Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:43 26.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Посъветвайте ме моля...нови  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано14.05.04 12:36



Колата е Ауди 80 '88 1,8 90 к.с. KE - Jetronic.
Изпарител BRC ATE 90 на 18 месеца и 20 Ккм.
Досега при оптимални настройки - 12/100 градско лятото, 12,7/8 зимата, 10/100 при 140 км/ч, 11+ /100 при 140 км/ч+.

Започна да ми мирише на газ обаче (от изпарителя), ходих по майстори, никой не можа да се справи с миризмата, но за сметка на това се започнаха едни реглажи, при които ми счупиха и заклиниха в изпарителя парче от вината за регулиране на ПХ (миризмата остана).

Сега положението е закрепено само с вината за регулиране на чувстителноста, колата при определена температура (м/у 60-70 градуса) няма стабилен ПХ, разхода градско е 13,5 - 13,8 /100 при кротко каране.

Питането ми е следното:
Дали да се опитам да ремонтирам BRC-то или да го сменя с нов изпарител?

Притесненията ми за ремонта са следните:
1. Препатили колеги ми обясниха, че има голяма вероятност след сглобаването с новите мембрани (мисля да сменя всички консумативи вътре) изпарителя да не работи коректно.
2. Не е ясно дали ще излезе заклиненото парче и дали няма да наранят леглото като го вадят, което в последствие може да доведе до проблеми.

Смяна на мембрани с реглаж - 45лв. За избиване на парчето - по договаряне.

Въпроса ми е:
Дали не е по-удачно да си купя нов изпарител?

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"

Редактирано от TheSaint на 14.05.04 12:39.



Тема Re: Посъветвайте ме моля...нови [re: TheSaint]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано14.05.04 14:25



Изборът е твой - ремонтираният, с италиански комплект мембрани, изпарител става като нов...




Тема Re: Посъветвайте ме моля...нови [re: imitev]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано14.05.04 14:57



Изпарител е всъщност АТ90Е :)
imitev, имаш ли впечатления от него?

Аз като цяло съм доволен от него, но навсякъде като видят и чуят BRC майсторите започват да ме гледат съчувствено...
Та се чудя дали да не експериментирам с друг...

От 5-та страна, този е работил доста коректно (да чукна на дърво, никога не ми е "гърмяла" колата), само дето се размириса преди няколко месеца...

Ако го отремонтирам и продължи да мирише, ще се побъркам.

http://autogas.hit.bg/Reductor%20AT90E.pdf -> много полезен сайт благодаря ви!
Може би ще е удачно да ковнете статично мнение с полезни линкове (започвайки с този).

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: Посъветвайте ме моля...нови [re: TheSaint]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано14.05.04 16:45



Светеца,

имам едно БРЦ на склад, май е точно същия модел... мога да ти го дам за части, ако мислиш, че може да се използва.. аз на моя барутарник метнах вакуумен, за "по-добро" и тоя ми *артиса...

чукни една бележка, да ти дам тел. ако те интересува!

лека и полека!


Тема Re: Посъветвайте ме моля...нови [re: Bibass]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано14.05.04 19:24



Супер! Мен ми трябва врътката за празния ход само.
A ти защо си разкарал това BRC? Защото е по-добре да си на вакумен или си имал грижи?

Пуснах ти бележка.

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"

Редактирано от TheSaint на 14.05.04 19:25.



Тема Re: Посъветвайте ме моля...нови [re: TheSaint]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано17.05.04 09:02



"но навсякъде като видят и чуят BRC майсторите започват да ме гледат съчувствено..."

И тези във фирмения сервиз ли? Аз лично бих отишъл при тях да го отворят, пък нека те да ти кажат, ще го бъде или не. Едва ли ще ти вземат кой знае колко пари за едното разглабяне, особено ако после и успеят да те убедят да си вземеш нов. Ти поне от доста време си в клуба, все трябва да усетиш, дали те пързалят или ти говорят сериозно.



