Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 14.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как се регулира..??..  
АвторAUDlST (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 13:51



Как се регулира изпарител за инжекцион.??
Има няколко винта.. но кое за какво е??
1. Тройник. Въпроса е че и двата маркуча от тройника отиват в плочката и изобщо не виждам смисъл да има два винта за регулирането. Може ли да се замени с 1 винт преди тройника и тройник без винтове на него??
До колкото съм запознат от тройника се регулира максималната мощност и високите обороти.. но дали е така?
2. Пластмасов винт на изпарителя.. не знам за какво е защото предишния ми изпарител беше вакуумен.
3. Метален винт като за отвертка, мисля че е за тихите обороти, но при инжекцион тихите обороти са нещо относително спрямо горивото.

Разгледах няколко теми посветени на това, но са се размили много и не мога да разбера цялостно принципа.

Молбата ми е следната. Който има такова нещо и знае как се регулира, нека напише малко по обстойно какво точно е необходимо и как да го направим.



Тема Re: Как се регулира..??..нови [re: AUDlST]  
Авторimitev (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 14:27



Какъв ти е изпарителя ? Щом има пластмасов винт - сигурно е Ловато.

1. Тройника може да се замени с двойник, ако маркучите отиват на едно и също място, както е обикновено.

2. Разликата между вакуумните и електрическите изпарители е в така наречената разтоварваща степен (свързана с вакуума в колектора). Нейната роля при електрическите се изпълнява от ел. магнит (затова се наричат електрически). Тя служи за спиране и пускане на газта, не определя колко, а дали да има или да няма!

При ловато пластмасовия винт регулира газта във високите, средните и ниските обороти. За да може да се прави по-фина настройка е добавен и металния винт. Той пуска постоянно (в зависимост от това колко е развит) количество газ към смесителя.

3. И при инжекцион има гориво на празен ход, защото ЕКУ (компютъра) може да увеличава само въздуха и много малко горивото при работа на газ. Решението е да се регулира газта на ПХ.

При ловато горе долу така се прави настройка:

Тройника се регулира с еднакво развиване на винтовете - завиваш до край и развиваш на 2 оборота. Тръгваш извънградско - ако колата вдига над 160-170 и иска още - завиваш докато я докараш на 160 (мисля е достатъчно), ако не вдига - развиваш докато вдигне... Туряш една лепенка да не се пипа повече.

Завиваш металния винт до край. Докарваш празен ход с пластмасовия винт и тръгваш да караш - ако колата бучи като подадеш рязко газ и не ще да върви (малко и е газта) - развиваш пластмасовия винт на 1/2 оборот. Другия вариант е да забива муцуна и да не ще да върви (много и е газта) - завиваш пластмасовия винт на 1/2 оборот.

След като докараш вървенето - ако нямаш празен ход - развиваш металния винт докато почнеш да имаш. ю

Това е.



Тема Re: Как се регулира..??..нови [re: imitev]  
Авторзaek (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 10:16



Абе не знам. За мен това са селски работи. Хората са го измислили - слага се ламбда контролер, и той върши всичките тези настройки, при това го прави 5 - 10 пъти в секунда. Aз на моя ламбда контролер съм сложил два диода на таблото за да го гледам какви ги върши. По тях се познава дали сместа е бедна или богата. Трябва да ви кажа, че качеството на сместа зависи дори и от това дали вали дъжд или е слънчево. Около половин час след като съм зареждал също е по-богата, и се вижда как контролера я компенсира. Та да ви кажа - вместо да се дават пари за газ анализи, по-добре 170 лв за един контролер



Тема Re: Как се регулира..??..нови [re: зaek]  
АвторAstraGT (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 11:20



I kyde ima lambda control za 170 lv ?!!?!!?
Shtoto ako ima takyv chitav i na tazi cena az bih vzel.



Тема Re: Как се регулира..??..нови [re: AstraGT]  
Авторзaek. (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 12:23



Намерих го в едно магазинче в Дианабад - ул.Тинтява. Само че това е само контролер, който взима информация от ламбда сондата и регулира сместа да има няколко% остатъчен кислород. Независимо от оборотите. По-скъпите ламда контролери имат в себе си вграден емулатор, освен това могат да се настроят на празен ход да обогатяват сместа , за да работи по - устойчиво двигателя, особено ако си с климатик, и при ускоряване също, за да е по-динамична колата. Но такъв намерих за 260 лв - скъпо ми дойде.



Тема Re: Как се регулира..??..нови [re: зaek]  
Автор shpeki (изпреварващ)
Публикувано24.06.04 00:01



170 лв за контролер викаш.Безмислено ми се вижда при положение,че една центровка е 12 лв.Поне толкова дадох миналата година.Оттогава само карам.
Колко пъти и за колко време ще ходя за да стигна тия пари?



Тема Re: Как се регулира..??..нови [re: зaek.]  
АвторMimo-2OOE (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 09:38



sam li si go slaga ili hodi v nqkoi serviz?
az imam 124-200e s "Landi Renzo"-gaova i mislq da si sloza ne6to takova su6to, no neznam dali 6te ima golqm efekt.Za6toto pri uskorqvane 6te puska mnogo pove4e gaz otkolkoto dvoinika !?
Neznam dali nqma da se poka4i razhoda na gradsko?



Тема Re: Как се регулира..??.. [re: shpeki]  
Авторзaek (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 15:11



То не е сложно за поставяне. Там има схема, само че после трябва да се регулира. Ефект върху разхода няма,или ако има е не-поече от 5 %. Само че колата е по-динамична, съшо като на бензин, и вече не киха. Не знам един дебитомер коко струва - може да е по-скъп от контролера. А понякога като гръмне и дебитомера заминава.



Тема Re: Как се регулира..??.. [re: зaek]  
АвторMimo-2OOE (Нерегистриран)
Публикувано25.06.04 09:05



Abe men za gurmezi ne me e strah za6toto imam edin P-obrazeb marku4 mai 4e e svurzan s debitomera i smukatelnite i pri nai malkoto zelanie za bum:) pada i izpuska nalqganeto.Samo deto posle trqbva da go sloza 6toto kolata ne moze da zapali hi4.
Samo ako namalqva razhoda togava bih si slozil Lmmbda korektor, za6toto sega vurvi mnogo dobre bez da prekusva i t.n.t.!



Тема Re: Как се регулира..??..нови [re: Mimo-2OOE]  
Авторзaek (Нерегистриран)
Публикувано25.06.04 10:22



това с маркуча и аз го усетих. Преди да сложа контролера се случваше да кихне, и изскачаше маркуча към стъпковия мотор. Слизам, мушкам го обратно, и продължавам. Това се случи 2 пъти. Ама третият път се случи на жена ми, и се наложи да паля другата кола, и да пътувам 60 км, за да поставя маркуча на мястото му :))) Хем загубих клиент, хем отнесох обвинението, че "твойте коли си ги правиш така, че само ти да си ги караш" :)))Тогава реших, че ламбда контролера ще си възвърне инвестицията бързо :)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.