Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:23 25.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: кво напрайх с големия разходнови [re: дaнчo]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано30.12.04 11:01



здравейте мочета, пак съм аз, сега свърших газта на ...92км което е около
12 на 100- не е супер постижение ,отдавам го на това че подах няколко пъти
в коледни и следколедни задръствания, пък и жената го кара малко повече,
а тя кат го кара......
ще се опитам да отговоря на питанията доколкото мога -за регулирането на гаста: наложи се да развия тройника ,защото не искаше да върви.регулирането си го правя сам по следния метод-първо на място го развивам до там че мотора да се форсира добе при рязко подаване на гас, после се качвам на каруцата и пробвам как е при натоварен мотор винаги се налага да развивам по малко още ,така че като се движиш примермо на трета с 2000 оборота и подадеш рязко газ да не забива муцуна, а да набира.(след всяко развиване или завиване се налага реглаж и от празния ход на испарителя)
тройника ми е с ситна резба и беше отвит 4.5 оборота,наложи се да го отвия на 5.5 оборота-пробвал съм да карам с ''удушена кола''-разхода е същия или по-голям така че не си удушвайте колите.....
на фиата има клапа дето регулира топъл/студен въздух, само дето и от двете места и идваше студен въздух-просто си купих липсващата гофрирана тръба,
сложих я, малко настройки и ми падна малко горенето.
относно мнението за студения или топлия въздух-чето доста мнения за пълнене и празнене -може би за формула 1 има значение , ама за мойта каручка дето
не ми се налага да дигам повече от 3500 оборота в града-?
пък и я си спомнете какво правехме като ученици по химия за да ускорим
химичните реакций-палехме спиртни лампи и загрявахме.
Е,защо топлата горивна смес да не гори по-бързо и да успее да си изгори почти всичката в цилиндъра?ами това е , дано съм бил полезен



Тема Re: във всични книги за АГУнови [re: дaнчo]  
Автор lvo lll (Ag008)
Публикувано30.12.04 18:25



пише че един от начините за повишаване мощноста или намаляване на разхода е да се изолира топлия въздух

за зимата не мога да каза нищо .. нямам наблюдения/сравнения
но за лятото .. чувствително се подобрява работата когато се излира топлото

вече ако я караш на предела на мощноста и ... ще се качи разхода
защото ще върви повече .. и ще я натискаш повечко (както в при мен - няма намаляване на разхода - има повече мощност )

ако си по спокоен водач - ще има икономийка







"Чрез огъня природата се възобновява изцяло!"


Тема Re: interesnuнови [re: ruumen]  
Автор komi (lud po koli)
Публикувано30.12.04 21:20



kato si nedovolen ot rabotata na maistorite vzemi che si ya napravi kakto znaesch.Topliya vazduh e mnogo po-beden na kislorod ot studeniya i zatova izgarya po-neefektno spryamo studeniya vazduh ako ne vyarvasch ela da ti go pokaja na jivo kato zakachim tvoita kola na gazanalizatora.za nagnetyavaneto na vazduha si prav no na za gazta nestata sa po-razlichniako trayabva da se zadalbochim malko parvo tryabva da razgledame kak izgarya smesta i kakvo se otdelya pri pravilno izgaryane.
-idealno gorene
atmosferen kislorod+gorivni vaglevodorodi=vagleroden dvuokis i voda
-nepalno gorene
atmosferen kislorod+gorivni vaglevodorodi=vaglevodorodi+vagleroden okis+kislorod+vagleroden dvuokis+voda+azotni okisi
Ot tova si napravi izvod kak tryabva da izgori smesta i pomisli zasto na WRC kolite injektirat voda v kolektorite,zasto e izmislen interkulera.
I neka nai nakraya da utochnim nesto-kogato karame na gaz da ne tarsim kak da uvelichim mostnosta i posle da revem che mnogo gori.kogato hodim na gonki karame na benzin ne na gaz i vsichki sastezaniya se kara na benzin taka che gazta ne moje da stane kato benzina i s neya da se postigat sastite rezultati.Neka da se pomachim da izmislim kak da nakarame avtomobila da gori po-malko bez da namalyavame mostnosta.ako darjisch tolkova na tay traba prosto ya zavarti na nyakade kadeto vazduha ne vliza nasresta.
Dano ne si se obidil no mi pisna da obijdat i obvinyavat maistorite za vsichko.

predi da kajesch neshto se ogledai


Тема Re: interesnuнови [re: мeтъл Джyмa]  
Автор komi (lud po koli)
Публикувано30.12.04 21:25



dokolkoto te razbiram si napravil nyakakav vid baipas.nesto podobno montiram na nyakoi injekcii,no nerazbrah nakade ti sochi izparitela

predi da kajesch neshto se ogledai


Тема Re: interesnuнови [re: komi]  
Автор мeтъл Джyмa ((не)познат)
Публикувано30.12.04 23:51



