Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 27.07.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Моля даите ми цена и съвет!нови  
Автор Дoшyн Бaдaeв (нощна среща)
Публикувано09.08.04 20:17



Имам Опел астра 1.6моно и сериозно съм се замислил за газов инжекцион (не искам загуба на мощност и да ме е страх да карам на бензин след това затова не ми се иска обикновена АГУ), забелязвам че тук много от хората са компетентни и знаят цени.
Моля ви дайте ми координатите на работилницата където слагат газ инжекциони, какви са те и какви са най-ниските възможни цени.
Надеждни ли са и т.н.

Некой хора казват че идвам от........Сибир.


Тема Re: Моля даите ми цена и съвет!нови [re: Дoшyн Бaдaeв]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано10.08.04 10:29



Стига бе Дошуне!

Каква загуба на мощност от 75 коня!

Слагай си конвенционалната уредба за 350 кинта и си карай За какво ти е тази газова инжекция от над 1000 кинта?!?!? Че то по-добре да си караш на бензин - за икономия от 2,50 лв./100 км ще има да я избиваш над 40 000 км. Егати далаверата...

Хората се избиват да не слагат инжекциони, ти на някаква дръглива астра ще слагаш чифте пищови... При условие че мотора е извънредно подходящ за АГУ. Абсолютно безпроблемен агрегат!

Няма да загубиш кой знае колко от мощността. Почти не се усеща, само във високите обороти (над 4000) си личи че си на газ. Аз карам Кадет 1,4 моно 60 кс и колата си върви много добре.

Ако пък толкова не искаш загуби на мощност - карай на бензин и даже си купи Astra GSI 2,0 16V и наливай А98 и карай смело.




Тема Re: Моля даите ми цена и съвет!нови [re: imitev]  
Автор Дoшyн Бaдaeв (нощна среща)
Публикувано11.08.04 21:01



Е евала ти праим бате!!! Все пак да те попитам тогава, сигурно ли е че може да ми се сложи обикновена газова която да не дава никакви ядове (че се чудя като се оплакват хората), която да не пречи колата да върви и на бензин (да няма промяна в разхода, мощността при бензин) и последно по какъв начин може да се компенсира загубата на мощност с обикновена газова (станах досаден с тоя въпрос)!

Некой хора казват че идвам от........Сибир.


Тема Re: Моля даите ми цена и съвет!нови [re: Дoшyн Бaдaeв]  
Автор ACTPA ()
Публикувано11.08.04 21:16



Абе Душо, от тези нощни смени ти се е скапал мозъка.
Аз съм със същата Астра. Кви проблеми кви пет лева? Кой те наплаши. Вместо да се радваш, че си с такъв непретенциозен двигател откъм газ ти се чудиш как да се набуташ. Смени работата, че нощния труд не ти понася. Ако не вярваш за нещо ела да те повозя.



Тема Re: Моля даите ми цена и съвет!нови [re: ACTPA]  
Автор Дoшyн Бaдaeв (нощна среща)
Публикувано11.08.04 23:17



Хубаво Астра, кажи тогава някакво място където могат да ми сложат такова чудо на нормална цена?

Некой хора казват че идвам от........Сибир.


Тема Re: Моля даите ми цена и съвет!нови [re: Дoшyн Бaдaeв]  
Автор ACTPA ()
Публикувано12.08.04 00:16



350 лева е цената навсякъде. Мястото е отново навсякъде. Двигателя е познат на всички газаджии. Където и да отидеш ще те оправят.



Тема Re: Моля даите ми цена и съвет!нови [re: ACTPA]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 10:48



Само да не го "оправят" наистина. Не е само въпрос на цена - качеството на монтажа също има значение. Едно да монтират всичко стабилно и чисто, друго е да оставят релета да висят на кабели свързани само с усукване, клапаните да са хванати със самонарязващи винтове които след 100км се разхлабват, изпарителя да е "дето е най-лесно да го турнеме" и т.н.
Търси сервиз където има опашка и записват за след седмица поне. И да е чист, подреден и добре обзаведен, да вдъхва доверие. Ако в сервиза ги мързи да си подредят инструментите и консумативите и да заметат боклуците от пода, логично е и в колата ти да сътворят същия бардак.



Тема Да бе, прав си.нови [re: KOKO]  
Автор Дoшyн Бaдaeв (нощна среща)
Публикувано12.08.04 23:51



Макар и да отварям друга тема, ще изразя възмущението си от сервизджиите и продавачите по автомагазините. Всичките те убеждават че колата ти е товарно добиче и след като е на повече от 7-8год (да не говорим за 10-12) трябва да започваш да и взимаш здравето, това нямало смисъл, онова нямало смисъл. не визирам отношението ми към газовите уредби, а по скоро някои цигански прецеденти!

Некой хора казват че идвам от........Сибир.


Тема Re: Да бе, прав си.нови [re: Дoшyн Бaдaeв]  
Автор ACTPA ()
Публикувано13.08.04 03:04



Пич за тези N на брой години на колата и е взето каквото е можло да се вземе. Не знам какво те мъчи, но всеки има право. Давам ти веднага пример за газовия инжекцион. Ако ти беше пълна инжекция би трябвало да се сложи такъв, но разумното в случая е да се сложи обикновена АГУ. Тя колата ти е здраво добиче щом е изкарала N години. Пак ти казвам и двете страни са с право. Даже май аз съм на обратното мислене на твойто.



Тема Re: Да бе, прав си. [re: Дoшyн Бaдaeв]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано13.08.04 11:08



Ако си мислиш, че с газовата инжекция няма да имаш проблеми имаш много здраве от мен

Пич - слагай си едно обикновено АГУ - Renzo Landi, BRC, Lovato или каквото ти предложи там майстора, които ти хареса най-много, карай и се радвай на живота! Разхода на газ ще ти е около 15 - 20% по-висок от този на бензин и като махнеш парите за реглажи, бензин за палене и др. простотии може да разчиташ на икономия около 2,50-3,00 лв. на 100 км пробег. Колата ще ти върви перфектно на газ, няма да усетиш кой знае каква разлика от вървенето на бензин. И понеже искаш да ти върви като на бензин ти препоръчвам да не си слагаш Ловато - там не може много фино да се настройва сместа, докато при БРЦ и Ренцо Ланди има винтове за газта при празен ход и отделно за сместа при високи и средни обороти. Само ще ти кажа че кадета ми е комби 60 кс (почнах да се повтарям :)) и нагоре по баира ускорява на 4та скорост.

От допълнителната простотия която може да се сложи ти трябва единствено емулатор на ламбда сондата, за да може колата да пали зимата на бензин без да гасне след това. Емулатора може и сам да си го сглобиш за 3-4 лв. -



А колата ти е наистина товарно добиче и всички инвестиции от по 1000 и нагоре лева в нея са си пари хвърлени на вятъра.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.