Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:34 05.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Газов инжекцион  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 12:04



Здравейте,
До няколко дни ще ми се наложи да си монтирам газов инжекцион на моят автомобил, който е с двигател VW 2000куб.см.1999г.пълен инжекцион .Дайте съвет, кой според вас е най добрият на пазара?И кой сервиз за монтаж е за предпочитане.
Благодаря



Тема Re: Газов инжекционнови [re: kiko]  
Автор TheAnimal (приятел)
Публикувано05.08.04 15:48



Аз съм с GIG IV руски и за момента съм доволен. И от уредбата и от сервиза. Струва към 1450 лева заедно с битилки монтаж всичко .... Ако те интересува разгледай http://gig.dir.bg
Моят автомобил е Форд мондео 2.0i 16v

Редактирано от TheAnimal на 05.08.04 15:49.



Тема Re: Газов инжекционнови [re: TheAnimal]  
Авторyovo (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 11:14



Moiata e na landi renzo Omegas i sam mnogo dovolen.Har4i kolkoto benzin i e
bez nikakvi problemi.Montiraha mi ia v mladost,ako gelaesh bih mogal da nameria telefona i da ti go dam, tsenata e 1800 leva.



Тема Re: Газов инжекционнови [re: TheAnimal]  
Автор amateur ()
Публикувано06.08.04 18:30



Добре де, може да прозвучи глупаво, но не е ли прекалено скъпа тази цена?
Казваш 1450 лева, по-долу един казва 1800 лева.
Според сметките на калкулатора, който са дали в сайта gig.dir.bg излиза че с моята кола - Пежо 405, 1.9 при сегашните цени на бензина и газта, ще спестявам 360 лева за 5000 км. Аз навъртам около 10 000 км годишно. Значи трябва да я карам поне 2 години догато ми се изплати, че чак тогава да пестя от гориво.
Струва ли си?
И още - нищо не споменават за типа на инжекционната система на колата, с която е съвместим. Казват само - инжекцион, но дали е за едноточков или многоточков, т.е. пълен инжекцион? Моята кола е с пълна инжекция, а те споменават за един газов инжектор. При това положение не се ли приравнява многоточковия инжекцион до едноточков газов, и има ли смисъл да се избере такава система пред обикновените газови уредби, които доколкото разбирам могат да се приравнят до карбураторно запалване?



Тема Re: Газов инжекционнови [re: amateur]  
Автор ACTPA ()
Публикувано06.08.04 18:55



360 лева за 5Ккм а?
Това е пълен абсурд.
Толкова може да се спести само ако се метнеш на дизел и му сипваш нафта за 80 стинки. Но нали трябва да има зарибявка.
Ако спестявате наполовината, демек 180лв за 5Ккм сте супер.
Ще дам 15-20 бона за кола и после няма да имам пари за бензин. Смешкаааа.



Тема Re: Газов инжекционнови [re: amateur]  
Авторmrks423 (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 16:05



Газовият инжекцион е аналог на т.н. пълен инжекцион при бензиновите системи, или многоточков както казваш. При газовия инжекцион има газова дюза на всеки смукателен колектор, която снабдява само този цилиндър с газ. Има системи с подаване на газта в газообразно състояние, а има и които подават направо течна газ на входа пред смукателния клапан. Газовия инжекцион има редица приемущества и тъй-като нас българите най-вече ни интересува икономическата страна на нещата :) първото нещо което се изтъква е, че с него се избягва т.н. обратни гърмежи в смукателния колектор (защо и как е дълго за обяснение). При взривообразното изгаряне на натрупала се газ в смукателния колектор някои части от горивната система, като например датчика за количество въздух отиващ в двигателя отива на кино. Нов струва 500 лв. че и повече, зависи от колата. По-важното е, че с газовия инжекцион се постига много прецизно дозиране на газта, самата система има свой компютър за управление на дюзите (както е при руските ГИГ3) или пък компютъра на бензиновата система управлява газовите дюзи (Гиг 4 и западните - по-добрия вариант). По този начин се постига почти идентични показатели като динамика на автомобила и разход на гориво, независимо на какво караш = газ или бензин. Вярно, че системата е много скъпа (газовия инжекцион) и ако караш под 15К на година не си струва да даваш толкова пари. Но ако искаш газ и колата ти е пълен инжекцион просто не поглеждай към друго. Някой казват, че ставало и с конвенционална уредба. Става, но освен, че смукателните колектори трябва да са ти относително къси, също и цялата запалителна система трябва да ти е в перфектно състояние. Това, че на бензин си караш с някой и друг полупробил кабел за свещ и не ти пука при газта не става. Говоря за пълен бензинов инжекцион с дълги смукателни колектори. Освен това има коли с пластмасови смукателни колектори - същи изискват газов инжекцион.



