Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:56 25.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Мембрани за Vialleнови [re: Oпeлджия]  
АвторCaндo (Нерегистриран)
Публикувано28.11.05 11:54



Е при теб е паднал,защото си имал скъсана мембрана,а аз,както ти казах,ги смених от "бабаитлък",щото моите си бяха видимо здрави.Просто исках да видя дали случайно няма да ми падне разхода.Да,ама не.В Пловдив къде ти правиха ремонта и освен мембраните какво друго ти смениха?И за какви пари-ремонта?Също и мембраните -комплекта,за който говориш колко струва.И освен мембрани какво още включва?Няма ли и клапанче за високо/ниско налягане?И каква марка са тия мембрани,пазиш ли опаковката?Ей,заринах те с въпроси.А,и какъв ти е точно изпарителя?
Чакай сега и аз да ти отговоря...Та тва задържане го бях описал в една тема тук по-рано.Значи карам си аз по магистралата със 120, примерно и изведнъж усещам как не иска да поема повече газ,спира на едно ниво,да речем 3000 об. и не иска нагоре,колкото и да подавам газ.И като освободя от скорост и започна да подавам газ на празен ход,стрелката на оборотомера стига до 3000,да речем и по-нагоре не иска.И така постепенно започва да сваля надолу оборотите,до кооито може да стигне докъм 1500 дори и ако не превключа да покарам на бензин,колата почти спира да върви.Защото не поема от газта,която й подаваш и скоростта пада.После като покарам на бензин,превключвам на газ и се оправят нещата,все едно нищо не е било.Засега съм си набелязал електроклапана или газовият клапан или както там му е името.Вътре има една "игла",която определя дебита на газта ,може и да се е налепила с мръсотия,миналата година я чистиха,защото тругно прехвърляше на газ,та сега тая седмица съм набелязал пак да отида за тва,както и за газовия филтър да погледнат дали е чист.
Има и друга ввероятна причина,но тя е по-сложна за решение.Имам един много готин ПДФ файл за Виале,точно нашия тип,на английски и там има различни проблеми описани и евентуални причини за тях и начини за решаването им.Та на моя "симптом" едно от възможните решения е т.нар. калиброване,т.е. един вид рестарт на газовия компютър-ламбда контрола.Описано е и много подробно как се прави,но за съжаление не мога да стигна до модула-някъде на гадно място е заврян и нямам достъп до него-пред скоростния лост в пластмасите е,мисля.И като кажа на газаджиите за това решение с рестарта,започват да мигат на парцали и да се правят на умни.Но мисля да питам колко ще струва да ми преместят модула в пластмасовата кутия на ЕКУ-то на колата.Там има достатъчно място,за да ми е по-удобен.Защото в ръководството,за което ти казвам изрично пише този рестарт,че е хубаво да се прави на всеки 15000 км.,смяна на възд. филтър,смяна или откачане на стъпков мотор,както и смяна или откачане на акумолатор.Та направи си сметка колко от тези работи ги правиш доста често,а този рестарн не е правен въобще...
Малейй,цял ферман изписах!



Тема Re: Мембрани за Vialleнови [re: Caндo]  
АвторOпeлджия (Нерегистриран)
Публикувано28.11.05 18:29



На теб изглежда писането ти е лесно за разлика от мен.Срещу кино Гео Милев има магазин за АГУ .Там могат и да ти ги сменят мисля.Мойте си ги смених сам,не е сложно.Модела е D-tipe. Комплекта струва около 40лв.Отделно има мисля 2 клапанчета по 1.50лв.Това за задържането ми звучи много сложно,мисля че е нещо по дребно.Каде да намеря този ПДФ фаил за виале?



Тема Re: Мембрани за Vialleнови [re: Oпeлджия]  
АвторCaндo (Нерегистриран)
Публикувано29.11.05 13:39



Е,не ми е лесно,но не ми е и толкова трудно,щом става въпрос за някакъв проблем,мисля,че си заслужава да се изпише някой и друг ред за да научи човек няколко мнения.Дай някакъв мейл и ще ти го изпратя файла.Има много интересни неща.На английски е.Май го имах и на руски.



