Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:53 03.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Имам следните ядовенови  
Автор @ngel (Astra-gas)
Публикувано12.05.04 14:39



Сложих АГУ - Ловато на Опел Астра 1.6ми преди около 1000км. Обаче както е нормално като карам на газ и аз да имам ядове.
Маркуча за вакуума за към въздушния филтър ми беше свален от газаджията(който сподели че е забравил да го сложи след като е сложил плочката). Обаче даде разход 6,4/100. След като ми го бутна колицата ми даде 12/100. Много съм озадачен. Разхода не вярвам да зависи толкова от това маркуче. Това е смесен разход, при който на бензин дава около 6. Т.е. далавера никаква.
Друго - като натисна яко спирачката като съм на свободна колата гасне. Като натискам постепенно няма проблеми. Не мисля че са ниски оборотите на ПХ. Нямам оборотомер, но спокойно мога да кажа че са колкото и на бензин.
И какво трябва да не е наред, че при празна бутилка-пура от 40 литра да ми сипят 39л? Май ми е спестен поплавъка а?
Време ми е май и за втора диагностика тъй като менбраните са омекнали. 1000км трябва да са им достатъчни.

Лек и безавариен път на всички.


Тема Не бързай...нови [re: @ngel]  
АвторCтepилo-пaтилo (Нерегистриран)
Публикувано12.05.04 16:03



@ngel-e,

Не бързай още с изводите. Щом си минал едва 1000 км с нова газова уредба това едва ли е достатъчно да имаш сигурни наблюдения. Иди на втора диагностика, поогледай всичко внимателно, покарай още малко и чак тогава ще имаш ясни и сигурни впечатления.
Това със спирачката може да е причинено или от инерцията, която изпитва голямата мембрана при рязко спиране или от внезапното отваряне на сервото (моментно отслабване на вакуума в смукателния колектор), а може и от нещо друго. Най-добре е майстор да види.
Един съвет: не пълни бутилката догоре ако се налага да стои дълго време пълна. Т.е. сипвай догоре само преди дълъг път; просто е по-добре бутилката да стои по-празна.



Тема Re: Не бързай... [re: Cтepилo-пaтилo]  
Автор @ngel (Astra-gas)
Публикувано14.05.04 01:24



Нямам изводи, а ядове или питания. Споделям впечатления, което не може да се каже и за останалите от клуба.
Толкова ли няма някой с бутилка-пура 40литра и да каже : На мен ми събира 35 литра или пък 33литра.
Нямал ли е никой проблем със спирачката. Ясно ми е че сервото си казва думата, но чак пък да ми гаси колата.
Айде за маркучето за вакуума може никой да няма впечатления, защото при мен е някаква луда случайност. Забравено е да го боднат. Регулирана е без него и като съм го закачил са се променили нещата, но чак пък толкова. Нали тоя тъп вакуум е да ми движи клапата от къде да засмуква въздух(топъл/студен).
Нищо де, ще се боря сам явно. Ще ида пак при газаджията след като изпразня бутилката.

Лек и безавариен път на всички.


Тема Re: Не бързай...нови [re: @ngel]  
Автор sabre (FordDriver)
Публикувано14.05.04 08:41



Моята бутилка е същата , събира от 33 до 37 литра в зависимост от газстанцията и атмосферните условия ( зима , лято). Наи-добре е да отидеш на диагностига, газ анализатор. . .. И аз имам агу от 7-8 месеца , минал съм около 3-4 хил. км. и нямам никакви проблеми , единствено ходих да ми вдигат малко оборотите на празен ход , разхода ми е 10,5 - 11,0 в момента , което е съвсем добро постижение , разлика в динамиката няма.

Ford Mondeo 96' 115PS 88KW DOHC 16V



Тема Re: Имам следните ядовенови [re: @ngel]  
АвторДoбpeв (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 09:59



Имам абсолютно същия проблем с спирачките и оборотите. Ставеа дума за Опел Астра 1.6 с LOVATO. Минал съм само 100 км. Казаха ми от сервиза, че първите 2000 км ще е така - глупаво нали. Свалиха ми и маркуча за топлия въздух от въздушни филтър и този за студения за да не гасне, но гасне!!!!



Тема за гасненетонови [re: Дoбpeв]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано04.06.04 10:50



Кога гасне? в движение или на място?

в движение:
1. виж откъде "смуче" въздух... ако влиза директно нищо чудно, че гасне, неодходимо е да се изведе по такъв начин въздуховода, че да смуче хем студен въздух, хем да не влиза директно... напр. зад фар...
2. ниски обороти на ПХ...
3. ако е само когато натистеш спирачка - маркуч на серво, напр.

на място:
1. връткаш малко 1/4 оборот кранчето за ПХ и си готов...

+за 100км колата не може да "свикне" с газта... най-малкото мембраните на изпарителя не могат да се пречупят за толкова малко време. казват мин. 1000км, като се има предвид поне 20 пъти колата да загреее и се охлади, демек 20 студени старта на двг.

няма страшно всичко ще си дойде на мястото... търпение му е майката!

лека и полека!


Тема Ангеле направил си грешка!нови [re: @ngel]  
АвторAcтpa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 21:08



Направил си голяма грешка!!!!!!!! Имам Астра 1.6 моно купех тази марка именно заради ниския разход на бензин дава ми 8 градско и 9 градско през зимата на къси разстояния.Извънградско 5-5.8 като не я юркам според мен ако не я караш много не е трябвало да слагаш АГУ имам двама познати с астри с АГУ.На еденея се прецака бензиновата помпа защото постоянно работеше а на другия се прецака защото почти рядко работеше иди разбери каква е причината резултата беше купуване на нови помпи който не са евтини.Което обезсмисля слагането на АГУ от коли който харчат малко бензин и не се карат много както бакшишите примерно!



Тема Re: Не бързай... [re: @ngel]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 22:28



Мойта е 40 литра - първия път събра към 35, а оттогава на всяко пълнене зареждам до горе точно 30 +/- 1 литър



Тема Re: Не бързай... [re: Гoшo]  
Автор AstraGT (член)
Публикувано04.06.04 22:35



Moiata e 40 litrova pura. I pri men pyrvia pyt beshe okolo 34-35 litra. Ot togava do sega 30-32



Тема Re: Ангеле направил си грешка!нови [re: Acтpa]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано07.06.04 10:30



Никаква грешка не е направил! Аз карам Кадет 1,4 моно 3та година на газ вече 100000 км и помпата ми още работи...

Номера е сутрин да караш на бензин докато стрелката тръгне да излиза от синята зона и чак след това да превключваш на газ - така се пази и дюзата и помпата...

Ключа ми врътва помпата за 1-2 секудни при подаване на контакт, независимо дали е в положение за газ или бензин...





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.