Тема А слага ли се на моноинжекция?нови [re: mrks423]  
Авторazo (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 20:51



И колко в краина сметка е наи ниската цена?



Тема Re: Газов инжекционнови [re: ACTPA]  
Автор amateur ()
Публикувано07.08.04 21:29



Не знам 360 лева ли е, 180 ли е. Никога не съм карал на газ.
Толкова по-зле ако е така.
Тогава пак питам, какъв е смисълът да си слагам газова уредба, особено скъпа, защото за моята кола явно евтините не са подходящи, ако пестя толкова малко?
Дали имам пари за бензин или не си е моя работа, не схванах каква е смешката. А и ако смяташ, че Пежо 405 от 90 - 91 година струва 15- 20 бона, моля заповядай, с удоволствие ще ти го продам и за 10. Климатик и всички екстри.
Доколкото знам повечето хора си слагат газова уредба главно и само за да пестят. Таксиджиите са типичен пример за това, но при тях това е оправдано - навъртат много километри.



Тема Re: Газов инжекционнови [re: amateur]  
Авторmrks423 (Нерегистриран)
Публикувано08.08.04 10:03



Ами ако НЕ караш много няма никакъв смисъл да слагаш газова уредба. Струва си да сложиш САМО ако караш годишно 20хил. км и нагоре. Всъщност икономията на пари, за нас, е единствената причина да се примиряваме с останалите неудобства на газовата.
Най-евтина конвенционална газова е от порядъка на 350лв. Газов инжекцион 1100лв.ГИГ3, 145Г-ГИГ4 и между 1750 и 1850 италианските Ловато и БРЦ.



Тема Re: Газов инжекционнови [re: mrks423]  
Автор amateur ()
Публикувано08.08.04 10:15



Да, и аз така си мислех. Но все пак исках да се посъветвам с хора с повече опит.
Аз за две години съм навъртял към 30 000 км, значи средно по 15 000 на година. Май не си струва. Пък да слагам от евтините, дето ще ми направи поразии по двигателя, ще ми прецака датчика за въздуха, пак ще излезе по-скъпо.
Благодаря за отговора.



Тема Съветвам те да....нови [re: kiko]  
Авторazz (Нерегистриран)
Публикувано08.08.04 20:22



не избързваш с поставянето на газова уредба за пропанбутан независимо каква е (обикновена или газов инжексион) ! Защо ли? Според мен е по-добре да си сложиш метаново газово.Аз карам Citroen XM 2.0i 100% пълна инжексия и преди 2 седмици го оборудвах с метаново газово което ми струваше 1480лв (зависи от това колко бутилки ще сложиш) . Както знаете Citroen-ите ,а и по-точно за моя модел са фрашкани с електроника,датчици и компютри но за щастие метановата уредба си пасна идеално без да се налага да се урязва компютарът за бензин (слага се отделен процесор който определя предварението на метана) този процесор е компютърно програмируем и се настройва според автомобила. За икономията мога да добавя следните факти : София->Бургас-15лв. за гориво.За 444км. съм дал точно 17лв..Промяната в мошноста на двигателя е малка, дори и с включен климатик си дърпа добре.Ако се кара нормално колата (аутобан-130-140км/ч ; извънградско 110-120км/ч ; градско 50км) по пътя София-Бургас съм засякъл разход 3,8лв за 100км.
-Защо се слага газовото или газовия инжексион?
-За да се направи икономия на кинти след избиване на самата уредба. => защо да се избере газовата уредба за пропанбутан при положение ,че на метан икономията на кинти е по-голяма.
-Миносите на метановата уредба са : малкото метанстанции в страната ; тежеста и размерите на бутиките които се ползват.
ИЗВОД: ако имаш кола с голям багажник който не използваш винаги с пълния капацитет и особено ако двигателят на колата ти е над 120к.с. =>определено си заслужава покупката на метанова уредба. (предимствата са ,че караш голяма кола и то за безпари) Дори и икономичните скутерчета ще харчат повече кинти отколкото колата ти .
Това е от мен съвета остава ти да го обмислиш.
Много гадно ,че аз съм от Бургас ,а тук няма метанстанция но очаквам скоро да бъде изградена такава.