Тема Re: За задържанетонови [re: Caндo]  
Авторuchenn (Нерегистриран)
Публикувано01.12.05 19:25



Трябва да опишеш по подробно симптомите, ако задържиш педала на газта натиснат и оборотите продължат да падат до изгасване , причината може да е в сондата , или дърпа парна фаза, или се запушва.



Тема Re: За задържанетонови [re: uchenn]  
АвторCaндo (Нерегистриран)
Публикувано02.12.05 09:46



Ами да,когато се получи това "задържане" и спра на място,за да го наблюдавам как се проявява,се получава следното:натискам педала на газта и оборотите се качват да речем до 3000-2500(всеки път различно) и спират.Като отпусна и подам пак газ-същото.А ако задържа педала на газта до долу,след като е "задържала" на еди колко си оборота,започва да глъхне и лека полека падат до изгасване.
Сондата я смених преди няма и година.Какво значи да дърпа парна фаза и да се запушва?От какво е причинено това?



Тема Re: Мембрани за Vialleнови [re: Caндo]  
АвторOпeлджия (Нерегистриран)
Публикувано02.12.05 13:08



Аз така и неразбрах от къде си.Намери ли магазина?Фаила ако го намериш на руски ще ми е по-лесно.Meil lime60@abv.bg



Тема Re: Мембрани за Vialleнови [re: Oпeлджия]  
АвторCaндo (Нерегистриран)
Публикувано02.12.05 14:18



Аз съм от Велинград,но живея в Благоевград.За магазина питах просто за информация.Сега ще ти пратя файла.Руската версия е по-дълга.Има цялостно инфо за автомобила,на който явно е била фабрично монтирана този тип уредба.Та наред с другите глупости има и пълно описание на АГУ-то,което ще намериш в съдържанието.Единствената разлика с моя изпарител е,че в описаното има т.нар. Athmospheric Ballansing System.Та предполагам,че описаното е малко по-предна версия.



Тема За задьржанетонови [re: Sando]  
Авторuchenn (Нерегистриран)
Публикувано02.12.05 20:27



Имам в предвид сондата в бутилката. За мембраните се съмнявам че ще намериш, по простата причина че конвенционален изпарител Viale не се произвежда от доста време,има италиански аналог Poliauto. Моето мнение е,инвестирай в нов изпарител ,изпарителя е единствения елемент от автомобила които си връща парите многократно.Най удобен за целта е Lovato маха се коляното от което излиза газта и на негово място се монтира стъпковия мотор които дозира газта.За качеството на Viale няма спор ,но да не забравяме че вечни неща няма!



Тема Re: За задьржанетонови [re: uchenn]  
АвторCaндo (Нерегистриран)
Публикувано02.12.05 21:54



@uchenn:
ПОзволи ми да не се съглася с теб по някои неща.И по-точно за изпарителя.Предполагам си съгласен с мен,че Виале е "Мерцедесът" на изпарителите.Следователно ако може да се направи читаво,по-добре е ,отколкото всички други такива.Предлагат се оригинални холандски мембрани за 90 евро,но не мисля,че си заслужава,защото от фирмата,която се води техен представител,ми предложиха чисто нов изпарител Виале за 300 лв.Не знам защо мислиш,че не се произвеждат такива.Сега и аз малко се пообърках и мисля да проуча това по друг начин...Защото ако ми се наложи друга смяна на мембрани,бих предпочел да си сложа пак чисто нов такъв(ако има).
По другия въпрос със задържането:за коя сонда в бутилката говориш?За клапана,който отваря и затваря притока на газ ли?Моля те да ми го изясниш по-подробно и да ми кажеш как да го проверя,ако има начин?
А аз с БГ мембраните и клапанчета за високо/ниско налягане карам безпроблемно вече 30 000 км,дано изкарат повечко!

@Опелджия:
Колега,пращах ти файла 2 пъти,но и 2та ми го връщаше,пишеше,че кутията ти е препълнена,или няма достатъчно място.Провери си я;изчисти я или ми дай друг мейл!



Тема Re: За задьржанетонови [re: uchenn]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано04.12.05 17:32



Не е вярно, че вече не се правят конвенционални изпарители Виали, още по-малко вярно е, че италианските са аналог - по-скоро са несполучлив опит за копиране, но не са така качествени. Лошото е, че тук не внася никой оригинални части за Виали. Иначе части си има и си се произвеждат и продават.

VOLVO FOR LIFE



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.