Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 30.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Смяна възд.филтър-проблеми!  
Автор AstraGT (член)
Публикувано23.08.04 23:55



Здравейте колеги!
Колата си вървеше добре и харчеше добре - 8-8.5/100 извунградско и 11-12/100 градско, но възд. филтър беше на вече 13-14000км. и затова взех та го смених. С новия филтър колата загуби динамика (вероятно сместа стана доста бедна?!). За да постигна близка да преди динамика отворих половин оборот единия винт на тройника и 1-2 оборота пластмасовия винт на изпарителя(ел.Ловато). Мисля, че доста я отворих и пак има малко зачудване при рязко натискане на газта (при по-висока скорост). Разхода направо ме срази - 9,5/100 извънградско при 100-130км/ч. рядко 140, а на магистралата 140-160км/ч - около 12,5/100 - УЖАС
Колеги кажете моля ви как точна се прави настройка след подмяна на въздушен филтър?!!? По мой набюдения колата ми харчи по малко със стар филтър, защо? Дали само неправилна настройка или да се мъча някак си да ограничавам въздуха?
Колата е Astra 1.8i GT
Благодаря ви!



Тема Re: Смяна възд.филтър-проблеми!нови [re: AstraGT]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано24.08.04 08:35



Здрасти!
Лошото е, че си сбъркал с действията.
Обикновено след смяна в.филтър става точно така с двигателя,но за да не си разваляш настройките за първите 500-1 000 км се намаля леко въздуха. След тези км в.филтър вече се позапушва от праха и няма нужда от ограничаване на въздуха вече.
По-лошо е ако си попаднал на филтър-менте. Те са с много рехава хартия и не създават никакво съпротивление. Тогава е кошмар нагласянето на работата!



Тема Re: Смяна възд.филтър-проблеми!нови [re: Шkoдa]  
Автор AstraGT (член)
Публикувано24.08.04 11:46




Ами филтърът е марка Филтрон - май са полски и го взимам от магазина на един приятел, винаги от там го купувам.

Сега как да процедирам ?! Минал съм около 1200км. с новия филтър.



Тема Re: Смяна възд.филтър-проблеми!нови [re: AstraGT]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано24.08.04 14:26



Върни положението както си е било на винта на тройника - 1/2 оборот или колкото си променил. Там се пипа само като ти монтират уредбата. Определя се само максималния дебит на газта през смесителя. Като смениш филтъра този параметър не се променя.

Щом колата забива нос като дадеш газ - сместа ти е богата - навий винта на изпарителя както си е бил.

И съвет от мен - като смениш филтъра - пробвай как върви и тогава пипай

Евентуално може да загубиш празния ход - коригираш с винта на изпарителя и караш смело




Тема Re: Смяна възд.филтър-проблеми!нови [re: imitev]  
Автор AstraGT (член)
Публикувано24.08.04 23:12



Но аз именно защото загуби динамика след смяната на филтъра и затова отворих.
Сега малко я позатворих. От какво се регулира динамиката след 80км/ч. - от пластмасовия винт или от тройника и как ?!?!



Тема Re: Смяна възд.филтър-проблеми!нови [re: AstraGT]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано25.08.04 11:38



От тройника се регулира максималната скорост.

От пластмасовия винт - динамиката и празния ход. Гадничко е при Ловато

Динамика след 80 км/ч е трудно да се дефинира - все пак на коя предавка си там ?!?!

По-добре да говорим за обороти на двигателя - ниски средни високи. От тройника се осигурява достигането на макс. обороти (от там на първо място се определя разхода и макс. скорост).

Целта е винтовете да са максимално завити и все пак да се осигури движението както искаш.

Валидно е правилото - Работи добре - не пипай! т.е. филтъра се сменя като се загуби динамиката и се качи разхода.




Тема Re: Смяна възд.филтър-проблеми!нови [re: imitev]  
Автор AstraGT (член)
Публикувано25.08.04 12:03



Не е ли кофти за двигателя да се кара с мръсен филтър?! Все пак прашинки и боклучета мже да влезат.

Наблюдението ми е че след като намалих малко от пластмасовия винт на 1,2,3 предавка върви по-добре но на 4 и 5 след 80 сякаш е по-слаба. Каква е причината? Да не би да трябва да пипна от тройика?



Тема Re: Смяна възд.филтър-проблеми!нови [re: imitev]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 13:00



Абе зависи. Аз имам наблюдения че понякога при смяна на филтъра с нов е добре да се поотвори тройника, а като остарее доста филтъра - да се позатвори. Дали е нужно или не мисля че зависи преди всичко от сечението на плочката.



Тема Re: Смяна възд.филтър-проблеми!нови [re: AstraGT]  
Авторimitev (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 15:21



пробвай!

винаги може да върнеш старото положение



Тема Re: Смяна възд.филтър-проблеми!нови [re: imitev]  
Автор AstraGT (член)
Публикувано26.08.04 11:38



ОК! Благодаря ви за отговорите:)
Отивам да си правя опити!
Чудя се дали да намалявам сечението на въздуха преди филтъра?!
Дали ще е добре във високи обороти ?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.