Тема Re: Газов инжекционнови [re: amateur]  
Автор ACTPA ()
Публикувано08.08.04 21:42



Пич, кво не ти е ясно?
Толкова крако и ясно съм го написал, но явно ти не си спомняш цялата тема.
Отделно никой не те насилва да слагаш АГУ. Ти сам се лепна на поста с твойте терзания дали да слагаш АГУ.
Разбирам те, всички те разбираме защо искаш да слагаш. Все пак бензина е 2 пъти по-скъп от газта. Не се сърди ЧОВЕЧЕ. Нищо лично:)
Мога само да ти кажа, че като карах на бензин давах по 100тина лева на месец за гориво и тогава 95 беше за 1.30лв. Сега давам 60тина кинта а интересното е, че карам и повече, но това е нормално като минеш от бензин на газ де.



Тема Re: Съветвам те да....нови [re: azz]  
Автор amateur ()
Публикувано08.08.04 21:49



Това което казваш, звучи твърде примамливо за да е истина или поне за да е цялата истина. Все трябва да има и нещо в минус. Ти си написал, но...
Каква е цената на метана?
Ти каква уредба за метан си си сложил - газов инжекцион или не? Каква е точно разликата в метановата и пропанбутановата уредба освен в размера и масата на бутилките? И колко бутилки ти трябват за да изминеш 500 км да речем?
С две думи дай повече инфо, щото моя случай е аналогичен - Пежо 405sri 1.9.
Предполагам, че метанова или не, газовата уредба трябва да е или инжекционна или карбураторна, друг принцип не ми е известен. Твоята каква е, къде ти я сложиха? Целия багажник ли заемат?
И какво ще стане ако някой реши, че метановите станции пречат на бизнеса с бензина и пропанбутана и повече такива станции не открият? Аз например не знам в София къде има такава станция, но предполагам, че не може да няма.



Тема Re: Съветвам те да....нови [re: amateur]  
Авторazz (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 13:53



Ще постна снимки да се види нагледно за какво точно става въпрос.Аз съм с 2x20л.+1х40л=80л. бутилки и изминавам с тях 273км при нормално каране и 230км. с четери човека и багаж при по-засилено (не икономично) каране (газ до дупка). Цената на метана се определя за килограм ,а не за литър. 1кг.=0,81лв.=доста (незнам точно колко)литра.



Тема Re: Съветвам те да....нови [re: azz]  
Автор amateur ()
Публикувано09.08.04 14:44



Благодаря за информацията.
Това значи, че ако искам да стигна от София до Бургас да речем, и имам толкова бутилки колкото теб, задължително трябва да презаредя някъде по средата на пътя, което значи, че трябва да съм сигурен, че ще намеря станция за зареждане на метан. Багажника ми е голям, но 80л. бутилки значи практически да се лиша от багажник, а големия багажник е част от предимството да имаш сравнително голяма кола.
От друга страна излиза наистина евтино.
Може би ще си сложа такава уредба когато се разпространят из България повече станции за метан.
Мисля, че в общи линии ми се изясни картинката. Още веднъж благодаря за информацията.



Тема Re: Съветвам те да....нови [re: amateur]  
Автор TheAnimal (приятел)
Публикувано09.08.04 18:00



Лошото на метана е че няма метан станции все още и че трябва яко бутилки да слагаш. Освен това мислите ли че ако метана много се популяризира и направят много метанови уредби и газостанции цената ще остане същата ниска ??? Едва ли .... дано да не съм прав ...



Тема Re: Съветвам те да....нови [re: TheAnimal]  
Авторazz (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 08:33



да верно е ,че са малко станциите (София,Пловдив,Русе,Варна,скоро и други) но аз затова и казах в началото на човека да не избързва , а да изчака поне до нова година и да следи как се развиват събитията.Няма смисал да инвестира толкова пари в газов инжексион като навлиза едно ново гориво което е по-евтино от пропоанбутана.



Тема Re: Съветвам те да....нови [re: azz]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано10.08.04 18:48



Евтино засега - като тръгне и цената ще скочи и акциз ще му сложат.... Не се притеснявайте...



