Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:33 01.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Газов инжекцион  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 12:04



Здравейте,
До няколко дни ще ми се наложи да си монтирам газов инжекцион на моят автомобил, който е с двигател VW 2000куб.см.1999г.пълен инжекцион .Дайте съвет, кой според вас е най добрият на пазара?И кой сервиз за монтаж е за предпочитане.
Благодаря



Тема Re: Газов инжекционнови [re: kiko]  
Автор TheAnimal (приятел)
Публикувано05.08.04 15:48



Аз съм с GIG IV руски и за момента съм доволен. И от уредбата и от сервиза. Струва към 1450 лева заедно с битилки монтаж всичко .... Ако те интересува разгледай http://gig.dir.bg
Моят автомобил е Форд мондео 2.0i 16v

Редактирано от TheAnimal на 05.08.04 15:49.



Тема Re: Газов инжекционнови [re: TheAnimal]  
Авторyovo (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 11:14



Moiata e na landi renzo Omegas i sam mnogo dovolen.Har4i kolkoto benzin i e
bez nikakvi problemi.Montiraha mi ia v mladost,ako gelaesh bih mogal da nameria telefona i da ti go dam, tsenata e 1800 leva.



Тема Re: Газов инжекционнови [re: TheAnimal]  
Автор amateur ()
Публикувано06.08.04 18:30



Добре де, може да прозвучи глупаво, но не е ли прекалено скъпа тази цена?
Казваш 1450 лева, по-долу един казва 1800 лева.
Според сметките на калкулатора, който са дали в сайта gig.dir.bg излиза че с моята кола - Пежо 405, 1.9 при сегашните цени на бензина и газта, ще спестявам 360 лева за 5000 км. Аз навъртам около 10 000 км годишно. Значи трябва да я карам поне 2 години догато ми се изплати, че чак тогава да пестя от гориво.
Струва ли си?
И още - нищо не споменават за типа на инжекционната система на колата, с която е съвместим. Казват само - инжекцион, но дали е за едноточков или многоточков, т.е. пълен инжекцион? Моята кола е с пълна инжекция, а те споменават за един газов инжектор. При това положение не се ли приравнява многоточковия инжекцион до едноточков газов, и има ли смисъл да се избере такава система пред обикновените газови уредби, които доколкото разбирам могат да се приравнят до карбураторно запалване?



Тема Re: Газов инжекционнови [re: amateur]  
Автор ACTPA ()
Публикувано06.08.04 18:55



360 лева за 5Ккм а?
Това е пълен абсурд.
Толкова може да се спести само ако се метнеш на дизел и му сипваш нафта за 80 стинки. Но нали трябва да има зарибявка.
Ако спестявате наполовината, демек 180лв за 5Ккм сте супер.
Ще дам 15-20 бона за кола и после няма да имам пари за бензин. Смешкаааа.



Тема Re: Газов инжекционнови [re: amateur]  
Авторmrks423 (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 16:05



Газовият инжекцион е аналог на т.н. пълен инжекцион при бензиновите системи, или многоточков както казваш. При газовия инжекцион има газова дюза на всеки смукателен колектор, която снабдява само този цилиндър с газ. Има системи с подаване на газта в газообразно състояние, а има и които подават направо течна газ на входа пред смукателния клапан. Газовия инжекцион има редица приемущества и тъй-като нас българите най-вече ни интересува икономическата страна на нещата :) първото нещо което се изтъква е, че с него се избягва т.н. обратни гърмежи в смукателния колектор (защо и как е дълго за обяснение). При взривообразното изгаряне на натрупала се газ в смукателния колектор някои части от горивната система, като например датчика за количество въздух отиващ в двигателя отива на кино. Нов струва 500 лв. че и повече, зависи от колата. По-важното е, че с газовия инжекцион се постига много прецизно дозиране на газта, самата система има свой компютър за управление на дюзите (както е при руските ГИГ3) или пък компютъра на бензиновата система управлява газовите дюзи (Гиг 4 и западните - по-добрия вариант). По този начин се постига почти идентични показатели като динамика на автомобила и разход на гориво, независимо на какво караш = газ или бензин. Вярно, че системата е много скъпа (газовия инжекцион) и ако караш под 15К на година не си струва да даваш толкова пари. Но ако искаш газ и колата ти е пълен инжекцион просто не поглеждай към друго. Някой казват, че ставало и с конвенционална уредба. Става, но освен, че смукателните колектори трябва да са ти относително къси, също и цялата запалителна система трябва да ти е в перфектно състояние. Това, че на бензин си караш с някой и друг полупробил кабел за свещ и не ти пука при газта не става. Говоря за пълен бензинов инжекцион с дълги смукателни колектори. Освен това има коли с пластмасови смукателни колектори - същи изискват газов инжекцион.



Тема А слага ли се на моноинжекция?нови [re: mrks423]  
Авторazo (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 20:51



И колко в краина сметка е наи ниската цена?



Тема Re: Газов инжекционнови [re: ACTPA]  
Автор amateur ()
Публикувано07.08.04 21:29



Не знам 360 лева ли е, 180 ли е. Никога не съм карал на газ.
Толкова по-зле ако е така.
Тогава пак питам, какъв е смисълът да си слагам газова уредба, особено скъпа, защото за моята кола явно евтините не са подходящи, ако пестя толкова малко?
Дали имам пари за бензин или не си е моя работа, не схванах каква е смешката. А и ако смяташ, че Пежо 405 от 90 - 91 година струва 15- 20 бона, моля заповядай, с удоволствие ще ти го продам и за 10. Климатик и всички екстри.
Доколкото знам повечето хора си слагат газова уредба главно и само за да пестят. Таксиджиите са типичен пример за това, но при тях това е оправдано - навъртат много километри.



Тема Re: Газов инжекцион [re: amateur]  
Авторmrks423 (Нерегистриран)
Публикувано08.08.04 10:03



Ами ако НЕ караш много няма никакъв смисъл да слагаш газова уредба. Струва си да сложиш САМО ако караш годишно 20хил. км и нагоре. Всъщност икономията на пари, за нас, е единствената причина да се примиряваме с останалите неудобства на газовата.
Най-евтина конвенционална газова е от порядъка на 350лв. Газов инжекцион 1100лв.ГИГ3, 145Г-ГИГ4 и между 1750 и 1850 италианските Ловато и БРЦ.



Тема Re: Газов инжекцион [re: mrks423]  
Автор amateur ()
Публикувано08.08.04 10:15



Да, и аз така си мислех. Но все пак исках да се посъветвам с хора с повече опит.
Аз за две години съм навъртял към 30 000 км, значи средно по 15 000 на година. Май не си струва. Пък да слагам от евтините, дето ще ми направи поразии по двигателя, ще ми прецака датчика за въздуха, пак ще излезе по-скъпо.
Благодаря за отговора.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.