Изпарителя е монтиран успоредно на посоката на движение, но колата (опссс, буса) ми е Фолксваген Транспортер въздухар (по-точно - бифш - сега е с москвичов мотор). та, проблема е следния: в задната част на фургона, от двете страни, горе високо има едни отвори (около 10/25см) които основно служат да доставят по-чист въздух за двигателя, но и за да вкарват студен въздух в двигателното, а изпарителя ми е монтиран точно на пътя на въздушния поток създаван от десния отвор и то с тази си страна, на която са отворите свързващи задния обем на втория редуцил с атмосферата. По време на движение налягането създавано от въздушния поток избутва мембраната в посока на отваряне на клапанчето и сместа се обогатявя толкова повече, колкото по-голяма е скороста на движение, точно както обеднява когато се нагнетява въздух във възд. филтър. Дано да си ме разбрал, че не се сещам как по-точно да го опиша . Колкото до препоръката (и ядосването) ти към Румен, не е ли все едно дали ще махнеш въздуховода или ще го заведеш на завет, ефекта е все един - загуба на мощност и то не само на газ. Не е ли по-добре да я имаш тази мощност, но да не я използваш (нали за това са дроселовите клапи - да ограничават притока на въздух (респ. горивна смес) отколкото да се блъснеш челно в някой защото не ти е достигнала мощност или в този момент ще търсиш копчето за превключване на бензин?!? Аз те разбирам, ти си майстор и те боли когато някои,които дори не знаят какво говорят (защото са го чули от някой друг) обвиняват майсторите за щяло и нещяло, но в случая Румен е прав - не може да се коригира един недостатък като се създава друг! Друг е въпроса как ще накараш собственика на такава кола да си купи изпарител за турбо или инжекцион (ако не иска да загуби тази мощност), като той веднага ще ти каже "що изпарител за турбо, като нямам турбо", а зад гърба ти ще разправя "ма'ни го тоя кожодер опитва се да ми пробута по-скъпото, ама пред мен не му минават номерата ...". Ако пък му го преправиш (както аз, но сам, за себе си и за моята кола) и на него не му хареса, че колата му не върви както на бензин и харчи с 20% повече, тогава ти ще бъдеш "най-големия некадърник, който му е разсипал изпарителя". Просто трябва клиента да бъде уведомен за +и- на различните варианти и той сам да избере, а не без да му казваш нищо, да го правиш както ти е най-лесно (опсс, не визирам теб, а майсторите като цяло) както става в 99% от случаите.
Ебаси фермана написах ...

Още малко толерантност никога не е излишна


Тема Re: interesnuнови [re: мeтъл Джyмa]  
Автор komi (lud po koli)
Публикувано31.12.04 14:00



POzdravyavamte za tova koeto si napravil i nai-veche si postignal uspeh.A za trabata mu pischa da ya izvede nastrani stoto tou tvardo iska tya da moje da zasmukva kolkoto se moje poveche vazduh za da podobri palneneto no pri benzina kompyutara kompensira tova s uvelichavaneto na vpraskvaneto na dyuzite no pri obiknovenna uredba koe ste go kompensira tova s gazta stava samo s gazov injekcion.Vsastnost az naistina sbarkah kato mu davam obesneniya bez dori da znam kakva e kolata i uredbata.Akolkoto za tova da ne se blasnesch chelno to moyat otgovor e che vseki tryabva da si poznava kolatatolkova kolkoto samiya sebesi i pochti sam sigoren che nyama da mu se sluchi podobna sluchka no kogato i nadceni vazmojnostite........... sori. Nemoje edin avtomobil rabotesch perfekno na benzin i gaz da go nakarasch da varvi poveche ot benzina kakto veche pisah vsichki sastezaniya stavat na benzin.kazvasch che rumen e prav kato maistora mu e korigiral edin nedostatak kato e napravil drug eto i sledniiya primer montiraneto na uredba na PEUGOT 405 palna injekciya kade mislisch che se namira plochkata.Tya e rakavna t.e. slagase v smukatelniya manschon i kakvo stava -prechka za vazduha na benzin nali.NO kade ste ya slojisch inache taya plochka znachi sled kato darjisch tolkova za potoka na vazduh zaradi rabotata na benzin nyama da slagasch gaz ,no ako iskasch da karasch po ikonomichno prenebregvasch tozi fakt i slagasch gaz .tryabva da se razbere che ako iskasch da se nadbyagvasch NE slagai gaz a ako iskasch da ti e po-ikonomichno SLAGAI gaz.Dano ne sam te ogtekchil s dalgiya si otgovor priyatno posrestane na novata godina.
P.S.
-akolkoto do maistorite az sam ot tezi deto iskat da nauchat nesto novo i samo eksperimentiram za da postigna vse po-dobri rezoltati imenno i za tova smenih serviza stoto tam varvyat vsepo edin isast pat koeto men ne me ustroiva i kogato vidya nyakakva razrabotka kato tvoyata mi radva okoto a vyarvai mi vijdal sam kakvo li ne.

