Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:28 30.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Тема Lambda control - препоръчайте моля...нови  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано08.08.04 18:52



Колта е Ауди 80 1,8 КЕ-Jettronic с изпарител Lovato:


с изравняване.

Бих се радвал хора които карат с lambda control да споделят впечаления, какво за колко и къде са монтирали... :)
Инче досегашните проучвания: Ловато (монтаж в Ловато България) - за 150 лв. ами не ми я хвалят много.
Препоръчват ми пак ловато, но за 300 лв.

Познат ми предлага Стефанели - 2-ра употреба - 100 лв. Можела да се препрограмира за оптимална работа с моя мотор.
Да ви кажа, малко не ми се занивава с това. Искам да отида на място където после ще си носят гаранцията.

Благодаря ви!
"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"

Редактирано от TheSaint на 08.08.04 19:04.



Тема Re: Lambda control - препоръчайте моля...нови [re: TheSaint]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано10.08.04 23:48



И какво стана, никой ли не кара с такава екстра?

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: Lambda control - препоръчайте моля...нови [re: TheSaint]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 08:04



Otidi v Autodix na Rui planina v Lozenec. Az karam veche 80 hil. km s LAMBDA GAS na Star gas i sam mnogo dovolen, svali mi razhoda s okolo 10% i sega razlikata mi spramo benzin e po malko ot 10%, pri dinamikata sushto.

Djadjata mozhe da se nastroiva na 3 rezhima , no az ti preporuchvam da napravish vsichko na maksimum , zashtoto v moia sluchai na drugite rezhimi mi harcheshe poveche i varveshe po -malko.

Tolkova ot men:)

Uspeh!



Тема Re: Lambda control - препоръчайте моля... [re: Joro]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано12.08.04 14:43



Много ти благодаря!
С какъв изпарите ли? Старгаз?

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: Lambda control - препоръчайте моля...нови [re: Joro]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано12.08.04 19:05



Предполагам си с това:

- такова ми предложиха в сервиза, говорих с другарите там, искат 270 лв. с монтажа.
От това което прочетох на сайта звучи доста добре...

Сега стои въпроса, дали това или ловато:
- 300 лв. с монтажа.

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"

Редактирано от TheSaint на 12.08.04 19:13.



Тема Re: Lambda control - препоръчайте моля...нови [re: TheSaint]  
Авторjivko (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 11:42



moje6 li da mi kaje6 za tozi tvoi priatel za stefaneli az sam sas el lovato i landa kontrol stefaneli i nemoga da ia nastroia pri tragvane zabiva i sled izforsirvane ili novo zapalvane se opravia



Тема Re: Lambda control - препоръчайте моля...нови [re: jivko]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано20.08.04 08:24



На въпросния човек са го монтирали в сервиза който се намира в Яайцекооп-а в Илиенци (надявам се се сещаш, ако не, ще се пробвам да ти го обясня по точно).
Проблема му е бил, че така и не успели да го настроят да работи оптимално...
Иначе имат необходимата техника за диагностика и настройка, може пък да ти всършат работа.

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: Lambda control - препоръчайте моля...нови [re: TheSaint]  
Автор vladoO549 (непознат )
Публикувано09.04.05 09:08



Някой ще ми обясни ли какво е това Ламбда и заза какво се слага?



Тема Re: Lambda control - препоръчайте моля...нови [re: vladoO549]  
АвторJeep (Нерегистриран)
Публикувано09.04.05 14:46



Ламбда контрола е система, която оптимизира горивната смес.За изгарянето на на един литър бензин са необходими 14,7 литра въздух,а за 1л. газ 15.6 л.Ако това съотношение е нарушено,имаме бедна или богата горивна смес.Ламбда датчика измерва отношението на атм.кислород към остатъчния в газовете на изхода.Монтира се на изпускателната уредба.За правилни показания е необходим температурен режим около 300 С.Нормално датчика изработва напрежение около 0.65 волта.Промяната в газово-въздушната смес,води до отклонение на генерираното напрежение,което преминавайки през микропроцесор ,коригира подаването на гориво.Или най-общо казано,чрез оптимизация на горивото,се постига максимална мощност и минимален разход на гориво.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.