Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:19 01.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За който е с ЛОВАТОнови  
Автор @ngel (Astra-gas)
Публикувано11.06.04 20:40



Има ли някой с бутилка(пура) 40 литра и с Ловато.
Мойта нещо се прецака и взе да ми събира по 24литра.
Отидох при газаджията. Каза ми че трябва да събира 28 - 29литра мах. Ако съм искал можел да ми я направи да се пълни догоре, без опасност да гръмна, имало си клапан. За което се чудя.
Напсува италиянците. Отвори ми я, взе ми системката, отиде в сервиза(каза че там е врътнал нещо). Наклони ми и бутилката. И ме изпрати да заредя. На Газстанцията 28.4 литра догоре. Та това нормално ли е за лятото? За зимата мога да се съглася.

Лек и безавариен път на всички.


Тема Re: За който е с ЛОВАТОнови [re: @ngel]  
Автор Tihon (Undead Hexer)
Публикувано12.06.04 10:46



Не знам дали не нося бомба в багажника, но моята събира /по касови бележки / между 25 / нормално/ и до 35 л /рядко, но с случва/ като е 35 литрова. А че действително влизат над 30 литра е вярно, защото и пробегът се увеличава. Забелязах, че има и значение околната температура - на студен време или през ноща е по- вероятно да се увеличи литража. Във всеки случай, гледал съм манометърът когато касовата белжка е 35 л- пак не е опирал до "стената".

I'll still be freak when I have short hair, ugly wife and work from 9 to 5!


Тема Re: За който е с ЛОВАТОнови [re: @ngel]  
Автор R32 ()
Публикувано12.06.04 15:07



Zdravei
Tova ne6to koeto ti go e vrutnal opredelq momenta na zatvarqne na klapan4eto. Pri men subira6e 27L i pove4e ne6te6e ta az si go vrutnah sam 2puti purviq go napravih na 36L da izkliu4va, sled koeto se naloji da otvorq otnovo butilkata i go regulirah da se pulni dogore 39.5L. Napravih go za6toto ne sum v BG i mi pisna da zarejdam po 27L kato do gazstanciqta sa 50 km v dvete posoki, kude ti e dalaverata ina4e. Razbira se ne q pulnq dogore kato nqma da se vozq na dulug put.

Oba4e se zamislqm dali da ne go vurna malko nadolu, za6toto neznam dali butilkata ima predpazen klapan.

Ako nqkoi znae molq da spodeli.
Bladodarq

Ni6to neznam

Редактирано от R32 на 12.06.04 15:11.



Тема 80%....нови [re: R32]  
Автор Red Jetta (>100 кг,<2м)
Публикувано12.06.04 22:52



нормата е 80%
значи и да не работят клапаните за безопасност пълнете до 80% от общия обем и няма да има проблеми.



Тема Re: 80%....нови [re: Red Jetta]  
Автор @ngel (Astra-gas)
Публикувано13.06.04 00:40



За 80% ок. Пише си го и в паспорта на бутилката.
Сега ми е нова и всичко трябва да е наред, а ако не е, то трябва да си ползвам гаранцията за да се отремонтира и евентуално смени докато е безплатно. Така мисля аз.
Също така ме дразни и друго. Стрелката която отчита литртите в бутилката не е спокойна(не соти на едно място). И това не е нормално. Ще покарам още един месец и после ако не е наред ще ги карам да ми сменят сондата. Въпроса е с каква марка?

Лек и безавариен път на всички.


Тема Re: 80%.... [re: @ngel]  
Автор PRR (stranen)
Публикувано14.06.04 09:40



Az sam s butilka 40L na miastoto na rezerwnata guma. Sabira 30L. Normalno bi triabwalo da sabira 32L. Reglava e da se poizmesti i naglasi poplawaka ama towa e swarzano s otwarianeto na butilkata koeto ne me kefi .
Shto se otnasia do mardaneto na strelkata - niama nachin da go izbegnesh. Gazta e w techno sastoianie i kato karash se marda. Drug e waprosa che na tabloto si sas termo datchik i zatowa ne wivdash towa mardane na benzin. Ne se zanimawaj s gluposti. Samo si oprawi palneneto da e kam 30-32 litra i pej
Upseh.



Тема Re: 80%....нови [re: PRR]  
Автор Tihon (Undead Hexer)
Публикувано14.06.04 11:11



Da, taka e - манометърът мърда докато работи двигателя и малко / около минута/ след това. Не му обръщай внимание - просто преди да запалиш колата хвърли един поглед на количеството газ и карай.
Хайде, късмет и леко.

I'll still be freak when I have short hair, ugly wife and work from 9 to 5!


Тема Re: 80%....нови [re: Tihon]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано14.06.04 12:23



Не е манометър!

Нивомера е с поплавък - затова се клати...




Тема Re: 80%....нови [re: @ngel]  
Авторaduum (Нерегистриран)
Публикувано15.06.04 10:45



Pi4 vij dali tonkolonite ne sa prekaleno blizo do nivomera-magnitite deistvat na strelkata i tia "igrae"Ekranirai gi



Тема Re: За който е с ЛОВАТОнови [re: @ngel]  
Автор Pantarey ()
Публикувано16.06.04 15:59



...От както сам я сложил 40 литровата бутилка събира 31-32 л. в зависимост от газостанцията...това е нормалното 80%... това дето ти зарежда по-малко наистина е от клапана който е закачен на поплавъка...лошо настроен поплавък - по-рано затваря клапанчето...

ВСИЧКО ТЕЧЕ, ВСИЧКО СЕ ПРОМЕНЯ



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.