Тема Винаги ще е най-евтиното горивонови [re: Bad_Dog]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 20:01



Или поне много по-евтино от сегашните



Тема Re: Съветвам те да....нови [re: azz]  
АвторOпa (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 11:38



Не е съвсем коректно да се сравнява метанова уредба с газов инжекцион само по цената, газовия инжекцион има принципни предимства от технологично естество.

Всеки трябва да прецени плюсовете и минусите на метана:
Единствен плюс на метана засега е цената;
Минуси:
- висока цена на уредбата;
- малко станции в комбинация с малък пробег с едно зареждане;
- малко сервизи, малко хора с опит в ремонта на такива уредби, малко магазини за резервни части;
- масивни бутилки.

Мисля че всеки преглеждайки горните +/- може сам да се сети за какви коли и за какви цели е по-подходящ метана, за какви - пропана и за какви - трябва да изчака година две.



Тема Re: Съветвам те да....нови [re: Oпa]  
Авторyovo (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 18:10



Gazov ingekcion ima ina metan t.s. metanov gazov ingekcion........



Тема Re: Съветвам те да....нови [re: yovo]  
Автор3aek (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 22:30



Абе пичове, като сте се разприказвали за метан, да бяхте прочели ли попитали туй - онуй. Моята кола е на метан от половин година. Досега съм върнал инвестицията от 1500 лв, и съм около 500 на плюс. Е, вярно е че колата ми не спира. Ама това дето казвате че бутилките заемат багажника не е вярно. Аз наслагах моите бутилки под купето. Така не ми заемат място.
За ремонта - вярно е че сервизите са малко, но от друга страна метановат ауредба почти не се различава от пропановата. Дори мисля че обикновен изпарител би могъл да се използва за метан, самопреди него трябва да се постави редуктор. При руския GIG е точно така - пропановия и метановия са еднакви, само че при метановия има още един редуктор



Тема Re: Съветвам те да....нови [re: yovo]  
Авторзaek (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 22:42



Та затова мисля че скоро повечето газаджии ще почнат да се занимават с метанови уредби. За метанстанциите - вярно, че са малко. Но това е доста възвръщаем бизнес - една метанстанция излиза около 250000 лв, и се възвръща за година - две. Клиенти не липсват - денонщно има опашки. Така че ще се намерят мангизлии, които да инвестират. За акцизите и цената - метанът е екологичен, а с акциз се облагат стоки, които не са екологични. Акциз няма да има. И цената няма да скочи, като газта тези дни, защото метанът се използва основно в промишлеността, а не като автомобилно гориво. Кремиковци гълта много повече газ, отколкото всички автомобили ако минат на метан. Така че не се притеснявайте, и слагайте метанови уредби, за да не зависите от



Тема Re: Съветвам те да....нови [re: зaek]  
Автор ACTPA ()
Публикувано12.08.04 00:11



Зайо, зайо.... Май си заслепен от икономията, която ме съмнява и да е такава. За тия 6 месеца трябва да си минал около 30Ккм без капка безнин. Не е възможно според мен. Отделно смятал ли си колко пари даваш само да ходиш да зареждаш? А колко време губиш?

Какво ше кажеш за тази статия?