Тема Re: Посъветвайте ме моля...нови [re: TheSaint]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано17.05.04 11:17



взех колата с вакуумно БЕДИни (Бендини, или там както се пише/чете)...

след няма и 30 000 се предадоха мембраните.. мой познат ми услужи с неговото БРЦ, което демонтирал, когато продавал Москвето, щото купувача не щял да дава повече пари и моят човек свалил АГУ-то... за "съжаление" познанията ми относно АГУ се обогатиха точно покрай момента с монтажа на БРЦ-то... оказа се че трябва да сменя ключ (превключвател) "майсторите" ми изредиха и сума други неща на стойност 70лв общо, без никаква гаранция за резултат...

аз като "прагматик" прежалих бутилката гроздова, която бях черпил по повод "Новия изпарител" и си купих нов Волтрон, на стойност 70лв (ремонта на стария, без гаранция...) и гаранция 6м ...

и аз съм ти оставил бележка...

лека и полека!


Тема Re: Посъветвайте ме моля...нови [re: VladoR]  
АвторEvgeni (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 22:13



Izparitelq si e super!!!Az karam sas sa6tiq ot dve godini i polovina.Kolata e ford eskort,na dalgo 7.5 ,gradsko 10-10.5 ,zimata oba4e si mi otiva 11-13 v zavisimost dali ima snqg .Dalgoto e 130-140 km/v 4as,obiknovenno kogato tragvam na more,a predi mesec hodih na planina i dade 7/100 ,no karah po-bavni4ko s okolo 100km sredno.Nastroikite si gi pravq az,za6toto "maistorite "koito mi q slagaha predi dve godini / a dotogava sam karal samo na benzin / mi q "nastroiha" na 14 gradsko i mi govoreha,4e bila 4isto nova i zatova bilo taka.Na dalgo togava mi dade 10 ,a i kolata ne varve6e,vse edno si karah na ra4na.Ta na tozi izparitel ima dva 6estograma i edin / za race / za prazniq hod.Golemiq 6estogram ne se pipa,a malkiq samo kogato kolata ti zaglahva,ili gasne sled podavane na gaz,no rqzko.Prazniq hod ti kazah,a srednite oboroti / v tova 4islo i har4eneto na gaz / se opredelq ot dvoinika ili troinika,v zavisimost dali si s dva marku4a ili s edin kam plo4kata.Ima zna4enie reda v koito se regulirat tezi vintove,no az si dokarvam na sluh vsi4ko.Dano da sam ti bil polezen,no izparitelq e super,za6toto e i s metalna pregrada mejdu gazta i antifriza,a sa6to i ot malkoto vliqnie / nikakvo bih kazal / ot van6nata sreda.Uspeh!!!



Тема Re: Посъветвайте ме моля...нови [re: Bibass]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано19.05.04 01:42



Купих си игла - 6 лв. в магазин за всякакви газови щуротии. Не е оригинална, но се надявам да сработи :)
Благодаря ти още веднъж, че се отзова!

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: Посъветвайте ме моля...нови [re: Evgeni]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано19.05.04 01:53



То се видя, че ще се пробвам да го ремонтирам, дано се получи и дано изчезне и миризмата...

Реглажа е така както го описваш, при мен обаче явно е малко по-капризно - когато се нагласи да е чувствителен както на мен ми харесва (да няма глъхнене при подаване на газ) - сместа на ниски обороти е малко по-богата от нормалното, за да се получи приемлив разход я ограничват във средните. Както и да е, последния път настройките бяха перфектни, но покрай миризмата го разбъзикаха, после счупиха и иглата...

Иначе:
На дълго с около 100 км/ч ми се е случвало да карам само 1 път - до Белоградчик през "Петрохан", а на връщане по магистралата (с 100-130
км/ч) - 6,9/100 бензин (тогава нямах газ ).

Благодаря ти!

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"

Редактирано от TheSaint на 19.05.04 02:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.