Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 29.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Защо гста е толкова скъпа???  
Автор Meти (Зеленото Жигули)
Публикувано25.12.04 00:50



Някой може ли да ми каже защо пропанбутана е толкова скъп???
Бензина поевтиня и гаста не?
Защо така се получава???
То хората по изгодно им е да сипват бензин отколкото газ!
И без това газта е вредна за двигателя

ВАЗ 2101-Жигули


Тема Re: Защо гста е толкова скъпа???нови [re: Meти]  
Авторcъвeт (Нерегистриран)
Публикувано27.12.04 15:47



Радвам се,че и без моя съвет си прозрял истината.Газта няма да поевтинява а ще поскъпва още а влеземе ли в евросъюза просто я забрави като гориво за кола тук в форума не обичат такива прогнози и не вярват но скоро ще свикнат затова махай газта и си карай на бензин и багажника ще ти се разсшири.И аз доскоро карак кочина на газ и знам кави мъки бяха сега си карам комънрейл и си сипвам дизел и разхода е нисък.Не се мъчи и заблуждавай с тази тъпа газ.Лри толкова построени бензиностанций в страната никой няма да допусне да се кара с евтина газ.Ако не ми вярваш то след още две год сам ще видиш че е така.



Тема Re: Защо гста е толкова скъпа???нови [re: cъвeт]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано27.12.04 16:45



И аз искам Комън рейл... ама докато се сдобия ще карам на газ

По-добре кадет на газ + уиндсърф, отколкото астра на нафта без сърф

А за 2 години като врътна още 70 000 км с кадета при средна икономия на пари спрямо бензина 2 лв/100 км (тя е повече, но да не прекаляваме :))) ще съм 1400 лв. напред.

А ти ако си платил 2-3 000 лв. повече за комън рейла спрямо бензина ще трябва да покараш още 35-40 000 км за да избиеш разликата спрямо бензина...




Тема Re: Защо гста е толкова скъпа???нови [re: cъвeт]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано27.12.04 18:58



Що говориш смешки, не мога да разбера, ама хайде, то явно е от невежество...
А колкото до това, дали ще забранят употребата на пропан-бутан за автомобилно гориво, само времето ще опровергае глупостите ти. Даже има планове за използване на водород, ама нека да не ти задръствам главицата с информация, че може да ти стане нещо и да съм после аз виновен...

VOLVO FOR LIFE


Тема Re: Защо гста е толкова скъпа???нови [re: imitev]  
Автор Astra18nz (тракторист)
Публикувано27.12.04 19:01



Какво забелязвам АЗ. Вас ви интересува разход на гориво в литри без значение литара на въпросното гориво дали е 0.87лв. или 1.25л. Какво като дизела гори 4.5литра ама по 1.25 ако слагаме от най хубавата нафта. Като го сметнете в пари излиза друго ако се сложат парите за инвестиция за да бъде дълга и широка а после като се скапи турбини помпи глави инжектори мали тука един авер с астра 1.7ТДИ прави ремонт на мотора излезе 3000лв. части с труд сменил е турбината главата и за другите неща незнам ама смятай 3000лв. ремонт на бензиновия мотор на вектрата излезе 1200лв.



Тема Re: Защо гста е толкова скъпа???нови [re: VOLVO 44O GLT]  
Авторcъвeт (Нерегистриран)
Публикувано28.12.04 00:09



Абе волво като гледам какъв таралясник на газ караш и ми става ясно защо злобееш така.А и съм чувал ,4е такива като твойто волво са "икономични" и затова си слагаш агу.Не съм казал ,че ще забраняват газта за коли а че прото ще става по скъпа отсега и като си вземеш калкулатора ще прецениш че е по добре да си дадеш таралясника за скрап и да си вземеш нещо по икономично на бензин или дизел.Но няма да спаря с теб времето ще покаже кой говори глупости!



Тема Re: Защо гста е толкова скъпа???нови [re: cъвeт]  
Автор spec (член)
Публикувано28.12.04 09:17



В тази страна има и няколко милиона души, които не могат да си позволят нови коли. Техният шанс да издържат икономически е карането на газ. Очевиден е опита тези хора да бъдат принудени да се откажат. Какво да карат тогава - или пеш е по-лесно и по-добре?
Цените у нас се формират от интереси , лобита и т.н. Но не и от интересите на редовия данъкоплатец. В този смисъл налудничави решения могат да се очакват още доста. Важното е сивата икономика и мафията да печелят. От тях - и за политиците. Които вземат обслужващите ги решения.
Каквото и да си говорим, още много време обикновенния българин ще кара коли втора ръка. Не защото не иска нови, а защото при доход от 100-200 евро месечно не може да си позволи нова кола. А играчите ще търсят начин да му вземат и тези пари - чрез по-скъпа Гр. отговорност, замяна на пътния данък с винетки, но два пъти по-скъпа, акцизи за най-еевтиното и екологично чиисто гориво и т.н.
Това е положението, ние си ги избираме, те обслужват когото си искат.



Тема Re: Защо гста е толкова скъпа???нови [re: cъвeт]  
Автор Astra18nz (тракторист)
Публикувано28.12.04 09:18



Колеги в европа цената на газта се определя по следния начин трябва да бъде в съотношение газ 1:2 бензин тоес ако в бг газта е 0.87лв. бензина трябба да е 1.55-1.65 а нафтата 1.40-1.50 а ако се спазят тези правила кората с леко корабното горифо други неща ще заговорят а не като сега да се хвалят колко икономично им било.

За справка на пътниците в някои страни от ЕС газта е 0.48евро цента а бензина 0.98 евро цента. И ПАК КАЗВАМ АКО СЕ СПАЗИ СЪОТНОШЕНИЕТО В БГ ДРУГ ЖИВОТ ЩЕ ЗАЖИВЕЕТЕ.

Според мен газта е на най високата си цена може да се вдигне само ако бензина и нафтата минат по горе посочените цени.





Тема Re: Защо гста е толкова скъпа???нови [re: cъвeт]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано28.12.04 14:11



Първо да те светна, че съм с фабрична газова и разхода ми на газ е колкото на бензин, без да имам загуба на мощност. Колата си е на годинки, но е перфектна, а теб ще те питам, като стигне твоята кола на километрите на моята как ще е с хубавата нафта дето продават в България!
Да не говорим, колко е "екологично чисто" гориво нафтата...
А не виждам как би станало пропан-бутана да стане по-скъп, тъй като е отпаден продукт при крекинга на нефта и ако не го продават, трябва да го горят. Това, че в тук разни мутри диктуват пазара на горивата е отделен въпрос, но скоро ще им секне далаверката...
А теб не те знам каква печка караш и как чадиш и опушваш природата със сажди и азотни окиси, така че си трай!

VOLVO FOR LIFE


Тема Re: Защо гста е толкова скъпа???нови [re: VOLVO 44O GLT]  
Автор Astra18nz (тракторист)
Публикувано28.12.04 14:39



"тук разни мутри диктуват пазара на горивата е отделен въпрос, но скоро ще им секне далаверката... "




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.