Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:36 08.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема vakumen na monoinj.нови  
Авторastra1.8nz (Нерегистриран)
Публикувано13.04.04 18:09



iskami se da sloja vakumniq na astrata shtoto toia elektris4eskiq nemiharesva na gas analizatorite kazvat 4e na niski oboroti nerabotel dobre i go otvarqha i go 4ovyrkaha i kazaha 4e ush go opravili isparitelq beshe 3 sedmici ama s nego gori 7.5-9 izvyngradsko a gradskoto 13.5-15l i as iskam gradskoto da ne minava 13l lqtoto imam poznati s vectra 2.0 gori 12.5 gas i alfa rome 136konq gori 12l gas a taia astra s 90 konq nqma da pada pod 13l arebe.

za tui iskam da si sloja vakumnoto lovato staroto da vidq kak shte e havata.

4uval sym "ne e dobre" ili "nemojesh ia ugasi" stava vypros za vakumen na inj. nemojelo da ia ugasq xexe mnogo veselo.... vyprosa mi e dane dup4a kolektorite a nqkak si drugo ia4e... promerno ot drugo mqsto da zeme vakum... as se setih za edin marku4 ot isparitelq v edna spirncovka dyrpam sprincovkata i isp. trygva vryshtam sprincovka4a i gasne... ??? mnogo levashko ama nali znae4e sq bylgarska rabota. daite syvet kak da go nagodq vakumniq na inj.... prosto shte pokaram nqkolko dena da vidq kak e razhoda...



Тема Re: vakumen na monoinj.нови [re: astra1.8nz]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано13.04.04 18:24



Нямаш проблем да монтираш вакуумен изпарител на моноинжекция, само трябва да вземеш вакуум отнякъде. Обратното не се препоръчва - електрически на карбуратор.

С какъв смесител си - вътрешния диаметър. Може от него да е разхода.

Ако искаш по-добър реглаж - трябва да смениш изпарителя с Ренцо Ланди или БРЦ - те имат по 2 винта за регулиране - отделно са високи и средни, отделно ПХ.

Аз с Ренцо Ланди имам разход 9 смесено (50:50) с 4 скорости при 110-120 км/ч




Тема Re: vakumen na monoinj.нови [re: imitev]  
Авторastra1.8nz (Нерегистриран)
Публикувано13.04.04 19:41



e sega s tvoito 1400kubikovoto sq na mene puskoviq mi e tolkova malko humor
ok utre go slagam ama me symnqva 4e vhoda za gasta beshe s po debela rezba ama to gazoviq mi klapan e ot tazi uredba na vakumniq shtom stava a pyk sega e na el. zna4i nqma da imam problem ina4e trebe da si igraq na strug da mu pravq prehodnik...

vypros???????????

moje na el. isp. da mu nqma nishto prosto da e za po moshten motor bqh 4uval nqkade 4e bili ot 70kw do 110kw za pove4e mosht se slagalo 2-ri isp. moje moia isp. da e za 85kw motor a glupacite sami go slojili na moia 66kw-viq kak da razbera za kolko kw motor ??? na nego pishe neshto tyrsih is google ama nqma nishto nqkoi ako znae kak se raskodirvat 4islata na isparitelq mai beshe 67R3 ili neshto ot sorta... ako mi dadete nqkava tablica shte e nai dobre i vakumniq da vidq i el.



Тема Re: vakumen na monoinj.нови [re: astra1.8nz]  
Автор Taratorko (Пътник нанякъде)
Публикувано14.04.04 00:43



Здрасти,
Вече почти 20К km съм на вакуумен BRC. C16NZ е моторчето на Кадет. Разхода е невероятно променлива величина - зависи от "крачето" и от задръстванията.
Забрави идеите за спринцовки и други подобни - вакуумния изпарител при добра центровка си работи безпроблемно.
Предлагам ти да се опиташ да вържеш вакуума на тръбата за "сервото" - преди клапана. При мен поне там има едно разклонение. Купи си от един магазин за аквариуми един пластмасов тройник и с две малки парчета маркуч спокойно можеш да го разклониш и подадеш вакуум към изпарителя. Продават се и четворни разклонители - стотинки са - просто виж кое ще ти пасне.
При този вариянт се опасявах от влиянието на "сервото" и за да избегна всякакви "странности" си пробих колектора на втори цилиндър, но смятам, че и разклонението става за проба и няколко дневно каране и тестове - това е добър вариянт.
На БРЦ изпарителите си пише за колко киловата са. Накъде бях срещал, че едно презапасяване до 20% е добро и не води до голямо повишение на разхода.
Спирам до тук, щото май стана дълго и неразбрано.

Когато Господ намрази някого - изпълнява всичките му желания!


Тема Re: vakumen na monoinj.нови [re: Taratorko]  
Авторastra1.8nz (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 11:13



as pyk shte go sloja isp. da vidq kakyf shte e razhoda to4no ot tam shte vzema vakum. vsi4ko sym si nabavil otivam da rabotq sled tova shte vi pisha za rezultati...



Тема Re: vakumen na monoinj.нови [re: astra1.8nz]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано14.04.04 11:53



Всичко може... Обаче Ловато ако не тръгне от веднъж като хората - после не върви никога...




Тема Re: rezultat sled montajaнови [re: astra1.8nz]  
Авторastra1.8nz (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 12:38



montirah go kolata pali super i gasne bes problem... na miasto napravih sledniq reglash na visoki oboroti zavintih i posle zagluhna razvih kolata se vorsirashe minah 200-300 metra beshe mnoogo spynata otpysnah i otidoh i na 4-ta napravi 149 nqkade i otpusnah oshte napravi 140 i malko trudno digna 160km/h no sega kakto e regulirana na 4-ta 160 mnoogo iako tegli na niskite bredavki i neznam dali pak nqma da gori mnogo. ot 4-ta na 160 otpusnah do 140 slojih 5-ta dadoh gas i pove4e ot 150 nemoja da napravi...

imashe edin malyk problem sled kato ia zapalih pyrviq pyt i raboti 10 min v garaja dokato ia reguliram i ot garneto pusheshe bialo i na zemqta praveshe kondenz voda sled kato poraboti 10-tina minuti v garaja i posle testovete minah 8km se opravi i sega nepushi nito pri niski nito pri visoki...



Тема Ловато или?нови [re: imitev]  
Автор @ngel (Astra)
Публикувано14.04.04 12:47



Утре ще слагам АГУ на C16NZ и газаджията ми препоръча Ловато. Питах го за БРЦ. Той каза сам да си решавам. Хората предпочитали Ловато. Ако има вярно проблеми с Ловато да си сложа някой, който няма да ми дава разход 13(все пак съм на 8 бензин градско). А увеличаване на разхода бензин/газ до 10% истина ли е или са само митове.



Тема Re: Ловато или?нови [re: @ngel]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано14.04.04 13:42



Ако ще се занимава после той с колата - нека каже с какво да бъде - че после ще има "аз нали ти казах.... "

Ако ще те прати да пасеш - ти си решаваш - аз карам с Ренцо Ланди - само изпарителя е 140 лв. на магазина.




Тема Re: Ловато или?нови [re: imitev]  
Автор @ngel (Astra)
Публикувано14.04.04 13:48



Гаранция една година. т.е. трябва той да се занимава поне през следващата година. Но гаранция от една година ще имам за всички изпарители. То е магазин със сервиз. За БРЦ ми каза че било добре да се монтира над 1.8.

Редактирано от @ngel на 14.04.04 13:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.