Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:16 24.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Каква газ.уредба да сложа на Citroen Xantia 18i16Vнови  
Автор shisho (Xantia 1.8i '97)
Публикувано21.05.04 19:28



Моля посъветвайте ме каква газова уредба да сложа на Citroen Xantia 1.8i 16V произведена 1997.

Обяснете какви са предимствата и недостатъците на различните типове/модели.

Доколкото успях да се информирам колекторите са ми пластмасови и поради тази причина трябвало да сложа газов инжекцион за 1800лв. Това ми звучи неразумно, и направо недопустимо като си погледна портфейла


Помогнете на бедния човечец...



Тема Re: Каква газ.уредба да сложа на Citroen Xantia 18i16Vнови [re: shisho]  
Авторmimo (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 20:41



Uvi priqtelio.....zadaljitelno trqbva da si s gazov injekcion.S tova kompromis ne biva.Az bqh s obiknovenna , no se naloji da kopyvam kolektor i s tova zaplatih 2pyti cenata na nerazymnata si glava.Sega sam s OMEGAZ na Landi Renzo i napravo se rodih. lrenzo.hit.bg !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Каква газ.уредба да сложа на Citroen Xantia 18i16Vнови [re: shisho]  
Авторзaek (Нерегистриран)
Публикувано23.05.04 09:33



Моята кола е със същия двигател, и също като теб съм с пластмасов колектор, и сложих обикновена газова уредба, само че на метан. Ако питаш мен, сложи си метанова уредба. Скъпа е, но за сметка на това пътят ти става безплатен. Аз пълня бутилките за 12 лв и стигам до Варна.
Ако уредбата се изпълни както трябва, няма опасност за колектора. Според мен всички гръмнали колектори са плод на газаджииски грешки. На газаджиите просто не им е ясен принципа на този взрив. Ако знаеш какви глупости съм чувал от тях - че колекторът гърми заради повреден кабел, или свещ. А ако някой ти каже че газовия инжекцион не създава проблеми - лъже.
Така че ако питаш мен, слагай смело обикновена уредба, но задължително монтирай ламбда контрол, тайминг процесор, емулаторите, и махни катализатора. Тогава причините за гърмежа няма да ги има, и няма да гърми.



Тема Re: Каква газ.уредба да сложа на Citroen Xantia 18нови [re: зaek]  
Автор shisho (Xantia 1.8i '97)
Публикувано23.05.04 20:12



Къде си слагал метановата уредба? Колко ти излезе всичко?
Благодаря за съветите!



Тема Re: Каква газ.уредба да сложа на Citroen Xantia 18нови [re: shisho]  
Авторзaek (Нерегистриран)
Публикувано24.05.04 17:11



В дружба ми я слагаха: http://www.ekotransport.hit.bg/
Да ти кажа честно, момчетата са акуратни, но все още нямат опит. Освен това ми се наложи след това да им доработвам работата - да си добавя електрониката, която икономисаха с оправданието, е "това не ми трябва". Всичко ми излезе бая скъпо - около 1800 лв. Става въпрос за напълно комплектована уредба - при нея риск за гърмежи няма, и разходът е много малък - нали ти казвам с 12 лв стигам до Варна. За сравнение - с напълно комплектована уредба за пропан, която илиза около 900 лв. до Варна се стига с 30 лв.



Тема Re: Каква газ.уредба да сложа на Citroen Xantia 18нови [re: зaek]  
Автор @ngel (Astra-gas)
Публикувано24.05.04 21:30



Колега 30 лв са 41 литра газ. София - Варна са 450 км. Т.е. колата гори 9/100. Не е ли малко множко за извън градско а?

Лек и безавариен път на всички.


Тема като не разбираш:нови [re: @ngel]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано25.05.04 11:11



160-180 магистралите, 4000+ об/мин
140 първокласния път...

+ 1л за климатик (нещо, което в Астрата ти маи го няма) + 1500кг купе???

9 на газ е добро постижение... на бензин ще е 8л, в най-добрия случай...

лека и полека!


Тема Re: Каква газ.уредба да сложа на Citroen Xantia 18i16Vнови [re: mimo]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано25.05.04 13:02



Колега, сподели колко ти излезе OMEGAZ-a, че ми хареса принципа му на работа...



Тема Re: Каква газ.уредба да сложа на Citroen Xantia 18 [re: зaek]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано25.05.04 15:26



Съдейки по това, че стигаш до Варна (от София?) предполагам, че си с 3 бутилки. Колко е обемно и колко тежи всичко това?



Тема Re: Каква газ.уредба да сложа на Citroen Xantia 18 [re: Mugaga]  
Автор3aek (Нерегистриран)
Публикувано25.05.04 17:42



Не съм с 3 а с 4 бутилки. Нарочно взех малки бутилки - тънки и дълги, за да ги наредя под купето. Сега в багажника нямам бутилки - сещаш се какво е предимството, да не говорим, че центъра на тежестта стана по- ниско, и сега колата е по-стабилна в завой. Общото им тегло е 100 кг.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.