на ниска скорост - нп, а на висока - гърмежи в ауспуха. Това е от мен. Дано съм бил полезен. Ако има нещо - питай (но до 10.I. - после, че почивката свършва и време за интернет не остава :-((( )

Още малко толерантност никога не е излишна


Тема Re: кво напрайх с големия разход [re: дaнчo]  
Автор мeтъл Джyмa ((не)познат)
Публикувано29.12.04 23:30



Държа да отбележа, че не съм спец по термодинамика, но не виждам какво може да е помогнало подаването на топъл въздух. Според мен той е "необходимото зло" при бензиновите двигатели (за да спомага изпаряването на бензина и ненатрупването на бензин по стените на всмукателния колектор (за целта той също се подгрява (от изпускателния колектор (ако са от едната страна) или от охладителната течност), но същевременно влошава пълненнето (топлия въадух е по-рядък)). Аз на моя не само, че не му подаван топъл въздух, но и съм заварил отвора на всмукателния колектор, през който постъпва охладителната течност, а разхода си ми е същия (11,5-12,5 целогодишно, а днес 11,83). Защо според теб топлия въздух е спомогнал за намаляване на разхода (да знам дали да си сменям всмукателния колектор с "нормален"

Още малко толерантност никога не е излишна



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.