Въвеждането на акциз върху природния газ ще убие в зародиш едва зараждаща се у нас индустрия - продажбата на втечнен природен газ за автомобили. Това опасение изразиха вчера експерти по повод намерението на финансовото министерство да въведе диференциран акциз върху синьото гориво.
Според проекта, ако газът е за битови нужди, върху него няма да се начислява този косвен налог. В другите случаи обаче акцизът ще е 14 лв. за гигаджаул.
"Това е твърде висок акциз, прилича на някаква грешка", коментира вчера търговец на втечнен газ, пожелал да остане анонимен. Станциите за метан, както е другото име на втечнения газ, в страната вече наброяват към двайсетина. Повечето предлагат и монтиране на специални бутилки в автомобилите, които са много по-тежки от бутилките за пропан-бутан, тъй като са от високоякостен метал. Метанът засега се очертава като най-евтиното гориво за автомобили, по-евтино и от пропан-бутана, върху който акцизът от тази година е 340 лв. за 1000 кг.
Мярката би трябвало да влезе в сила от началото на 2006 според проекта на финансовото министерство и е продиктувана от прилагането на европейски директиви.
"Намерението акцизната ставка за пропан-бутана да се раздели в зависимост от потреблението трябва да се приветства", заяви Христо Казанджиев, член на съвета на директорите на "Булгаргаз". Според него въвеждането на възможно най-минималния акциз върху пропан-бутана от 80 лв. за 1000 кг, ако е за битови нужди, ще се отрази добре на домакинствата, живеещи в отдалечени и труднодостъпни райони. Там единствената алтернатива на природния газ при високите цени на електроенергията е именно пропан-бутанът, тъй като газоразпределителните мрежи не могат да достигнат навсякъде.
От техническа гледна точка няма никаква пречка метанът и пропан-бутанът да се маркират, за да се пресекат евентуално измами, свързани с отделното им облагане, каза Казанджиев.
"Съюзът за стопанска инициатива и браншовата му Асоциация на газоразпространителите приветстват намерението на вносителя на проекта за нов закон за акцизите. Ние настояваме за диверсификация на акцизите за горивата още от декември 2003 г., когато стачкувахме за въвеждането на тази мярка", заяви вчера зам.-председателят на съюза Теодор Дечев.
Прилагането на тази разпространена по света практика е огромен напредък и голяма победа за нас, коментира Дечев. Той обаче уточни, че цифрените изражения на новите акцизи все още се обсъждат на експертно ниво.



Тема Re: Съветвам те да....нови [re: ACTPA]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 11:10



Така е заек, в твоя случай метана може и да е изгоден, но това не значи че за всеки е така.
А акциз ЩЕ ИМА. И то ще е точно на същия принцип който е описал астра в статията. Така е и на запад - газта за битови цели е с по-ниски такси и съответно по-евтина, а тази за коли е по-скъпа. Акцизите нямат нищо общо с екологията, макар понякога да се ползват и с такава цел. А акциза ще промени сметките и ще забави изплащането на уредбата.
Просто не може да се каже "всички слагайте метан", както не може да се каже и "всички слагайте пропан".
Всеки трябва да си прецени за себе си плюсовете и минусите, в зависимост от колата която кара, от начина по който я кара, километрите които навърта, целите за които я ползва и т.н.



Тема А налягането!!!нови [re: KOKO]  
Автор Дoшyн Бaдaeв (нощна среща)
Публикувано12.08.04 23:55



Да попитам, налягането на метана не е ли много по високо от колкото на пропан-бутана в бутилката. Не е ли много опасно?

Некой хора казват че идвам от........Сибир.


Тема Re: А налягането!!!нови [re: Дoшyн Бaдaeв]  
Авторchavco (Нерегистриран)
Публикувано04.09.07 08:54



mnogo qsno 4e e mnogo po golqmo.do kolkoto znam e pone 20 pati po golqmo.ina4e ne sum 4uval da e gramnala metanova.ama mi e dale4e metan stanciqta.a i mnogo obvarzva6to e.vse trqbva da presmqta6 za kolko kilometra 6te ima6.to e kato breme.za taksi e dobre 6toto se izbivat malko pari s navartqni 200 kilometra na den.no ako pravi6 70km na den,za kakvo ti e.trqbva na 3 dni da hodi6 do metanstanciqta.da otvarq6 predniq i zadniq kapak i da 4aka6 7,8 min.dokato trae procedurata po izmervane na nalqganeto i palneneto.az si slojih gazov injekcio.gazostancii ima na vsqka kra4ka.slojih 40 litrova.mnogo sum dovolen.gori mi na gaz tolkova kolkoto i na benzin.poneje e gazov injekcion.direktno vpruskvane na gazta v cilindritee.izleze mi 2000lv.a metanovata e pone 3000 s butilkata koqto e kum 1000 lv.s ogromna 100kg butilka se kara okolo 200 km.a s moita 300km.palna metanova e samo 5,6 kg po tejka ot prazna.za6toto metana e lek gaz.ne se podlagvai za malka metanova butilka.6te si hodi6 vseki den do metstanciqta i 6te ti pisne.a kato ti pisne,ikonomiqta 6te ti izleze prez nosa.a kato zabravi6 da sipe6 ili prosto ti svar6i metana,6te prevkliu4i6 na benzin,i v kraina smetka 6te ti se varje nqkade posredata kadeto e gazta

a i za gornicata ot 1000lv 6te si kupi6 1000litra gaz i 6te kara6 o6te 1 god.uspeh.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.