predi da kajesch neshto se ogledai


Тема Re: interesnuнови [re: komi]  
Автор мeтъл Джyмa ((не)познат)
Публикувано31.12.04 16:00



Радвам се че имаш желание да се усъвършенстваш, но примера, който ми даде не е много подходящ, защото монтирането на газовия смесител (какъвто и да е той) ВИНАГИ малко или не толкова малко влошава пълненето ( и от там работата на бензин). Нима моята долна плочка не увеличава аеродинамичното съпротивление (чрез завихрянията, които създава) като отвора и за втората камера е с ~5мм по-малък от този на камерата и при абсолютно еднакви други условия буса на бензин с и без плочка върви със 110/100 км/ч? Така че това е компромис в името на икономията. А премахването на принудителното пълнене за да не гасне колата е точно премахване на недостатък чрез въвеждането на друг. Що се отнася до компенсирането за което говориш ти, просто няма какво да се компенсира. От какво се управлява изпарителя? От разликата в наляганията от двете страни на възд. филтър. Като преминава повече въздух иразреждането ще е по-голямо, от което мембраната ще овори повече клапанчето. Но това е така само при условие, че атмосферното налягане в точката на засмукване (входа на въздуховода) и на изпарителя са еднакви, а те не са! И тази разлика води до намаляване на разреждането след филтъра (при условие че се нагнетява въздух във въздуховода) и от там обедняване на сместа. Тази разлика се избягва като това повишено наляган се доведе до изпарителя както съм направил аз. Всъщност искам ДЕБЕЛО да подчертая, че не съм измислил нищо ново, а само съм преоткрил колелото . По същество това е изпарител за турбодвигател. Дано не съм отегчил никого с дългия си пост, апък ако съм - да не е го чел .
Весело посрещане на новата година на всички!!! И умната . Алкохола не прощава, ОСОБЕНО на най-добрите си приятели!

Още малко толерантност никога не е излишна

Редактирано от мeтъл Джyмa на 31.12.04 16:05.



Тема Re: interesnuнови [re: komi]  
Авторruumen (Нерегистриран)
Публикувано31.12.04 16:08



Мойте уважения Пламене най малко теб съм искал обидя.Всъщност въпроса какво да направя беше именно към тебе.Аз самия си изкарвам хляба със сервиз друга област (компютри електроника...) но в ежедневието си съм изправен пред аналогични проблеми хем да стане евтино хем хубаво това не винаги е възможно. Та по въпроса за майсторите дето ми монтираха газовото
колкото и да е странно аз нямам никакви претенции към тях .Аз съм си платил за това което са направили. Понеже съм манияк и искам всичко да е както трябва съм във този форум и ето каква хубава идея даде колегата с трнспортера за това нямаше да се сетя.
Вероятно е възможен и друг вариант със байпасно маркуче след дроселната клапа (на всичко огоре имам щуцерче на всумакателния колектор)
Тогава няма да се налага да рискувам изпарителя
. Има и трети вариант Ламбда контрол система която Алех разработва. Като се казва от всички средства най добро е това дето е в наличност. Така че като дойда в сервиза ще претворим идеите в дела.



Тема Re: interesnuнови [re: ruumen]  
Автор мeтъл Джyмa ((не)познат)
Публикувано31.12.04 16:29



Здравей ruumen-е, ламбда контрол няма да си сложа на моя дръгел (москвич 412 (двигателя)), защото с този разход на масло (1л/700-800км) ще сигурно ще сменям сонда по 2 пъти в месеца (това е седмичния ми пробег), Но това за байпасното маркуче ме заинтресува, защото и аз като теб съм маниак на тема максимално използване на всички възможности и също като теб (само че до преди 4год.) си изкарвах хляба със сервиз за електроника , но ЕГН-то расте и и постоянната умствена работа взе да ми идва повече. Каква е идеята ти за този байпас?

Поздрави
Пламен

Още малко толерантност никога не е излишна


Тема Re: interesnuнови [re: мeтъл Джyмa]  
Авторruumen (Нерегистриран)
Публикувано31.12.04 18:31



Това е само идея не е експериментирана:
На всумактелния колектор имам два щуцера на единия е включено сервото.
Другия е затапен.Махам тапичката и слагам маркуче другия край отива към "нещо" което ще е закачено на маркуча (изпарителя към плочката).
Основната неизвена е "нещото".То трябва да е разклонител с възможност да се регулира потока през байпасния маркуч.
Имало газови с тройници но аз не знам какво представлява тройника.
Първо ще еспериментирам тази възможност защото е лесна за реализация.
И освен това при мен празния ход ми е нисък по принцип (на газ) и не може да се дигне от изпарителя.
Давайте идеи какво да е "НЕЩОТО"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.