Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:48 01.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема страшно шоунови  
Автор 4oko (лошо момче)
Публикувано02.09.04 11:25



ако някой има желание да му паднат очилата от смях да мине покрай сервиза на газаджиите в лозенец там в този момент се извършва монтаж на метанова уредба с 120 литра бутилки на цена 2300 лв. точно 10 пъти колкото самия москвич . а казват че лудите сме на изчезване

без авариен път на всички


Тема Остави шоуто!нови [re: 4oko]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано02.09.04 19:25



А ти представяш ли си колко го карат тоя Москвич че да му избият уредбата

Има няма по 70 000 на година ?!?!?




Тема Re: Остави шоуто!нови [re: imitev]  
Автор 4oko (лошо момче)
Публикувано03.09.04 12:41



пича обясни че имал 12 бр. от тези зверове и докато ги скапел щял да я избие поне 10 пъти чесно вярвам му тая машина трудно се скапва

без авариен път на всички


Тема Браво на пича!!!!!нови [re: 4oko]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 23:38



Ами защо не. Аз също си взех наскоро и един москвич и съм доволен защото е максимално прост като конструкция, всичко мога и сам да му поправя.
Дори и да се появи някакъв проблем и в най-куция сервиз веднага ще я оправят, и ще ги е срам да ми поискат голяма цифра, а като отида със западната кола и ако не е нещо мега просто, се чешат умно по главите. Всички сервизи у нас са сакати у главата. Разбират само от механика, а тук електроника слава богу няма.
Поддръжка практически няма, цените на частите са смешно ниски. Целият моско струва колкото половин дебитомер на другата ми кола. Не плащаш каско, паркинг. Като се кара на газ няма запушване на дюзи, чудене да се прекъсва ли помпата, последици от обратни детонации няма, гърнетата са без пари. Ако караш инжекционна кола на газ, практически от инжекциона остават само проблемите. Единствено запалването дето е електронно, но и то може да се монтира на моско за 20лева, при това с по-модерни и мощни транзистори.
Делкото може да се настройва ръчно и така разхода на газ става много близък до този на западна кола. На градско дори не е по-голям.
Единственото нещо което като цяло излиза повече пара е за гориво и ако караш повечко защо да не й сложиш метан. И още нещо моско отзад е с ресори и като се щпенгнат(не е въобще скъпо) може да носи метановата станция с него.
С надеждността му засега нямам проблем(да чукна на дърво). Върши работа.
Не се притеснявам че карам москвич. За мен колата е за да се придвижа евтино от т.А до т.Б.
Е не е пичелов, ама нали за това съм и аз в него



Тема Re: Браво на пича!!!!!нови [re: Ивaйлo]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано04.09.04 11:29



Точно така е!
И аз съм на същия принцип - един москвич 2140 за каране из града (не ми дреме за дупки, бордюри, крадци, другите да внимават като карат и т.н.), имам и пасат, който си карам извън града (повече комфорт и по-добър на висока скорост).
Само така, москвичите са си железни коли!



Тема Лудите не свършватнови [re: KOKO]  
Автор BACON (ACTPA)
Публикувано04.09.04 23:00



Каква е тая носталгия дето ви е подгонила. Вярно че и на мен първата ми кола беше Джуган, но си остана в миналото. Не мога да си предтавя как сега ще се кача в москвич. А да го хваля - Абсурд. Толкова ли сте слепи че не виждате разликата между СОЦ возилата и плода немското инженерство.



Тема Re: Лудите не свършватнови [re: BACON]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано05.09.04 08:41



Е, хайде сега!
"Плода на немското инженерство...."
Защото не си опитал от японското.....или от американското.......или от френското........или от..........абе, винаги има по-добро!



Тема Re: Лудите не свършватнови [re: BACON]  
Автор -TACHO- (непознат)
Публикувано05.09.04 17:29



Като оставим настрана носталгията по соц. кочините, за което съм съгласен с теб, направо ме разсмя с тази изцепка: плода немското инженерство
Що не се качиш както каза колегата Шкода на нещо друго, пък да видиш за какво немско инженерство става въпрос.



Тема Re: Лудите не свършватнови [re: -TACHO-]  
Авторkrasidd (Нерегистриран)
Публикувано06.09.04 18:54



abe pi4ove-kato izkliu4im iaponskoto maistorstvo-po-hubava kola ot nemskata niama.(No po obektivni pri4ini-skapi 4asti, tro6ene sled 5tata godina i dr,-i iaposkoto otstapva kato cialo)
karal sam i iaponski i amerikanski(jivial sav v USA, i frenski i 4e6ki-no ot nemskoto po-dobt\ro niama-max prosto za max rezultat.
kaji ne6to koeto moje da podmine( ne da se opre) na Mercedes ili BMW, ta dori i AUDI, VW, I Opel se postegnaha ve4e(dori AUDI mina v drug klas)



Тема Re: Лудите не свършватнови [re: krasidd]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано06.09.04 19:29



Хора не исках да кажа че Москвич е по-добра кола от която и да е западна кола.
Просто е без пари поддръжката е и елементарна дори и за квартален майстор и ходи навсякъде където пожелаеш.
Като почнат на западните модерни коли да играят оборотите, да пали трудно, да придърпва, да губи мощност, да се трупат грешки в комп-а и като се почнат едни мъки по "сервизите" и ти се разказва играта. Дори от едно единствено кабелче, дори и от най-малкото смущение на сигналите или минимална неточност на някой важен датчик и фащаш да четеш сериозна литература, защото другия изход е 15-20кинта за диагностика, след която като по правило всичко е ОК и пак на друг "сервиз" докато не ти писне. В почти всяка модерна западна кола има кабели да препасаш земното кълбо.
Не казвам че това се случва на всички западни коли, но стане ли веднъж...... .не го пожелавам на никого.
Както казах моско целия да се похаби ми струва колкото половин дебитомер, който за съжаление вече сменях веднъж.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.